Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Norbert Jezierski

[PISKP] Dotyczy zmiany cennika badań technicznych pojazdów

Polecane posty

Norbert Jezierski

Z uwagi na interesującą inicjatywę Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, dotyczącą zmiany cennika badań technicznych pojazdów, grzecznościowo zamieszczam poniższe informacje ...

 

PISMO dot. cennika (PDF)

DEKLARACJA (PDF)

 

Warszawa, dnia 4 września 2012 roku

 

Przedsiębiorcy Prowadzący

Stacje Kontroli Pojazdów w Polsce

 

Dotyczy zmiany cennika badań technicznych pojazdów

Wszyscy przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów mają ten sam problem. Jest nim stale obniżająca się rentowność przeprowadzania badań technicznych pojazdów spowodowana wieloletnim zaniechaniem wprowadzenia podwyżki cen urzędowych. Obecny cennik istniejący od 2004 r. nie przystaje już zupełnie do dzisiejszych realiów w zakresie ponoszonych przez nas kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Od co najmniej kilku lat wszystkie środowiska związane z SKP, niestety bez konkretnego sukcesu, zabiegają o podjęcie konstruktywnych rozmów z urzędnikami Ministerstwa w zakresie reformy cennika badań. Niezależnie od organizacji, każda z nich spotyka się z argumentem, że jest niereprezentatywna, w związku z czym nie powinna negocjować w tym zakresie w imieniu wszystkich przedsiębiorców. Jako nowa przewodnicząca Rady Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów osobiście, w rozmowie z urzędnikami Ministerstwa, spotkałam się z takim argumentem, za pomocą którego po raz kolejny usiłowano zdeprecjonować siłę głosu reprezentowanej przeze mnie organizacji przedsiębiorców. Jako nowa Rada Izby doszliśmy do wniosku, że tak dalej być nie może.

Nie ukrywamy tego, że w związku z powyższym w chwili obecnej potrzebujemy silnego wsparcia wszystkich przedsiębiorców w rozmowach o aktualizacji cennika. Chcemy w ten sposób zademonstrować, że tworzymy jednak jednolite środowisko, które wspólnie chce zmian. Zależy nam na tym, żeby środowisko przedsiębiorców, pomimo dużego rozdrobnienia i przynależności do różnych organizacji, w tej sprawie pokazało, że jest jednomyślne i bez wyjątku chce podwyższenia cen za badania techniczne.

Dlatego też uprzejmie prosimy o podpisanie i odesłanie na adres Izby załączonej do pisma _Deklaracji na rzecz zmiany cennika badań technicznych_. Wierzymy, że w gronie ponad 3500 właścicieli stacji jest wiele osób, które nie będą obawiały się publicznie zadeklarować, że problem cennika jednak istnieje. Jeśli to możliwe, prosimy także o przesłanie tego dokumentu innym osobom, które mogą być zainteresowane wyrażoną w nim ideą.

 

Z poważaniem

w imieniu Członków Rady Izby III Kadencji

Przewodnicząca Rady

 

Jolanta Źródłowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.