Skocz do zawartości

Zatrzymany DR za niezgodny VIN


jjk1972

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym zatrzymałem DR na podstawie nowego rozporzadzenia. Podstawa - par. 5 pkt. 6. Musiałem sie natłumaczyć. Ostatecznie odesłałem do ''lektury'' nowego rozp. A tak na marginesie - takich dowodów bedzie sporo do zatrzymania w SKP. Tylko dlaczego urzędnik w wydziale komunikacji popełniając błąd nie ponosi za to odpowiedzialności np finansowej za swój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego urzędnik w wydziale komunikacji popełniając błąd nie ponosi za to odpowiedzialności np finansowej za swój błąd.

 

Po pierwsze:

A skąd wiesz że to urzędnik się pomylił

 

Bo zaraz wyjdzie, że to nawet u Ciebie na stacji 3 lata wstecz ten błąd powstał ;)

A po drugie... Akurat ten przypadek zatrzymania DR jest dyskusyjny, bo narusza ustawę PoRD (tylko Policja może zatrzymać a to DR), więc jak trafisz na jakiegoś nadgorliwego prawnika, to gotów Cię ciągać za przekroczenie uprawnień hihi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było O zamiast 0 ?

 

To wcale nie oznacza pomyłki urzędnika, mógł pomylić się diagnosta na badaniu przed I rejestracją w PL a urzędnik po prostu przepisał do DR, pójdzie do WK to się wyjaśni i jak się urzędnik pomylił to zaraz wpiszą prawidłowy VIN w adnotacjach i po sprawie :-P a jak się pomylił diagnosta to może być różnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 a O to nawet pomyłka producenta/importera mogła być. Opel przez lata bił dokumenty w postaci np. WOL0... Nawet pismo na ten temat czytałem (lata 90-te), gdzie się upierali,że pierwsze jest O, a nie 0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było O zamiast 0 ?

Dotarłeś do wyciągu ze świadectwa homologacji? Masz pewność, że to błąd? Na własne oczy widziałem wyciągi ze świadectwa Opli, wystawione na WOL......... Nie ma podstaw do kwestionowania tego faktu skoro pojazd ma homologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne oczy widziałem wyciągi ze świadectwa Opli, wystawione na WOL.........

Oczywiście Markes ma tu racje bo w ŚH właśnie tak jest WOL ......

 

[ Dodano: 22-10-2012, 22:33 ]

Bo zaraz wyjdzie, że to nawet u Ciebie na stacji 3 lata wstecz ten błąd powstał

A po drugie... Akurat ten przypadek zatrzymania DR jest dyskusyjny, bo narusza ustawę PoRD (tylko Policja może zatrzymać a to DR), więc jak trafisz na jakiegoś nadgorliwego prawnika, to gotów Cię ciągać za przekroczenie uprawnień hihi

Tak se to czytam i odnosze wrażenie :-( że My nietworzymy Jedności a powinniśmy; niema tu żadego znaczenia, czy urzędnik WK czy UD, musimy mieć takie same zasady zgodnie z przepisami;

poco chwytać się za klapy skoro zawsze można takie problemy rozwiązać w przyjznej atmoswerze :-D , tyle jest problemów we wszystkim co nas otacza, poco komplikować sobie jeszcze życie :-( .

Kiedyś mi ktoś tak powiedział nierób drugiemu między drzwi :P

Skoro niebędzie współpracy miedzy WK I Nami to do du..... to wszystko :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem O/0 nie dotyczy tylko Opli, w naczepach SCHMITZ o początku VIN W09.... SKI-7.2 do 10.5 z wcześniejszych lat /2000/ występuje litera O która w 90% zastąpiona jest zerem w DR. W pewnym czasie WK zastępowały literę O zerem hurtowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten przypadek zatrzymania DR jest dyskusyjny, bo narusza ustawę PoRD (tylko Policja może zatrzymać a to DR)

 

A niezgodność numeru vin to pod jaki powód zatrzymania DR podpada? W.g ustawy rzecz jasna?

 

Na pewno - "uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

A czasem także nie taki powód? - "zagraża porządkowi ruchu,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno - "uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

A czasem także nie taki powód? - "zagraża porządkowi ruchu,"

 

Już brodatyzmazur tłumaczył, że nie to nie podpada pod to niestety, więc nie ma sensu dublować tamtej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy diagności.

Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. Sprawdziłem w archiwum wydziału komunikacji - urzędnik wydając DR popełnił błąd przy wypisywaniu danych. Użytkownik został niepotrzebnie narażóny na wizytę w urzędzie i niestety pewien wydatek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.