Skocz do zawartości

pojazd erad industrie


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy jak byście za kwalifikowali pojazd taki jak na zdjęciu ?

Parę danych:

Vmax = 25 km/h

MW= 285kg

DMC = 480 kg

S1=1 w pojeździe dwa fotele dwa pasy bezpieczeństwa

P1 = 163cm3

Moc= 4kW

pojazd sprowadzony z Niemiec .

20121022196.thumb.jpg.b5d38cf4200b7aa1ed3de17e63cd02ed.jpg

20121022195.thumb.jpg.72151ad5bd51a0e4d4d211abbd3071b9.jpg

20121022194.thumb.jpg.e72bad3ab7c52bc7bdb3f66f66ecb941.jpg

20121022197.thumb.jpg.d16ab98ab289fabd6e034719f7ffb71a.jpg

20121022198.thumb.jpg.0a10fe228b7c9afb69600ef23e608df4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli V max wynosi 25 km/h to jest to pojazd wolnobieżny i nie podlega rejestracji.

a podstawę prawną że nie podlega rejestracji bo szperam w przepisach i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - to nie jest homologacja, tylko tzw. jednostkowe dopuszczenie. Bardzo fajnie, że to umieściłeś. Fajnie jakby Wielce Szanowny Pan Moderator ;) umieścił to w jakimś miejscu, do którego będzie potem łatwiej sięgnąć, bo to rzadki, a ciekawy przypadek jednostkowy.

 

Jest to zasadniczo dokument potwierdzający instytucję prawną u nas nazywaną "produkcją/importem jednostkowym" (art 68.17 PoRD).

 

Jest to dokument potwierdzający spełnianie pojazd nie posiadający homologacji warunków technicznych. Podobnie jak u nas dotyczy z założenia nietypowych, nielicznych konstrukcji (ale tylko niewielkie pojazdy i motocykle). Dokument ten jednocześnie może potwierdzać przydzielenie mu konkretnych nr rejestracyjnych - ale tu akurat nie wypełniono tych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko się zgadza nazwałem to homologacją ponieważ tak to przetłumaczył tłumacz. Sorki że wprowadziłem cię w błąd ale myślę że przyda się w przyszłości kolegom diagnostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd wolnobieżny, ale jeśli klient chce musowo zarejestrować to samochodowy inny, czterokołowiec lekki

 

Tylko i wyłącznie pojazd wolnobieżny. Pojazd samochodowy z definicji musi osiągać prędkość powyżej 25 km/h.

 

no i klient musi zamontować z tyłu trójkątną tablicę wyróżniającą

 

Oraz tabliczkę z danymi właściciela :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd samochodowy z definicji musi osiągać prędkość powyżej 25 km/h.

 

33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

 

Masz rację. Rozpędziłem się :) Co nie znaczy, że nie można sprawdzić czy czasem nie wyciąga powyżej 25 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Moi drodzy będę niedługo mieć na Stacji taki sam (nazywa się AXIM) z 1992 r. Ale ponoć w papierach (był rejestrowany) ma pr. max 45 km/h, zablokowane do 25km/h, moc 3kW/4kW(z i bez blokady?).

Przyszły właściciel na razie więcej nic nie wie.

Jeśli rejestracja to na 4kołowiec lekki (tak ma w tych papierach) - jakie więc minimalne uprawnienia do jazdy tym cudakiem ?

Czy ze względu na "wolnobieżność" wogóle nie rejestrować (a za granicą BYŁ zarejestrowany)?

Czy w "serwisie" zdjąć blokadę ( w papierach ma przypominam 45 km/h 49 ccm pojemności).

Jaka opłata za badanie tegoż? poz 6.9 + poz 1.2 z cennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność, że prędkość została ograniczona do 25 km/h - nie masz możliwości sprawdzenia w warunkach SKP. Jeśli za granicą zarejestrowany był jako czterokołowiec lekki, to tak właśnie bym wpisał (spełnia wszystkie warunki). Co do opłaty, u mnie koszt takiego badania 98 PLN.

 

[ Dodano: 05-02-2013, 12:56 ]

Oczywiście musi posiadać TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu "mój" ma 49 ccm :)

pentagram, pewność stąd, że tak ma napisane w papierach - przed zdławieniem 4kW i 45km/h, po zdławieniu 3kW i 25 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu "mój" ma 49 ccm

 

Zasada ta sama Cztery koła = czterokołowiec.

 

tak ma napisane w papierach - przed zdławieniem 4kW i 45km/h, po zdławieniu 3kW i 25 km/h

 

A ile faktycznie jedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, weźmy 1szy z brzegu chiński skuterek, jedzie on 45 km/h? Chyba więcej :) Producent zapewnia, że jedzie i juz jest dobrze. Ale nie o to biega mi w sumie, jakie uprawnienia minimalne są potrzebne na 4kołowiec lekki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to biega mi w sumie, jakie uprawnienia minimalne są potrzebne na 4kołowiec lekki?

 

Prawo jazdy kategorii AM - dostępne od 14 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.