Skocz do zawartości

Zmiany przepisów o homologacji


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Plotki na temat zmiany systemu wydawania homologacji są już tak uporczywe i napływają z tylu źródeł, że zaczyna to być męczące... Czy ktoś z Was ma jakieś bardziej oficjalne informacje (ale ostatecznie tez plotki czy inne sygnały), że w marcu ma nastąpić diametralna zmiana w systemie homologacji?

Projekt zmian PoRD znam, ale to trochę mało... Raz, że projekt przez lata zmieniano, dwa, że brak nawet zarysu aktów wykonawczych do tego. Interesuje mnie szczególnie kwestia zabudowy jednostkowej, która ma niejako zniknąć - przynajmniej w obecnej formie - z przepisów. Ale co w zamian w takim razie? Jakie badanie? Za ile? Gdzie przeprowadzane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w zamian w takim razie? Jakie badanie? Za ile? Gdzie przeprowadzane??

Kiedyś był taki projekt, że faktycznie zabudowy jednostkowe w obecnej formie miały zniknąć z SKP. Miały sie tym zając specialnie powołane w tym celu ośrodki a koszt takiego dopuszczenia miał oscylowac w granicach 5000 PLN. Nie wydaje mi się, aby zmiany w tej formie miały wejśc w zycie za kila miesięcy bo w tak krótkim czasie nikt nie stworzy tych osrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby zmiany w tej formie miały wejśc w zycie za kila miesięcy bo w tak krótkim czasie nikt nie stworzy tych osrodków.

a może takie ośrodki (będące własnością przyjaciół króliczka) już tylko czekają na odpowiednie przepisy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może takie ośrodki (będące własnością przyjaciół króliczka) już tylko czekają na odpowiednie przepisy

No chyba, że tak :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ośrodków musiałoby trochę być. Takich aut jest za dużo, żeby pozwolić sobie na jeden czy dwa ośrodki w kraju. A jeśli w grę wchodzi więcej ośrodków to trudniej o utrzymanie tego w tajemnicy... Generalnie wymagałoby to gruntownej zmiany PoRD jak i przepisów wykonawczych (raczej kolejne rozporządzenie). Ja już słyszałem wariant, w którym z aż tak restrykcyjnych form zrezygnowano - np. koszt badania spadł już do ok. 800 zł czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pierwszy dziennik WE, to taka duża tabela, gdzie wymienione sa elementy i układy pojazdu i podane są numery dyrektyw którym one powinny odpowiadać.

Drugie to:

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 1230/2012

z dnia 12 grudnia 2012 r.

w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 661/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymagań w zakresie homologacji typu dotyczących mas i wymiarów pojazdów silnikowych oraz zmieniające dyrektywę 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakichś tam wtyczek, żeby to obejrzeć :(

 

[ Dodano: 28-05-2013, 09:27 ]

w sprawie homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000610

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 1230_2012.pdf

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 1229_2012.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.