Skocz do zawartości

Zatrzymany dow.- brak wpisu GAZ


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

to 98 + 114

Czyli okresowe + dodatkowe?

A jeżeli klient miał okresowe zrobione powiedzmy we wrzesniu gaz zamontował w październiku ale nie dokonał wpisu to teraz ponownie robi okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, trochę błądzimy. Wystarczy przeczytać poprzednie posty z tego tematu.

Za brak wpisu GAZ możemy tylko potwierdzić to co na skirowaniu, czyli brak wpisu i negat, ale po cholerę. Adnotacje wpisuje WK na podstawie wyciągu ze świadectra hom. i rachunku. Kasa 98+63 to dopiero przy okresowym badaniu w/g dowodu rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem kompletnym nowicjuszem na tym forum. Jednakże jestem szczęśliwy iż takie forum diagnostów istnieje. Przeczytałem całą masę wypowiedzi kolegów diagnostów i jako "świeży" uczestnik dostrzegłem przede wszystkim tragiczną niemoc nas wszystkich wobec niechlujnych, niespójnych, niefachowych, niejasnych przepisów - tworzonych przez niekompetentnych ludzi. (Chodzi mi oczywiście o sferę badań pojazdów w skp.)

Wiele opinii wyraziliście koledzy diagności w sprawie zatrzymania przez policjanta DR pojazdu za brak wpisu o zasilaniu gazem. Opinie Wasze są bardzo różne - i to właśnie świadczy w jakiej "dżunglii" prawnej wszyscy się znajdujemy. Proszę zwrócić uwagę , że żadna z wypowiedzi nie wyjaśnia sytuacji na 100%. Nadal nie jesteśmy pewni jak należy postąpić w opisanym przypadku. Jakie badanie - czynności wykonac? Jakie pobrać opłaty? Na skierowanie pojazdu do skp przez WK nie mamy co liczyć ( chociaż była wypowiedź inna) bo chyba większość WK skierowań nie chce wydawać. Urzędnicy WK interpretują przepisy i co ciekawsze przypadki po swojemu i ciężko jest z nimi walczyć bo jesteśmy poniekąd ich podwładnymi. Pozostaje więc czasami wyjście z sytuacji przedstawione przez jednego z Nas - dać klientowi możliwość pojechania do innej skp , w której pracują bardziej niefrasobliwi diagności....... To oczywiscie był żart. Pozdrawiam wszystkich. Aha! - żeby być dokładnym to muszę dodać , że w mojej wypowiedzi zawarłem także ten przypadek kiedy klient nie zgłosi faktu zamontowania instalacji zas. gazem w ustawowym terminie i WK chce aby skp wykonała badanie....właśnie - jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

My Ciebie - również :D

 

Jestem kompletnym nowicjuszem na tym forum.

Wszyscy (może z wyjątkiem mojej skromnej osoby) też kiedyś byli nowicjuszami :D

 

Jednakże jestem szczęśliwy iż takie forum diagnostów istnieje.

Cieszymy się Twoim szczęściem :lol: Taki był właśnie mój zamysł :lol:

A więc - pisz i aktywnie uczestnicz w życiu tego forum. I pamiętaj - nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Pytaj o co tylko chcesz i doradzaj innym - jeśli tylko stan Twojej wiedzy na to pozwala. Forum jest na wysokim poziomie - i mam nadzieję, że takie już zostanie ...

 

Ps. Jak do nas trafiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbiegne od tematu pokwitowań,ale co zrobić jak klient przyjeżdża na badanie z zamontowaną instalacją LPG,i chce tylko okresowe bo twiedzi że tej instalacji nie używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za miłe dla mnie - "świeżego" słowa powitania od ADMINA.

Jestem "świeży" nie tylko na tym forum ale także w dziedzinie komputerów i Internetu - to powoduje pewną nieudolność z mojej strony , choćby w pisaniu i zrozumieniu niektórych zwrotów używanych przez bardziej doświadczonych kolegów. Dlatego przepraszam z góry za moje błędy - postaram się uzupełnić moją wiedzę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przepraszam z góry za moje błędy - postaram się uzupełnić moją wiedzę w tym temacie.

Już Cię polubiliśmy ;-)

Masz juz jedna rzecz za soba - zaczales pisac. Inni nawet tego nie potrafią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielony miłym przyjęciem - przedstawię swoją opinię w omawianej sprawie.

W przypadku pojazdu skierowanego do skp przez OKRD z powodu stwierdzenia braku wpisu o instalacji zas. gazem w DR - diagnosta nie powinien wykonywać badania, bo nie ma w przepisach wykonawczych określonego badania dla takiego przypadku. Najbliższy podobieństwem będzie tu przykład zatrzymania DR przez OKRD z powodu braku zaświadczenia o opłaceniu składki OC lub zatrzymania DR w przypadku braku ważnej cechy legalizacji tachografu (jeśli pojazd musi takowy posiadać). W obu opisanych przykładach wystarczy jeśli klient przedstawi w WK odpowiednie papiery.

Inna będzie sytuacja jeśli WK stwierdzi , że potrzebne jest badanie w skp - wówczas niezbędne będzie skierowanie pojazdu przez WK na badanie dodatkowe z jasnym określeniem celu i przedmiotu tego badania.

Takie ustalenia ma z WK OSKP w której pracuję. I myślę że są to ustalenia logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda - WK mamy o kilka kroków i obecnie nie mamy problemów z szybkim kontaktem z tym urzędem.

Ale jeszcze do niedawna było to wręcz niemożliwe bo szef firmy zablokował nam telefoniczny kontakt ze światem (mamy tylko dostęp do wewnętrznych połączeń). To , że jestem na tym internetowym forum to tylko moja prywatna inicjatywa - mam dostęp do internetu tylko z własnego domowego komputera przez własne łącze - słono opłacane. I to co piszę to nie jest użalanie się tylko opis rzeczywistości. Firma, w której pracuję jest duża, ale myślenie szefa jest, mówiąc delikatnie - nieco przestarzałe. Uważa, że jeśli pracownik chce pracować to niech sobie radzi sam. Ta sytuacja napewno nie jest wyjątkowa. W kraju szaleje przecież dziki kapitalizm, który polega na wykorzystywaniu pracownika przez pracodawcę do granic upodlenia.

Dla mnie największą przeszkodą w braniu udziału w dyskusji na tym forum jest brak dostępu do dzienników ustaw, szczególnie kiedy wymogiem chwili jest konieczność przytoczenia jakiegoś cytatu paragrafu - nie mam go podręką bo nie jestem w miejscu pracy.

Przepraszam wszystkich, że odbiegam od tematu ale jestem "świeży" i muszę czsami się wyżalić oraz wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby szefostwo zrobiło ankiete ile stacji ma internet , to sądze że notowania

nie bedą za duże , ja też w pracy nie posiadam . Mam w domu i z własnych pieniędzy

opłacam aby sie czegoś dowiedzieć i :( nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą przeszkodą w braniu udziału w dyskusji na tym forum jest brak dostępu do dzienników ustaw,

 

A od czego jest to forum . Tutaj są wszystkie ważne dla nas Dz.U a co najważniejsze z już wprowadzonymi zmianami (uaktualnione) [ wielkie dzięki Boguś]

Możesz również zobaczyć na stronie ITS

http://www.patronat.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się, aby i na forum, i na stronach norcomu były ładnie zestawione wszystkie dzienniki. W programie STACJA 2000 (v.7.5.4) już jest najnowsza wersja modułu do ich przeglądania. Generalnie poszliśmy w PDF-y ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert zaglądnij tu

 

http://www.infor.pl/?rodzaj=1&news=22327

 

może coś wykorzystasz ;)

 

Odpłatność za przekazanie aktów

Nowelizacja ustawy przewiduje odpłatność za udostępnienie wydruków elektronicznych wersji publikatorów. :mrgreen:

 

A w kwesti zamieszczenia na forum, to zciągnąłem z TDT akty :lol: prawne w pdf /zajmują 35 Mb/

mog udostepnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam wszystkie pościągane - tylko muszę sensownie toto poszufladkować ...

Z dostępnością nie mam większych problemów (czasami - 1-2 dni po ukazaniu się) - ale chcę jeszcze zrobić coś takiego jak stopka (legenda) aktu - obowiązuje (tak,nie), uchylony przez itp.

A przy kilkudziesięciu aktach chciałbym to zrobić z automatu - a nie łapką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że nie mam pod ręką Dzienników Ustaw chciałem zasygnalizować niemożliwość udzielenia komuś rady w oparciu o konkretny przepis, który mógłbym zacytować. Nie wszystko ma się w głowie. Jestem diagnostą ok. 20 lat. W tym czasie zmian przepisów było chyba tysiąc (w dodatku zawsze mętnych, niechlujnych i niejasnych). Ktoś kto mógłby mieć to wszystko zapamiętane byłby chyba geniuszem lepszym od Einsteina.

Kiedy po raz pierwszy wszedłem na te forum, ktoś prosił o poradę na temat pojazdów asenizacyjnych. Nie zabrałem w tym temacie głosu bo nie umiałbym z pamięci przytoczyć numeru Dz. U. A opowiadanie czegoś bez możliwości oparcia się o prawo pisane jast bez sensu.

Co do możliwości wpłynięcia na szefa aby załatwił dostęp do internetu to można tylko pomarzyć. Mój szef tak "spaniał", że robi tylko to co jest absolutnie konieczne i nakazane przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szef tak "spaniał", że robi tylko to co jest absolutnie konieczne i nakazane przepisami.

Za chwilkę będziesz miał CEPiK - będzie pretekst - musisz tylko odpowiednio to wykorzystać ...

Na jakim programie pracujesz ? Na naszym ? Jeśli tak - to jest i 2. pretekst - od kilkunastu dni mamy już wersję samoaktualizującą się przez net - akty prawne, dane techniczne, moduły dodatkowe itp. Jest o co walczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.