Skocz do zawartości

Badanie TAXI na czas zawieszenia działalności


Tomasz56

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z prawem przedsiębiorca który wykonuje przewozy taksówkowe może czasowo

zawiesić działalność.

Czysto hipotetyczna sprawa.Między czasie w okresie zawieszenia, przyjeżdża on pojazdem na OBT.

Brak wyposażenia dodatkowego TAXI.W DW wpis TAXI.Moje pytanie jak ma się zachować diagnosta?Zakładam pojazd sprawny technicznie

1.Wykonać OBT z wynikiem "P"+CEP w "uwagach rej "poz 2 "nie spełnia wymagań dodatkowych TAXI.

2.Wykonać OBT z wynikiem "N" w "uwagach rej"poz 1 niezgodność zapisów z dowodem rej.Wystawić zaświadczenie

3.Wykonać OBT z wynikiem "P"+cep i to wszystko.

Jak w świetle nowego rozporządzenia powinien postąpić diagnosta.Ciekawy jestem waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co diagnostę może interesować jakieś "zawieszenie" :?:

badamy pojazd i zgodność "natury" z DR i DzU

 

ps

nie rób komuś dobrze, to nie będziesz miał źle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zawiesił działalność to auto mu nie jest potrzebne bo pewnie kupione i odliczony VAT i wrzucone w koszta.

Skoro działalność zawieszona czyli auto nieużytkowane, skoro nieużytkowane to ma opłacać OC i autko stoi na parkingu jego firmy i czeka na wznowienie działalności i wtedy zrobi BT.

 

Przecież nie zrobisz mu BT z P ale bez taxi bo potem wypadałoby zawiadomić skarbówkę o tym ze atuko nie jest używane jako taxi ;)

 

Załóżmy że zrobisz mu dobrze i dasz P bez taxi, pojedzie, kontrola służb policyjnych i taxi jest w DR a brak w CEP, działaność zawieszona i służby zawiadamiają US chyba w mazowieckiem (adresu nie pamiętam) i wtedy us bierze się za gościa a potem ty piszesz też wyjaśnienia.

 

Niech przyjedzie pojazdem którego wpisy grają w DR i potem można robić P

 

PS: to takie moje gdybania i teoretyzowanie, nie bierzcie ich na poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem przedsiębiorca który wykonuje przewozy taksówkowe może czasowo

zawiesić działalność.

Czysto hipotetyczna sprawa.Między czasie w okresie zawieszenia, przyjeżdża on pojazdem na OBT.

Brak wyposażenia dodatkowego TAXI.W DW wpis TAXI.Moje pytanie jak ma się zachować diagnosta?Zakładam pojazd sprawny technicznie

1.Wykonać OBT z wynikiem "P"+CEP w "uwagach rej "poz 2 "nie spełnia wymagań dodatkowych TAXI.

2.Wykonać OBT z wynikiem "N" w "uwagach rej"poz 1 niezgodność zapisów z dowodem rej.Wystawić zaświadczenie

3.Wykonać OBT z wynikiem "P"+cep i to wszystko.

Jak w świetle nowego rozporządzenia powinien postąpić diagnosta.Ciekawy jestem waszych opinii.

 

Zgodnie z interpretacją ITS diagnosta wykonuje dwa badania , dodatkowe Taxi - w zaświadczeniu wpis że pojazd nie odpowiada warunkom dodatkowym itd... i niech się

" złotówa " martwi , następnie obt . pojazd sprawny technicznie wynik P. ale wg, mnie to się kupy nie trzyma. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób OBT z wynikiem "P" ale bez wbijania w DR tylko zaświadczenie, do tego dodatkowe dla TAXI z "N" i niech leci z tym do WK. Wykreśli z DR "taxi" to wraca do Ciebie po pieczątkę. Tak to sobie wymyśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób OBT z wynikiem "P" ale bez wbijania w DR tylko zaświadczenie, do tego dodatkowe dla TAXI z "N" i niech leci z tym do WK. Wykreśli z DR "taxi" to wraca do Ciebie po pieczątkę. Tak to sobie wymyśliłem :)

 

To w zasadzie logiczne i w praktyce się z tym spotykam, ale - literalnie - wynik P zobowiązuje do pieczątki w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje Mnie jedna sprawa?Czy z chwilą zawieszenia działalności ,WK powinien obligatoryjnie wykreślić z dowodu rejestracyjnego zapis. TAXI?

 

Skoro działalność zawieszona czyli auto nieużytkowane, skoro nieużytkowane to ma opłacać OC i autko stoi na parkingu jego firmy i czeka na wznowienie działalności i wtedy zrobi BT.

 

 

Jeżeli jest to jednoosobowa działalność,a pojazd jest własnością danego użytkownika.To na jakiej podstawie, ma nie korzystać z pojazdu jako osoba fizyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje Mnie jedna sprawa?Czy z chwilą zawieszenia działalności ,WK powinien obligatoryjnie wykreślić z dowodu rejestracyjnego zapis. TAXI?

 

Absolutnie. Zapis TAXI świadczy o tym, że pojazd spełnia odpowiednie dodatkowe warunki techniczne. A do czego go wykorzystuje właściciel to już wyłącznie jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Zapis TAXI świadczy o tym, że pojazd spełnia odpowiednie dodatkowe warunki techniczne. A do czego go wykorzystuje właściciel to już wyłącznie jego sprawa.

 

Wiemy że działalność można zawiesić.Wszystkie organa US,ZUS,WK powiadomione.WK nie wykreśla TAXI z DW.W okresie zawieszenia mija termin OBT pojazdu.Jak wykonać i jak powinien być wyposażony poj. na OBT?Jeżeli jest wpis TAXI W DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonać i jak powinien być wyposażony poj. na OBT?Jeżeli jest wpis TAXI W DW.

 

Jeżeli spełnia warunki TAXI to normalnie OBT, a jeśli nie spełnia to trzeba najpierw wpis wykreślić. I tutaj albo badanie dodatkowe z wpisem, że nie spełnia albo okresowe z wpisem, że nie spełnia. Na tej podstawie wykreśli się w WK, a później już normalne pozytywne okresowe z pieczątką do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że NIE ISTNIEJE PROCEDURA, jak i nie istnieje określony rodzaj badania dla "zlikwidowania" wpisu typu TAXI, L, GAZ itd. z dowodu rejestracyjnego. Każda próba stricte literalnego podejścia do tematu w którymś miejscu zawsze będzie prowadzić do absurdu... Trudno tu cokolwiek podpowiadać, bo w wielu rejonach kraju wypracowano tu różne metody działania na linii SKP - WK.

Na pewno samo powiadomienie WK niewiele wnosi do sprawy... WK dokonuje wpisu lub wykreśla - zawsze na wniosek właściciela. Zatem samo powiadomienie WK ma wartość... nijaką (nic nie wnosi do sprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób OBT z wynikiem "P" ale bez wbijania w DR tylko zaświadczenie, do tego dodatkowe dla TAXI z "N" i niech leci z tym do WK. Wykreśli z DR "taxi" to wraca do Ciebie po pieczątkę. Tak to sobie wymyśliłem :)

 

Logiczne to jest ale niezgodne z Dziennikami i PORD. Jak masz miejsce to musisz wbić pieczątkę w dowód. Paranoja- ale cóż życie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.