Skocz do zawartości

Zatrzymany dow.- brak wpisu GAZ


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

To była jakas bzdura ze strony Policjanta. W pojeżdzie jast inst. gazowa i o to pewnie P.Policjantowi chodziło.

Natomiast to były moje domysły.Dzwoniłem do naszego wk powiedzieli że "cały przegląd+gaz" i tak to zawsze jest robione i ok. ale klient się upierał że Policjant wpisał mu "brak adnotacji o instalacji elektrycznej"

Wysłałem go do Kom.Ruchu.Dog.Ale jak na razie bez odzewu.Klijent nie jest skory do płacenia 163zł

To są jago zdaniem warunki tech. poj. skierowanego przez Policję(i w sumie ma rację) Czy mieliście taki numer na swojej SKP.Dostaję "depresji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klient się upierał że Policjant wpisał mu "brak adnotacji o instalacji elektrycznej"

Nie bardzo rozumiem, co ma klient do upierania - to Ty masz widzieć co policjant wpisał w zaświadczenie a nie "co klient się upiera".Jeśli ma wpis "brak adnotacji gaz w dowodzie" i za to ma zatrzymany dowód to ma pecha, bo wpada w błędne koło (miałem taki przypadek). Musisz mu zrobić bad. za usterkę (20pln) ALE nie możesz go zrobić, bo on nie ma wpisu w dowodzie i nie możesz poświadczyć, że usterka jest usunięta, wydział nie wpisze gazu, bodowód jest zatrzymany, a poza tym nie dadzą mu dowodu bez twojego badania. I wracamy do punktu wyjścia.

 

 

 

Rozwiązanie zagadki - klient wykupuje dowód czasowy w który na podstawie odpowiednich dokumentów WK wpisuje gaz. Z tym dowodem stawia się na stacji - Ty, ponieważ ustaje przyczyna zatrzymania dow., wydajesz mu zaświadczenie z bad. dod. - usterka za 20pln. Klient strasznie niezadowolony (bo przez swoją głupotę musiał pobiegać i wydać kasę) odbiera dowód stały i od razu wpisuje w niego gaz.

 

Przypominam tylko, że nie możesz zrobić bad. okresowego + gaz jeśli wiesz (a wiesz, bo masz pokwitowanie policyjne), że klient nie miał wpisanego gazu w dowód. Pilnuj swoich czterech liter, bo w razie W to na Tobie będą psy wieszali...

 

[ Dodano: Czw Paź 13, 2005 8:09 pm ]

I zmieniłem Ci tytuł, bo to chyba o coś takiego chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodziło mi o to że Policjant wpisał mu cyt"wycieki oleju, brak wpisu o instalacji elektrycznej"!!!.Ja się domyślam że Policji chodziło o instal. gazową, bo jaki wpis o instalacji elektrycznej jest robiony do dow. rej.Ale to są moje domysły a na zaśw.policyjnym jest jak jest.Kazałem mu jechoć do Wydziału Ruchu Drogowego niechto ktoś ewentualnie poprawi.Na razie brak odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacje w dowodzie wpisuje WK na podstawie wyciągu ze swiadectwa hom. i rachunku. Tam są daty i wszystko wyjdzie kiedy zamontowano instalację i jak zrobił badanie bez adnotacji ( może diagnosta nie widział samochodu)

Starosta może skierować na dodatkowe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ustąpiły przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Brak podstaw do wpisu o instalacji elektrycznej " Tyle i nic wiecej a jeśli WK będzie coś więcej chciał to da skierowanie ! Ot i szkoda czasu ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.Ale w naszym wk to chyba bym miał zaraz telefon od pani o co mi chodzi.Miłej pracy (tego nigdy nie zawiele)A jeszcze jedno jaka kasa od delikwenta.

 

Te pytanie to pani z WK powinna skierować do "Szefa" drogówki a nam nic do tego. Stwierdzasz fakt jaki jest a to że policjant się pomylił niech on to odkręca. Ja przynajmniej nie jestem jasnowidzem i w jego myślach nie siedze! Kwota wiadomo 2x20 PLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wyobraż sobie ten klient przyjedzie do mnie właśnie z Kom.Ruchu Drog.(dzwonil do mnie) z wykreślonym błędnym wpisem w zaśw. policyjnym.Dobre nie? Czyli zostaje "wyciek oleju z silnika".Sam tego nie pojmuję ale to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

1.- identyfikacja pojazdu (a wiec otwieracie maske silnika) iw czasie odczytu numeru

silnika widzicie instalacje gazowa.(ale nie wiecie czy ma wpisana do dow. rejestr.)

2.- sprawdacie usterki z POKWITOWANIA policji jak OK. to wystawiacie zaswiadczenie

3.- Po drugiej stronie zaświadczenia piszecie w uwagach :pojazd odpwiada (lub nie ) : "dodatkowym warunkom do zasilania gazem"

4.- Panienka z okienka czyta zaświadczenie , sprawdza dowód ......i sie zaczyna polka dla "pacjenta ",który nie dopilnował wpisu w dowód. Ale to juz jego" broszka " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale to już było i nie wróc iwięcej" Maryla tek śpiewała.Mam nadzieję że jutro ten klient wróci, tak przynajmiej się deklerował.

 

[ Dodano: 17-10-2005, 19:24 ]

I powrócił>Policja mu wykreśliła!!!!(aż byłem w szoku)pozycję "brak adnotecji w dow. raj o inst. elektrycznej"i zapłacił 20 zł i do wydz kom. po dowód pojechalł.Natomiast jego sprawą jest teraz żeby po odebraniu dow. rej wbić instal. gazową!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po drugiej stronie zaświadczenia piszecie w uwagach :pojazd odpwiada (lub nie ) : "dodatkowym warunkom do zasilania gazem"

Ale jeśli robie tylko usterke np pęknięta szyba - 20zł to przecież nie pisze czy odpowiada dodatkowym warnkom czy nie - bo nie badam instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Adnotacje w dowodzie wpisuje WK na podstawie wyciągu ze swiadectwa hom. i rachunku. Tam są daty i wszystko wyjdzie kiedy zamontowano instalację i jak zrobił badanie bez adnotacji ( może diagnosta nie widział samochodu)

Starosta może skierować na dodatkowe badanie.

 

Mam tylko sekundę więc krótko doradzam.

Kolega "kontroler 2" odpowiedział najtrafniej i jedynie właściwie.

 

art. 132 ust. 6 (Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) - Prawko

6. Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie, z zastrzeżeniem art. 133.

Art. 133. 1. W przypadku określonym w art. 132 ust. 1 pkt 6 odpowiedni organ Policji zwraca zatrzymany dokument po przedstawieniu dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia.

 

Stwierdzona przyczyna zatrzymania: brak adnotacji o wpisie gaz.

 

I wszystko, żadnego badania w SKP właściciel pojazdu nie robi. Udaje się z dokumentami potwierdzającymi montaż do Wydz. Komunikacji i na podst. faktury montażu i homologacji ma dokonany wpis "GAZ"

 

Wynika to z tego, że podstawą wpisania "GAZ" nie jest zaświadczenie z badania tylko wspomniane dokumenty i wówczas ustaje przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego..

 

Inna sprawa to usterka techniczna wówczas 20 zł. i badanie po ustaniu przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego w zakresie wykazanej usterki technicznej.

 

Tak więc klient ma rację, że nie będzie płacił 163 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
żadnej opłaty bo wpis dokonuje WK i powinien wydać DR

No tak ale u nas WK kieruje klienta który w ciągu 30 dni nie dokonał wpisu w dowodzie rej. po zaświadczenie na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wk nie wystawia takiego skierowania, tylko mówi klientowi że ma sie udać na SKP celem przeprowadzenia badania instalacji gazowej i stacja ma wystawić zaświadczenie i dopiero oni dokonają adnotacji w dowodzie rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.