Skocz do zawartości

Masy w dow. rej. F1 F2 F3,a dane z tabliczki znamionowej.


_valdi_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tą kuwetę ogarniam (tak mi się zdaje). Tylko idzie o to tak jak napomknąłem o przyczepie/naczepie gdzie zsumowane naciski równają się d.m.c. pojazdu, podobnie postępuję określając naciski w motocyklu aby po dodaniu osi wyszło coś koło d.m.c. motoru. Tu w tej wywrotce zrobił ktoś podobnie i dlatego pytam czy taki sposób jest karygodny i naganny, czy może bacząc na przyczepy/naczepy oraz motocykle może być akceptowalny.

Drugie pytanie jest takie; co się dzieje z ta wywrotką gdy największy dopuszczalny nacisk osi osiągnie oczywiście wynikający wprost z warunków technicznych w wysokości 9,5 t i czy takie praktyki są akceptowalne mając na uwadze jej d.m.c.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem , że to gra w lotto . Jeżeli WK opierał się na katalogu ITS, to wpisał wg. widzi m się ,bo skoro w katalogu są widełki , to wolą dla bezpieczeństwa wpisać wartość mniejszą. Najlepszy kolega wie co ITS podaje . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam trzy pytania na teraz:

1. O jakie naciski rozchodzi się w dowodzie?

2. O jakie naciski rozchodzi się w warunkach technicznych?

3. O jakie naciski rozchodzi się na tabliczce znamionowej?

 

[ Dodano: 21-10-2016, 09:05 ]

O proszę materiał poglądowy z archiwum WK Katowice: ;)

 

Widzę że Mercedes krąży po stacjach. Ja właśnie opisałem ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zrobił sobie wyliczankę. Skoro pojedyncze osie w sumie mają 15 000 kg, to pozostało 17 000 kg na pozostałe dwie osie do 32 000 kg DMC. 17 000 kg / 2 =8 500 kg = 83,30 kN.

I ta wyliczanka jest w homologacji .Wydział komunikacji nie wpisze innych nacisków niż te które wynikają z homo. Tak w ogóle ,to ciekawe ta homologacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jedną homologacę cofnąłem, a uściślając to dopuszczenie jednostkowe. Pierwszy wróg klientów w firmie i pierwszy czepiak na północnej stronie miasta. :evil:

Dziękuję postoję, więcej tego nie zrobię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojedyncze osie w sumie mają 15 000 kg, to pozostało 17 000 kg na pozostałe dwie osie do 32 000 kg DMC. 17 000 kg / 2 =8 500 kg = 83,30 kN.

 

I ta wyliczanka jest w homologacji

Ja widywałem takie homo gdzie nacisk wynosił 9,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

Może pora w nowelizacji ustawy zapodać obowiązek przedstawienia diagnoście na stacji zestawu papierów z homologacji i rejestracji...

A jakby okazało się za trudne, to chociaż trzeci rodzaj nacisku osi wykombinować... Niech tam nawet homologacyjnym zostanie mianowanym.

Jest konstrukcyjny, jest administracyjny, może być i trzeci - homologacyjny.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Odświeżę trochę temat. Miałem klienta z zapytaniem odnośnie danych F1, F2.

Pojazd Iveco Daily sprowadzony z Niemiec. Na tabliczce znamionowej pierwsza pozycja 5200kg, druga pozycja 8700kg, w DR Niemieckim F1 - 3500kg, F2 - 3500kg, F3 - brak.

Z tego co udało mi się ustalić pojazd był homologowany z parametrami zgodnymi z TZ.

Klient był (tak mówił) na innej stacji i kazali mu wymienić TZ. W związku z małym stażem pozwolę sobie zapytać czy to tak powinno być. Wg załącznika 4 DzU. 2016 poz. 2022 na tabliczce są mmc a w DR F2 , F3 dopuszczalne. Czy klienta czeka wymiana TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klienta czeka wymiana TZ.

 

W Iveco może się uda wymienić bo te samochody miały homologację takie jakie klient chciał mieć (w pewnych granicach) tylko nie zawsze sprzedawcy pamiętali o wymianie tabliczek :evil::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick nie wiem czy dobrze myślę ale czy nie powinno być że dane na tabliczce zostają takie jak są a przy okresowym przed pierwszą rejestracją określamy mu F1 - 3500, F2 - 3500, F3 - 7000 choć przy tym F1 też mam wątpliwości czy nie powinno być 5200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane na tabliczce zostają takie jak są a przy okresowym przed pierwszą rejestracją określamy mu F1 - 3500, F2 - 3500

A na następnym badaniu okresowym: 0.2.d (Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu) lub e (Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna lub dane na niej

zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym) i wynik badania N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 też mam wątpliwości czy nie powinno być 5200

 

No widzisz po prawdzie to F.2- powinno być 5200 zgodnie z TZ (bo tam nie ma dwóch rubryk na TZ a Daily z DMC 5200 jak najbardziej może być). Tylko potem reszta warunków dla takiego pojazdu (ogranicznik, tachograf).

Nie wiadomo jak to w Niemcowni było zarejestrowane może miał obniżoną DMC do sprzedaży (ponoć u nich wolno takie rzeczy na SKP wykonać) zapomnieli tylko o TZ lub u nich obowiązku zgodności TZ z papierami nie wymagają :razz: O rzeczach niezgodnych z naszym prawem pisać Ci nie będę boś młody i złych rzeczy się nie ucz :)::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.