Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

podczas gdy badanie tylko doraźne 200 zł?

Jeśli dodam, że znam badania po 180 i 200, będzie znaczyło, że u nich w cenniku wolna amerykanka jak u nas ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodam, że znam badania po 180 i 200, będzie znaczyło, że u nich w cenniku wolna amerykanka jak u nas ,,,

To ciekawe, u nas przedłużenie ważności butli to 300 zł w wyznaczonym przez TDT warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 zł to cena badania i uzyskania nowej decyzji na eksploatacje butli której ważność się skończyła.

 

Jeśli dodam, że znam badania po 180 i 200, będzie znaczyło, że u nich w cenniku wolna amerykanka jak u nas ,,,

 

Najczęściej słyszę 220 zł i zdarza się że nowy papier też jest na 10 lat a niektóre na 5 nie wiem od czego to zależy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwoty, które ja podałem to 200 za badanie pierwotne (chodziło o polski zbiornik wyeksportowany za granicę bez badania), a 180 za badanie powtórne naszego zbiornika z przedłużeniem na 10 lub 5 lat w zależności od ? (sprawdzającego),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwoty, które ja podałem to 200 za badanie pierwotne (chodziło o polski zbiornik wyeksportowany za granicę bez badania), a 180 za badanie powtórne naszego zbiornika z przedłużeniem na 10 lub 5 lat w zależności od ? (sprawdzającego),,,

 

JANUSZ60, my to chyba o tym samym gościu piszemy co jest w Radostowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodził się jedynie zderzak i przedni reflektor, a policjant na pokwitowaniu użyje zwrotu "kolizja",

W mojej ocenie to sformułowanie to jest nadużywane, bo jeśli nie doszło do uszkodzeń struktury nośnej pojazdu to policjant powinien ograniczyć się do wyszczególnienia uszkodzonych elementów.

 

Wczoraj pytałem o to w TDT w Gdańsku. Dokładniej, to spytałem o badanie samochodowej butli LPG po kolizji drogowej, niezbędne do uzyskania pozytywnego wyniku badania technicznego. Uzyskałem "zbywającą" odpowiedź, że będzie to kosztować około 450 zł i możliwe jest najbliżej w Grudziądzu (ponad 120 km z Gdańska). Ogólnie podejście było "niech pan nie zawraca głowy, tylko kupi sobie po tej stłuczce nową butlę, bo to się nie opłaca".

czyli tak, wymiana kierunkowskazu -wymiana zboirnika , wymiana lusterka - wymiana zbiornika , wymiana zderzaka-wymiana zbiornika albo badanie dorażne , oczywiście mówie o stłuczkach zakwalifikowane jako pokolizyjne , przy dobrym szczęściu to można kilka razy w roku wymienić zbiornik lub ten sam reanimować :shock:

 

[ Dodano: 27-03-2013, 06:32 ]

http://www.czakram.pl/legalizacja.php informacja co do wyjmowania zbiornika do badania dorażnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Pismo TDT jest pismem z okresu przed wejściem w życie rozporządzenia DzU 996.

Pytanie jest na ile to rozporządzenie zmienia i czy zmienia sposób postępowania w takich przypadkach powypadkowego z inst. gazową.

 

Bo w świetle zapisu w zał. 2

1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu

Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego.

a wynik niezadowalający to:

Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.

Wracając do tematu;

Badanie powypadkowe jest badaniem dodatkowym- jak się ma do tego wynik negatywny za brak dokumentu? , oraz, czy wszystkie programy zawierają wykaz usterek z Załącznika Nr 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie powypadkowe jest badaniem dodatkowym- jak się ma do tego wynik negatywny za brak dokumentu?

 

No a jak nie naprawi ktoś auta po stłuczce to przepuścisz, czy dasz N czy X i napiszesz że nie usunięto usterek.

 

czy wszystkie programy zawierają wykaz usterek z Załącznika Nr 2 ?

 

Mój ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie powypadkowe jest badaniem dodatkowym- jak się ma do tego wynik negatywny za brak dokumentu?

A byłaby to jakaś różnica, gdyby nie spełniał jakiegoś innego z wymagań załącznika nr 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma

Jak taki "egzotyczny" program ma to podejżewam, że wykaz usterek mają wszystkie programy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki "egzotyczny" program ma to podejżewam, że wykaz usterek mają wszystkie programy ;)

Gdyby nawet nie miały, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wpisać to "z palca" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet nie miały, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wpisać to "z palca"

Co do tego to nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie powypadkowe jest badaniem dodatkowym- jak się ma do tego wynik negatywny za brak dokumentu?

A byłaby to jakaś różnica, gdyby nie spełniał jakiegoś innego z wymagań załącznika nr 2 ?

Byłaby w myśl teorii, że przy dodatkowym nie ustalamy wyniku badania,,,

 

[ Dodano: 08-05-2013, 08:38 ]

Gdyby nawet nie miały, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wpisać to "z palca"

Mój nie jest egzotyczny a musiałem właśnie wpisać z palca "Zał. Nr2 pkt. 1.4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby w myśl teorii, że przy dodatkowym nie ustalamy wyniku badania,,,

Nie ustalamy tego wyniku w sposób jak przy badaniu okresowym.

Jednak rozstrzygamy czy spełnia czy nie spełnia wymagania, w tym wypadku te z załącznika nr 2.

 

Pytaniem bardziej na miejscu, byłoby by pytanie czy gdy nie spełnia wymagań, to po usunięciu usterek, możemy przeprowadzić tylko PSU czy od nowa całe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie jest egzotyczny a musiałem właśnie wpisać z palca "Zał. Nr2 pkt. 1.4"

 

zmień na ...naj..lepszy .. :D

 

a tak to wygląda

dodatkowe.thumb.JPG.8ea61e1d7fce6fa9558f6c405969dfb9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na ...naj..lepszy .. :D

Już widzę dwa programy, które nie mają usterek z Zał.Nr 2 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Skierowanie policji-"uszkodzony kierunkowskaz tył,ostre krawędzie",pojazd z gazem.

Czy żądacie poświadczenia TDT na zbiornik? i czy wpisujecie na zaświadczeniu w uwagach, że to pojazd z gazem i date ważności zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie napisali, że uszkodzenia pokolizyjne, robiłbym usterki czyli bez badania doraźnego zbiornika. Wtedy w zaświadczenie tylko "ustała przyczyna zatrzymania..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie napisali, że uszkodzenia pokolizyjne, robiłbym usterki czy bez badania doraźnego zbiornika.

To akurat jest oczywiste, co robicie jeśli napisali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma innych napraw i uszkodzeń - usterki bez protokołu par. 3.1.1

Są inne naprawy i uszkodzenia - BD po kolizji z protokołem. par. 3.1.2

Tak bym to osobiście widział. Zwłaszcza, że to jest tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.