Skocz do zawartości

Auto sprowadzone z Norwegi ,problem ,prosba o pomoc


klimiur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nastepujacy problem ,kupilem auto ktore zostalo sprowadzone z Norwegi, JEst to Ford Transit .PRoblem u mnie polega na tym ,ze auto przeszlo wszystkie oplaty/ recykling,skarbowka,itd / ,a wydzial komunikacji wstrzymal rejestracje poniewaz jak twierdzi nie ma pierwszej stgrony dowodu rejestracyjnego i przez urzad nie da sie tego zrobic , ,natomiast czlowiek od ktorego kupilem ,osobiscie go wyrejestrowal i mowi ze pierwsza strone dowodu zatrzymuja w urzedzie a druga daja.Urzad komunikacji moze dac mi probne tablice rejestracyjne na 30 dni ,i pierwsza strone dowodu Norweskiego musze doniesc,oczywiscie jest to niemozliwe,wiec co teraz? czy moge przedluzac dowod tymczasowy w nieskonczonosc ? co teraz mam z tym zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniłeś do konsulatu/ambasady norweskiej w PL w tej sprawie?

Bo jeżeli tam potwierdzą to że pierwsza strona zostaje w Norwegii to chyba wszystko wyjaśnia.

Poza tym jak dają ci blachy i miekki dowód to ja bym wziął bo potem jak odmówią twardego dowodu to muszą podać dlaczego.

 

PS: czemu ludzie kupują auta nie zarejestrowane w PL? Nie wiem i nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmowia ,poniewaz nie dostarcze pierwszej strony dowodu ,wiem to juz teraz ,z co do PS to kupilem poniewaz auto jest w stanie idealnym,do tego wersja skandynawska.Auto ma 60 tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wydzial komunikacji wstrzymal rejestracje poniewaz jak twierdzi nie ma pierwszej stgrony dowodu rejestracyjnego i przez urzad nie da sie tego zrobic , ,natomiast czlowiek od ktorego kupilem ,osobiscie go wyrejestrowal i mowi ze pierwsza strone dowodu zatrzymuja w urzedzie a druga daja.

A w którym roku był Twój pojazd rejestrowany w Norwegii?

Czy masz taki DR? http://www.transport.gov.pl/cms/nimg.php?alt=&src=/cms/Menu/preview/1/images_menus_big/0/30534/9419c523e1a467009a8cbfe9d507a927.jpg

 

Nie pamiętam jak to dokładnie było w Norwegii i czy jest jakieś pismo w tej sprawie, ale... Podam dla przykładu - w Szwecji dwuczęściowe DR są od ok. 2004 r. Wcześniej były wydawane jednoczęściowe dowody rejestracyjne i właśnie "górną" część tego DR osoba, która sprzedała pojazd musiała oddać w swoim urzędzie przy wyrejestrowaniu, a nowy właściciel dostawał tylko "dolną" część tego DR - jest na to wyjaśnienie z ambasady szwedzkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd byl rejetrowany w Norwegi od 1998 do 2009 roku , takiego DR nie mam , mam tylko druga czesc dowodu rejestracyjnego kolor rozowy Del2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem... niestety kilka krajów zabiera I część DR, pomimo iż wie, że dyrektywa UE wyraźnie tego zabrania. Kiedyś tak robiła Słowacja, potem zdaje się Rumunia szalała, a i Norwegia też obiła mi się o uszy...

Spróbuj napisać do Norweskiego urzędu prośbę o potwierdzenie danych. Powiedz, że zgubiłeś DR (w ogóle) i prosisz o jakiekolwiek poświadczenie, że pojazd był u nich zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.