Skocz do zawartości

Badanie TAXI


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjeżdża TAXI na OBT bez wpisu w DR. Jak prawidłowo wykonać badanie :?:

Na zdrowy rozum należałoby zrobić DODATKOWE+OKRESOWE, wystawić zaświadczenie "P", klient do WK po wpis i z powrotem do mnie po stempelek. Jednak idąc śladem wytyczonym przez MTBiGM oraz ITS postępowanie takie jest niezgodne z rozporządzeniem 996. Wg. "NICH" należy wykonać odrębnie "DODATKOWE-TAXI", następnie OBT (już TAXI). W tym przypadku jaki należy określić wynik badania :?: - "P", bo wszystko jest OK, czy "N", za brak wpisu "TAXI", klient do WK po adnotację, powrót do mnie na "POPRAWKOWE" (20 zeta-klient wkur...ony za co te 20-cia) i stempelek do DR. Przeszukując tabelę (zał I oraz zał II) nigdzie nie napotkałem pozycji "BRAK WPISU TAXI, L-ki" jako w ogóle jakiejkolwiek usterki, czyli jest to nieistotne :?: , czy ktoś znów dał dupy :evil: . :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • skubi

    7

  • S.K.P-POZNAŃ

    5

  • JACEK GUZ

    5

  • Tomasz56

    4

Jestem niezmiernie ciekaw skąd się wziął pomysł na wykonywanie badania taxi w powyższy sposób, po co i na co takie kombinacje to nie wiem. Jak chcesz się zabezpieczyć, że klient uzupełni wpis, to P na wypisie i wizyta w WK, powrót po pieczątkę. Nie znalazłem również nigdzie podstawy do wydania negatywnego wyniku badania za brak wpisu dla TAXI, ale również dla L. Osobiście wykorzystałbym rozwiązanie z P + WK i wpis, może i nie ma podstaw prawnych, ale z pewnością gwarantuje wpis do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża TAXI na OBT bez wpisu w DR. Jak prawidłowo wykonać badanie :?:

Na zdrowy rozum należałoby zrobić DODATKOWE+OKRESOWE, wystawić zaświadczenie "P", klient do WK po wpis i z powrotem do mnie po stempelek. Jednak idąc śladem wytyczonym przez MTBiGM oraz ITS postępowanie takie jest niezgodne z rozporządzeniem 996. Wg. "NICH" należy wykonać odrębnie "DODATKOWE-TAXI", następnie OBT (już TAXI). W tym przypadku jaki należy określić wynik badania :?: - "P", bo wszystko jest OK, czy "N", za brak wpisu "TAXI", klient do WK po adnotację, powrót do mnie na "POPRAWKOWE" (20 zeta-klient wkur...ony za co te 20-cia) i stempelek do DR. Przeszukując tabelę (zał I oraz zał II) nigdzie nie napotkałem pozycji "BRAK WPISU TAXI, L-ki" jako w ogóle jakiejkolwiek usterki, czyli jest to nieistotne :?: , czy ktoś znów dał dupy :evil: . :evil::evil:

Dodatkowe 42zł

Okresowe P stempel w DR i kwit na drogę z dodatkowego i do zobaczenia za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to osoba która stara się o prowadzenie usług taksówkowych,nie otrzyma licencji na prowadzenie działalności ,jeżeli między innymi nie ma wpisu Taxi w dow.rej.Z kolei nas diagnostów nie interesuje od 7.10 czy ma wpis czy nie .Jeżeli przyjedzie pojazd wyposażony zgodnie z warunkami technicznymi pojazd Taxi,L robimy 2 badania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać podstawę prawną, bo już inaczej nie mogę zapytać ;/ gdzie pisze, że nie można zrobić OBT + DBT ?

 

Bardzo proszę Dz.U 2012 poz 996 par.2 Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje.Podpunkty1do4.W podpunkcie 4 są warunki dodatkowe pojazdów za które kasujesz razem z okresowym.W tym podpunkcie brak Taxi,L,Uprzywilejowany.Badania tych wymienionych pojazdów i spełnienia ich warunków przeprowadza się przez DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania tych wymienionych pojazdów i spełnienia ich warunków przeprowadza się przez DBT.

 

Zgadza się i kolega adamos, twierdzi tak samo. Ale twierdzi jednocześnie, że te dwa badania można przeprowadzić na jednym kwicie, pod jednym numerem rejestru. Na co zezwala zresztą wzór zaświadczenia z btb (opisy z gwiazdkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.Sądzę że kolega Psuj powołuje się na objaśnienie w zaświadczeniu z dwoma gwiazdkami.Jeżeli się mówi o łączeniu badania Okresowego to tylko do badania po zmianach konstrukcyjnych,po kolizji gdy właściciel zażyczy sobie badania Okresowego i sprawdzenia warunków dla pojazdów określonych w par.2 podpunkt 4.W starym rozporządzeniu 155 podpunkt 4 mówił o sprawdzeniu warunków dodatkowych lecz zapis był bardzo ogólnikowy,mało precyzyjny.W nowym określa się szczegółowo grupę pojazdów.W tej grupie brak Taxi,L.Dla tego uważam że łączenie z okresowym w/w pojazdów jest nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeżeli się mówi o łączeniu badania Okresowego to tylko do badania po zmianach konstrukcyjnych,po kolizji gdy właściciel zażyczy sobie badania Okresowego i sprawdzenia warunków dla pojazdów określonych w par.2 podpunkt 4.

 

A skąd taki wniosek? Nie są wyszczególnione w jakich kombinacjach można łączyć. Więc domyślnie łączymy wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?Odpowiedz dlaczego w zakresu OBT w podpunkcie 4 nie znalazły się paragrafy określające warunki dla Taxi,L,Uprzywilejowanych?Dla mnie jest też to głupie.Coś jest na rzeczy.Czy w 155 było to źle napisane?Może chodzi o SKP które stosowały "ekstra bonusy"dla wyżej wymienionych pojazdów ,by takich praktyk nie robiły.A może będzie tak że służby kontrolujące taksówkarzy,L będą żądały aktualnego zaświadczenia z DBT przy kontroli.Dziwne jest że w wykazie usterek do rozporządzenia zniknął zapis o wpisie do DR, Taxi czy L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dlaczego w zakresu OBT w podpunkcie 4 nie znalazły się paragrafy określające warunki dla Taxi,L,Uprzywilejowanych?Dla mnie jest też to głupie.

 

To nie jest głupie. Po prostu dla tych pojazdów robimy oprócz okresowego dodatkowe. Przynajmniej nie ma wątpliwości, że trzeba pobrać opłatę. A okresowe + dodatkowe robię pod jednym numerem badania, bo pozwala na to opis do zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dla tych pojazdów robimy oprócz okresowego dodatkowe.

 

A jeśli przyjadę i będę chciał tylko okresowe? Takie mam prawo :) Dodatkowe mi nie potrzebne, bo stosowny wpis w DR już mam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli przyjadę i będę chciał tylko okresowe?

 

To pojedziesz sobie do berecika, albo praktyka, bo u nas nie zrobisz.

Jak masz ADR albo BUS100 wpisane to też pojedziesz na samo okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ADR albo BUS100 wpisane to też pojedziesz na samo okresowe?
A po co mi np. zaświadczenie dodatkowe BUS100 skoro mam adnotację w DR? Interesuje mnie tylko okresowe - bo zgodnie z ustawą mam je wykonywać co 6 miesięcy, więc się na nie zgłaszam i proszę o wykonanie takiej właśnie "usługi" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dla tych pojazdów robimy oprócz okresowego dodatkowe.

 

A jeśli przyjadę i będę chciał tylko okresowe? Takie mam prawo :) Dodatkowe mi nie potrzebne, bo stosowny wpis w DR już mam :cool:

 

A co to za różnica czy to będzie pod jednym numerem w rejestrze czy w dwóch, jak będzie chciał tylko okresowe to i u tego co robi pod jednym numerem oba badania i u tego co robi pod dwoma numerami rejestru nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ADR albo BUS100 wpisane to też pojedziesz na samo okresowe?
A po co mi np. zaświadczenie dodatkowe BUS100 skoro mam adnotację w DR? Interesuje mnie tylko okresowe - bo zgodnie z ustawą mam je wykonywać co 6 miesięcy, więc się na nie zgłaszam i proszę o wykonanie takiej właśnie "usługi" ;)

Podbijając DR potwierdzasz wszystkie w nim zawarte wpisy (ADR, czy BUS100) , jak możesz potwierdzić nie wykonując dodatkowego badania.

I analogicznie myśląc to może brać za każdym razem zaświadczenie do haka, L, TAXI ? ... nie bo niby po co ?

W cenniku tylko przy HAK -u masz nie pobierać opłaty , jak już ten wpis jest w DR (nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia:

1) W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w

lp. 7.1 tabeli.

 

To jest wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy okresowe bez dodatkowego Taxi,

Jeśli wykonuje się tylko okresowe BT to wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia?

Co w takim przypadku napiszesz w pkt.2 , odpowiada dodatkowym warunkom czy nie odpowiada - przecież nie wykonałeś dodatkowego badania. Przeczytaj dokładnie objaśnienie , kiedy wypełnia się pkt 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.