Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

cortez76

pojazd erad industrie

Polecane posty

cortez76

Szanowni koledzy jak byście za kwalifikowali pojazd taki jak na zdjęciu ?

Parę danych:

Vmax = 25 km/h

MW= 285kg

DMC = 480 kg

S1=1 w pojeździe dwa fotele dwa pasy bezpieczeństwa

P1 = 163cm3

Moc= 4kW

pojazd sprowadzony z Niemiec .

20121022196.thumb.jpg.b5d38cf4200b7aa1ed3de17e63cd02ed.jpg

20121022195.thumb.jpg.72151ad5bd51a0e4d4d211abbd3071b9.jpg

20121022194.thumb.jpg.e72bad3ab7c52bc7bdb3f66f66ecb941.jpg

20121022197.thumb.jpg.d16ab98ab289fabd6e034719f7ffb71a.jpg

20121022198.thumb.jpg.0a10fe228b7c9afb69600ef23e608df4.jpg

blakop

Wolnobieżny? :)

Podajesz kody z DR - to może zdradź jak to w Niemczech było zarejestrowane? Jako co?

danielg539

Jeżeli V max wynosi 25 km/h to jest to pojazd wolnobieżny i nie podlega rejestracji.

cortez76

nie było rejestrowane był to wózek inwalidzki , a posiadam tylko świadectwo homologacji a kody tak sam od siebie napisałem

blakop
a posiadam tylko świadectwo homologacji

Oooo - a może wrzucisz skan??

cortez76

sorki posiadałem bo klient już je zabrał ale postaram się je zdobyć.

blakop

No w sumie jak ma homo, to czemu nie rejestrować? :) Tylko co - jakiś czterokołowiec lekki?

Psuj
jak byście za kwalifikowali pojazd

Pojazd wolnobieżny, ale jeśli klient chce musowo zarejestrować to samochodowy inny, czterokołowiec lekki

cortez76
Jeżeli V max wynosi 25 km/h to jest to pojazd wolnobieżny i nie podlega rejestracji.

a podstawę prawną że nie podlega rejestracji bo szperam w przepisach i nie mogę znaleźć.

blakop

Art.71.1-3. PoRD

Pojazd wolnobieżny podlega rejestracji tylko jeśli wchodzi w skład kolejki turystycznej.

cortez76

blakop mam skan zaraz je dodam

blakop

oki :)

cortez76

skany

[ Dodano: 23-10-2012, 14:31 ]

no i klient musi zamontować z tyłu trójkątną tablicę wyróżniającą

CCF20121023_00001.thumb.jpg.03af0dae754839a64af37bd626398556.jpg

CCF20121023_00000.thumb.jpg.fd3074471470941cce8142117127b153.jpg

blakop

Kolego - to nie jest homologacja, tylko tzw. jednostkowe dopuszczenie. Bardzo fajnie, że to umieściłeś. Fajnie jakby Wielce Szanowny Pan Moderator ;) umieścił to w jakimś miejscu, do którego będzie potem łatwiej sięgnąć, bo to rzadki, a ciekawy przypadek jednostkowy.

Jest to zasadniczo dokument potwierdzający instytucję prawną u nas nazywaną "produkcją/importem jednostkowym" (art 68.17 PoRD).

Jest to dokument potwierdzający spełnianie pojazd nie posiadający homologacji warunków technicznych. Podobnie jak u nas dotyczy z założenia nietypowych, nielicznych konstrukcji (ale tylko niewielkie pojazdy i motocykle). Dokument ten jednocześnie może potwierdzać przydzielenie mu konkretnych nr rejestracyjnych - ale tu akurat nie wypełniono tych pozycji.

cortez76

ok wszystko się zgadza nazwałem to homologacją ponieważ tak to przetłumaczył tłumacz. Sorki że wprowadziłem cię w błąd ale myślę że przyda się w przyszłości kolegom diagnostą.

michal_k
Pojazd wolnobieżny, ale jeśli klient chce musowo zarejestrować to samochodowy inny, czterokołowiec lekki

Tylko i wyłącznie pojazd wolnobieżny. Pojazd samochodowy z definicji musi osiągać prędkość powyżej 25 km/h.

no i klient musi zamontować z tyłu trójkątną tablicę wyróżniającą

Oraz tabliczkę z danymi właściciela :cool:

Psuj
Pojazd samochodowy z definicji musi osiągać prędkość powyżej 25 km/h.

33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

Masz rację. Rozpędziłem się :) Co nie znaczy, że nie można sprawdzić czy czasem nie wyciąga powyżej 25 :P

makaon

Moi drodzy będę niedługo mieć na Stacji taki sam (nazywa się AXIM) z 1992 r. Ale ponoć w papierach (był rejestrowany) ma pr. max 45 km/h, zablokowane do 25km/h, moc 3kW/4kW(z i bez blokady?).

Przyszły właściciel na razie więcej nic nie wie.

Jeśli rejestracja to na 4kołowiec lekki (tak ma w tych papierach) - jakie więc minimalne uprawnienia do jazdy tym cudakiem ?

Czy ze względu na "wolnobieżność" wogóle nie rejestrować (a za granicą BYŁ zarejestrowany)?

Czy w "serwisie" zdjąć blokadę ( w papierach ma przypominam 45 km/h 49 ccm pojemności).

Jaka opłata za badanie tegoż? poz 6.9 + poz 1.2 z cennika?

pentagram

Skąd masz pewność, że prędkość została ograniczona do 25 km/h - nie masz możliwości sprawdzenia w warunkach SKP. Jeśli za granicą zarejestrowany był jako czterokołowiec lekki, to tak właśnie bym wpisał (spełnia wszystkie warunki). Co do opłaty, u mnie koszt takiego badania 98 PLN.

[ Dodano: 05-02-2013, 12:56 ]

Oczywiście musi posiadać TR.

makaon

Mistrzu "mój" ma 49 ccm :)

pentagram, pewność stąd, że tak ma napisane w papierach - przed zdławieniem 4kW i 45km/h, po zdławieniu 3kW i 25 km/h :)

Psuj
Mistrzu "mój" ma 49 ccm

Zasada ta sama Cztery koła = czterokołowiec.

tak ma napisane w papierach - przed zdławieniem 4kW i 45km/h, po zdławieniu 3kW i 25 km/h

A ile faktycznie jedzie?

makaon

No wiesz, weźmy 1szy z brzegu chiński skuterek, jedzie on 45 km/h? Chyba więcej :) Producent zapewnia, że jedzie i juz jest dobrze. Ale nie o to biega mi w sumie, jakie uprawnienia minimalne są potrzebne na 4kołowiec lekki?

michal_k
Ale nie o to biega mi w sumie, jakie uprawnienia minimalne są potrzebne na 4kołowiec lekki?

Prawo jazdy kategorii AM - dostępne od 14 lat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.