Skocz do zawartości

Pocisk


grand

Rekomendowane odpowiedzi

Sercem tego niezwykłego samochodu jest potężny silnik 8.0 W16 o mocy 1001 KM. Kierowca, który znajdzie „kasę” by kupić to auto, będzie mógł przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 2,5 sekundy. Mowa o Bugatti Veyron.

434f4f119db12.jpeg

Prędkość maksymalna pojazdu wynosi ponad 400 km/h. Moment obrotowy przenoszony jest za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach, z manetkami umieszczonymi przy kierownicy.

 

Osoby zainteresowane kupnem samochodu muszą najpierw wpłacić zaliczkę w wysokości 300 tys. euro, a dopiero potem firma zleca rozpoczęcie produkcji zamówionego egzemplarza. W ciągu czterech lat fabryka we francuskim Molsheim ma zamiar wypuścić w świat około 300 sztuk Veyrona. Obecnie ma już wystarczającą ilość zamówień na rok.

 

Egzemplarz Bugatti Veyron nr 007 (jak James Bond) zarezerwowany jest dla Ferdinanda Piecha, przewodniczącego rady nadzorczej Volkswagena.

 

Źródło: motofakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak ciężko zdrapuje się komary,rozwalone przy tej prędkości

W mojej Octavii niektóre komary przebijają wierzchnią warstwę lakieru - co dopiero przy takim aucie.

Też bym nie kupił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie woskowane ,bedzie poślizg , to komary sie nie przyczepią,a zostaną również zmniejszone opory tarcia, a wiec wieksza szybkość i mniejsza norma zużycia paliwa !!!!! SZEFUNIU !! wooosskuuj skodzinke a też bedzie jej zdjątko w gazecie jako "ewenement" :lol:

 

[ Dodano: 14-10-2005, 18:06 ]

"ewenement" niesamowitych osiągów oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewenement" niesamowitych osiągów oczywiscie

 

Ja bym proponował zdemontować spryskiwacze reflektorów,wiem że dodają "szpanu" ale na moje oko to jakieś 3 % zużycia paliwa więcej przy tych OSIĄGACH :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyślał nad gazem :D No i oczywiście bez elektroniki bo taniej :D Olej jakiś turdus bo jest wieczny nawet 50 000 tys km, co z tego że do diesla , ale oszczędności ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Serwis Zercustoms donosi, że niebawem Bugatti Veyron będzie dostępny w… mocniejszej wersji. Wstępnie mówi się o mocy 1350 KM oraz momencie obrotowym sięgającym 1380 Nm. Obecność czterech turbosprężarek sprawi, że motor będzie pochłaniał paliwo w niewyobrażalnym tempie, a pełny bak pozwoli na zaledwie kilka minut jazdy z prędkością maksymalną, która będzie wynosiła około… 425 km/h.

 

O utrzymanie bolidu na drodze zatroszczy się zmodyfikowane ospojlerowanie. Nie zabraknie też ceramicznych hamulców, które zatrzymają Veyrona jadącego 100 km/h w czasie 2,2 sekundy. Powtórne uzyskanie wspomnianej prędkości zajmie tylko 2,4 s!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.