Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Tomasz56

Badanie TAXI na czas zawieszenia działalności

Polecane posty

Tomasz56

Zgodnie z prawem przedsiębiorca który wykonuje przewozy taksówkowe może czasowo

zawiesić działalność.

Czysto hipotetyczna sprawa.Między czasie w okresie zawieszenia, przyjeżdża on pojazdem na OBT.

Brak wyposażenia dodatkowego TAXI.W DW wpis TAXI.Moje pytanie jak ma się zachować diagnosta?Zakładam pojazd sprawny technicznie

1.Wykonać OBT z wynikiem "P"+CEP w "uwagach rej "poz 2 "nie spełnia wymagań dodatkowych TAXI.

2.Wykonać OBT z wynikiem "N" w "uwagach rej"poz 1 niezgodność zapisów z dowodem rej.Wystawić zaświadczenie

3.Wykonać OBT z wynikiem "P"+cep i to wszystko.

Jak w świetle nowego rozporządzenia powinien postąpić diagnosta.Ciekawy jestem waszych opinii.

Jacdiag

a co diagnostę może interesować jakieś "zawieszenie" :?:

badamy pojazd i zgodność "natury" z DR i DzU

ps

nie rób komuś dobrze, to nie będziesz miał źle :lol:

Nikita_Bennet

skoro zawiesił działalność to auto mu nie jest potrzebne bo pewnie kupione i odliczony VAT i wrzucone w koszta.

Skoro działalność zawieszona czyli auto nieużytkowane, skoro nieużytkowane to ma opłacać OC i autko stoi na parkingu jego firmy i czeka na wznowienie działalności i wtedy zrobi BT.

Przecież nie zrobisz mu BT z P ale bez taxi bo potem wypadałoby zawiadomić skarbówkę o tym ze atuko nie jest używane jako taxi ;)

Załóżmy że zrobisz mu dobrze i dasz P bez taxi, pojedzie, kontrola służb policyjnych i taxi jest w DR a brak w CEP, działaność zawieszona i służby zawiadamiają US chyba w mazowieckiem (adresu nie pamiętam) i wtedy us bierze się za gościa a potem ty piszesz też wyjaśnienia.

Niech przyjedzie pojazdem którego wpisy grają w DR i potem można robić P

PS: to takie moje gdybania i teoretyzowanie, nie bierzcie ich na poważnie ;)

bieła
Zgodnie z prawem przedsiębiorca który wykonuje przewozy taksówkowe może czasowo

zawiesić działalność.

Czysto hipotetyczna sprawa.Między czasie w okresie zawieszenia, przyjeżdża on pojazdem na OBT.

Brak wyposażenia dodatkowego TAXI.W DW wpis TAXI.Moje pytanie jak ma się zachować diagnosta?Zakładam pojazd sprawny technicznie

1.Wykonać OBT z wynikiem "P"+CEP w "uwagach rej "poz 2 "nie spełnia wymagań dodatkowych TAXI.

2.Wykonać OBT z wynikiem "N" w "uwagach rej"poz 1 niezgodność zapisów z dowodem rej.Wystawić zaświadczenie

3.Wykonać OBT z wynikiem "P"+cep i to wszystko.

Jak w świetle nowego rozporządzenia powinien postąpić diagnosta.Ciekawy jestem waszych opinii.

Zgodnie z interpretacją ITS diagnosta wykonuje dwa badania , dodatkowe Taxi - w zaświadczeniu wpis że pojazd nie odpowiada warunkom dodatkowym itd... i niech się

" złotówa " martwi , następnie obt . pojazd sprawny technicznie wynik P. ale wg, mnie to się kupy nie trzyma. :razz:

blakop

Zrób OBT z wynikiem "P" ale bez wbijania w DR tylko zaświadczenie, do tego dodatkowe dla TAXI z "N" i niech leci z tym do WK. Wykreśli z DR "taxi" to wraca do Ciebie po pieczątkę. Tak to sobie wymyśliłem :)

michal_k
Zrób OBT z wynikiem "P" ale bez wbijania w DR tylko zaświadczenie, do tego dodatkowe dla TAXI z "N" i niech leci z tym do WK. Wykreśli z DR "taxi" to wraca do Ciebie po pieczątkę. Tak to sobie wymyśliłem :)

To w zasadzie logiczne i w praktyce się z tym spotykam, ale - literalnie - wynik P zobowiązuje do pieczątki w DR.

Tomasz56

Nurtuje Mnie jedna sprawa?Czy z chwilą zawieszenia działalności ,WK powinien obligatoryjnie wykreślić z dowodu rejestracyjnego zapis. TAXI?

Skoro działalność zawieszona czyli auto nieużytkowane, skoro nieużytkowane to ma opłacać OC i autko stoi na parkingu jego firmy i czeka na wznowienie działalności i wtedy zrobi BT.

Jeżeli jest to jednoosobowa działalność,a pojazd jest własnością danego użytkownika.To na jakiej podstawie, ma nie korzystać z pojazdu jako osoba fizyczna?

michal_k
Nurtuje Mnie jedna sprawa?Czy z chwilą zawieszenia działalności ,WK powinien obligatoryjnie wykreślić z dowodu rejestracyjnego zapis. TAXI?

Absolutnie. Zapis TAXI świadczy o tym, że pojazd spełnia odpowiednie dodatkowe warunki techniczne. A do czego go wykorzystuje właściciel to już wyłącznie jego sprawa.

Tomasz56
Absolutnie. Zapis TAXI świadczy o tym, że pojazd spełnia odpowiednie dodatkowe warunki techniczne. A do czego go wykorzystuje właściciel to już wyłącznie jego sprawa.

Wiemy że działalność można zawiesić.Wszystkie organa US,ZUS,WK powiadomione.WK nie wykreśla TAXI z DW.W okresie zawieszenia mija termin OBT pojazdu.Jak wykonać i jak powinien być wyposażony poj. na OBT?Jeżeli jest wpis TAXI W DW.

michal_k
Jak wykonać i jak powinien być wyposażony poj. na OBT?Jeżeli jest wpis TAXI W DW.

Jeżeli spełnia warunki TAXI to normalnie OBT, a jeśli nie spełnia to trzeba najpierw wpis wykreślić. I tutaj albo badanie dodatkowe z wpisem, że nie spełnia albo okresowe z wpisem, że nie spełnia. Na tej podstawie wykreśli się w WK, a później już normalne pozytywne okresowe z pieczątką do DR.

blakop

Prawda jest taka, że NIE ISTNIEJE PROCEDURA, jak i nie istnieje określony rodzaj badania dla "zlikwidowania" wpisu typu TAXI, L, GAZ itd. z dowodu rejestracyjnego. Każda próba stricte literalnego podejścia do tematu w którymś miejscu zawsze będzie prowadzić do absurdu... Trudno tu cokolwiek podpowiadać, bo w wielu rejonach kraju wypracowano tu różne metody działania na linii SKP - WK.

Na pewno samo powiadomienie WK niewiele wnosi do sprawy... WK dokonuje wpisu lub wykreśla - zawsze na wniosek właściciela. Zatem samo powiadomienie WK ma wartość... nijaką (nic nie wnosi do sprawy).

skowerek

Logiczne to jest ale niezgodne z Dziennikami i PORD. Jak masz miejsce to musisz wbić pieczątkę w dowód. Paranoja- ale cóż życie :-?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.