Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymagam dokumentu, zmiennik nie. Ja nie robię badań powypadkowych pojazdów z lpg, zmiennik robi. Ot, życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, grzegorz70 napisał:

Ja nie robię badań powypadkowych pojazdów z lpg

 jak wszelkie wymagania są spełnione to dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze żądałem doraźnego badania po wypadku na zbiornik i klienci uciekali do konkurencji bo w okolicy nikt nie wymagał. I kiedyś wydział wziął się za to i postraszył tych asów przestworzy i teraz wszyscy wymagają. Nie wiem tylko dlaczego nie potracili uprawnień. Ale by było zapotrzebowanie na diagnostów na naszym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem klienta który wpadł w taki amok że dzwonił nawet na komisariat i do ITD jak ja moge chcieć kwit na butle jak on potłukł przód a nie tył :rotfl: Ale miałem ubaw. Z niego ogromny a z funkcjonariuszy i inspektorów jeszcze większy jak mówili z eby pojechał na inna stacje bo diagnosta chyba za dużo wymyśla :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wrzucam ciekawe pismo z TDT odnośnie tematu:

po 1. zastrzegają że to wyłącznie ich opinia   ?? i nie jest podstawą prawa

na 1 stronie piszą że w przypadku uszkodzeń el. nośnych, podłożnic, ramy itp

na 2 stronie juź że w każdym przypadku z tym że dla "obrażeń ciężkich" demontaż zbiornika do badania , a lekkich kolizji może być przedstawiony do badania w samochodzie

 

może jednak zdałoby się wystąpić do ministerstwa o interpretacje taką jaką wydał Oleksiak w 2011r.  ?

i pytanie retoryczne czy nowe przepisy 996 (2012) i 776 (2015) kasują odpowiedź ministra  , która ustawą nie była :)???

 

 

1.jpg

2.jpg

TDT 1.pdf TDT 2.pdf

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzychu_opole napisał:

na 2 stronie juź że w każdym przypadku z tym że dla "obrażeń ciężkich" demontaż zbiornika do badania , a lekkich kolizji może być przedstawiony do badania w samochodzie

 to badanie przeprowadza inspektor TDT.  Diagnostę nie interesuje jak on badał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 07:48, pablos napisał:

 to badanie przeprowadza inspektor TDT.  Diagnostę nie interesuje jak on badał.

Wiem jak badają TDT nowe zbiorniki GZWM ?z partii wybiera się losową sztukę i się ją bada, a reszta partii dostaje stempel?

notabene dozór techniczny to także UDT - np. urządzenie transportu bliskiego - winda załadowcza

i teraz przypadek uszkodzenia zderzaka przedniego i reflektora - literalnie winda na badanie do UDT   przed DBT   >??

paranoja pewnych zapisów i robienia z diagnostów idiotów nie zna granic np. wyciek korektora sił hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, krzychu_opole napisał:

Wiem jak badają TDT nowe zbiorniki GZWM ?z partii wybiera się losową sztukę i się ją bada, a reszta partii dostaje stempel?

 

To teraz już wiem jakim cudem , nieszczelny zbiornik LPG ( na spawie) przeszedł pozytywnie badanie dozorowe. Po kilku miesiącach od zamontowania pojawił się na OBT , a tu  Zonk.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.