Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja w kraju


wiedza5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam małe pytanie wczoraj u kolegi na zmianie był samochód sprowadzony z francji (tablice próbne i PC) Badanie techniczne z Francji miał aktualne .W WK w pozoleniu czasowym miał wpisane :cel wydania art.74 ust2 pkt1 .Kolega zrobił badanie techniczne dodatkowe pojazdu skierowanego przez WK w celu ustalenia danych do rejestracji ,wydał mu zaświadczenie + DIP.I teraz tak się zastanawiamy czy przeprowadził odpowiednie badanie , wątpliwość wzbudza u nas paragraf 3 ust1 pkt3 (DzU.2012 poz 996) nigdzie tam nie pisze o DIP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • eborg

    14

  • blakop

    9

  • Qnick

    8

  • Marek1

    7

Powinno być wg mnie tylko zaświadczenie z danymi z tyłu zaświadczenia - bez DIP. Ale też nie uważam tego za jakąś wielką katastrofę... Zamiast się skupić na stanie pojazdu zastanawiamy się wszyscy jaki papierek i w jakim formacie wydrukować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodzę się z Wami, DIP można wystawić tylko w dwóch przypadkach - dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, w pozostałych tylko zaświadczenie z BT - również przy UD (patrz opis do zał nr. 3 rozporządzenia 996).

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

 

Miałem przed chwilą sam osobowy z PCi TTC, w PC pani wpisała "Art.74 ust.2 pkt.1". Po moim telefonie do WK przeprosiła za pomyłkę i poprawiła wpis na "Art.74 ust.2 pkt.2 lit.c", i na tej podstawie wystawiłem DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś przepis zabraniający "wystawienia" DIP-u do jakiegokolwiek BT?.

 

 

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Masz czarno na białym podane przypadki kiedy należy wystawić DIP, po co kombinujesz. Tylko później nie płacz jak podczas kontroli zarzucą Ci, że wystawiasz DIP niezgodnie z rozporządzeniem :evil::evil::evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś paragrafy , gdzie trzeba napisać DIP.

Masz takie w których jest powiedziane, że do jakiegokolwiek badania nie można napisać DIP-u ?.

 

Jedno napisze,uporu Ci nie brakuje.Było to już wałkowane nie raz. :)

Tu nie dziala zasada, co jest niezabronione to jest dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z PISKP uważaja, że jak jest podana taka podstawa prawna to nalezy wykonać OBT + DIP.

 

Dokładnie, czyli OBT ale już nie przed I rej. w RP, tylko zwykłe OBT(zaświadczenie)+DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie też jestem za tym że powinno być bez DIPu ,ale tu jedno małe pytanie ;zaznaczając w programie ten rodzaj badania uaktywnia się zakładka DIP czyli w jakim celu ona tam jest .A wracając do wystawiania DIP to w ubiegłym roku też kilka razy wystawiłem samo zaświadczenie i za jakiś czas miałem wkurzonego klienta że w WK żądają jeszcze "dużego zaświadczenia" i że on traci przezemnie niepotrzebnie czas .???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno napisze,uporu Ci nie brakuje.Było to już wałkowane nie raz.

Tu nie dziala zasada, co jest niezabronione to jest dozwolone.

 

No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych

Żaden ale pracownik WK nie ma obowiązku go przyjąć i jak tak postapi to samo zaświadczenie bez danych do rejestracji na nic się zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych

 

Chłopy , nie róbcie jaj,,, wszyscy wiemy kiedy należy wystawić DIP, a do rejestracji z urzędu wydaje się białe tablice, nie tymczasowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż paragraf , który zabrania.

 

Nie pokażę, ale:

 

Żaden ale pracownik WK nie ma obowiązku go przyjąć i jak tak postapi to samo zaświadczenie bez danych do rejestracji na nic się zda.

 

Więc? :)

 

Wiesz - na upartego kto Ci zabroni do zwykłego okresowego wystawiać DIP, pytanie po co chcesz Wisłę kijem zawracać?? Wiesz - dla mnie to przysłowiowy "olał to pies", ale po co robić sobie pod górkę?? Jak masz pewność, że Twój WK to przyjmie, to działaj... W Polskę byłbym ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe który by go nie przyjął jak ma wszystko wypisane jak chce.

 

Ja bym przyjął... Ale jak bym na pieniacza trafił, to niekoniecznie :) Gdyby forma zaświadczeń była dowolna, a przepis jedynie wskazywał, że SKP ma pisemnie poświadczyć coś tam - to OK...

Ale niestety wzory dokumentów i okoliczności ich stosowania są ściśle określone przepisami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - wpisz w adnotacje wszystko - taj jak każe przepis. To wtedy dodatkowo wystaw i DIP i zdjęcia porób (gdzie jest napisane, że nie wolno ich dołączać także do innych badań) - a nawet zrób mu badanie na BUS100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.