Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

czy np na dżwig czy windę po wypadku , ja do tego podchodzicie ? :)
identycznie jak z LPG w myśl zapisu poz.776

 

1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu - sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego - Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie - UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że powypadkowe z gazem to prot. z badania dorażnego , a co z innymi urządzeniami podlegającymi pod dozór inny, właściwy , czy np na dżwig czy windę po wypadku , ja do tego podchodzicie ? :)

 

Tak samo podchodzę. Miałem już kilka doraźnych z UDT, ale więcej z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że powypadkowe z gazem to prot. z badania dorażnego , a co z innymi urządzeniami podlegającymi pod dozór inny, właściwy , czy np na dżwig czy windę po wypadku , ja do tego podchodzicie ?

776 Dział I załącznik nr 2

1.4 . Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu

UI Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UI Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.

 

no to ja dalej będę jednak na bakier z przepisami, brak "doraźnego papierka" nie ma w ogóle badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaamil_, a co sprawdzasz najpierw, pojazd czy dokumenty? Jak będzie z urządzeniem podlegającym dozorowi to zapytasz o protokół i decyzję z badania doraźnego. Nie ma to nie zaczniesz badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jeszcze się nie przyzwyczaiłem do tej myśli, po nowemu będzie UI, dzięki za przypomnienie :D

 

[ Dodano: 23-10-2017, 19:27 ]

a co sprawdzasz najpierw, pojazd czy dokumenty?

no jednak po nowemu jak po staremu? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak po nowemu jak po staremu?
Zgodnie z polskimi przepisami wystawiasz N? czy zgodnie z polskimi przepisami odstępujesz od badania?

:lol:

W uzupełnieniu do tego co napisał aboz :

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu

może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego

sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak wystawić:

 

Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie - UI

 

[ Dodano: 23-10-2017, 19:45 ]

Chyba coś się nie zgadza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaamil_, nie da się. Zawsze możesz przerwać badanie jeśli się zorientujesz, że klient miał urządzenie dozorowe i Cię o nim nie poinformował. Opłatę pobierzesz, a w komentarzu do przerwanego BT napiszesz, że właściciel/użytkownik nie przedstawił wymaganego dokumentu. Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek - jeżeli wiem o posiadaniu przez pojazd czegoś do czego jest potrzebny papier od dozoru to odstępuję od badania, jeżeli wyjdzie w trakcie badania to tak jak napisał aboz i po sprawie, takie proste, a takie skomplikowane ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaamil_, nie da się. Zawsze możesz przerwać badanie jeśli się zorientujesz, że klient miał urządzenie dozorowe i Cię o nim nie poinformował. Opłatę pobierzesz, a w komentarzu do przerwanego BT napiszesz, że właściciel/użytkownik nie przedstawił wymaganego dokumentu. Ot i cała filozofia.

to przerywasz badanie i jednocześnie pobierasz opłatę ? coś tu nie halo

 

przecież przed wpisaniem do CEP oglądniesz auto i żądasz dokumentów jak nie ma to wystarczy poinformować klienta że np brak dozoru i ze będzie N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w interesie klienta jest mieć wszystkie papiery i mnie poinformować o urządzeniach podlegających pod dozór.

 

To już zależy od klienta.. Widziałem jak przewody były schowane w progu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A każdego pytasz przed wjazdem czy ma np lpg?

zawsze zaczynasz badanie bez dowodu , bo ja nie , żądam od klienta dowód i go oglądam jakie ma wpisy to chyba zrozumiałe ? a może klient nie ma dowodu albo policja go zatrzymała, nie wiesz dlatego zawsze dowód w łapy diagnosty przed badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.