Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
aro_77

Import danych - migracja

Polecane posty

aro_77

Czy jest możliwa, a jeśli nie to kiedy będzie możliwa migracja ze starej wersji Stacji do nowej SQL'owej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scob

Migracja danych jest możliwa; wykonywana jest off-line, przez pracowników NORCOM, jeszcze przez jakiś czas nie będzie możliwości "samodzielnego przełożenia się" przez samego użytkownika programu.

 

Warunkiem przełożenia bazy jest posiadanie przez Państwa zainstalowanej i działającej Stacji.SQL - choćby w wersji demonstracyjnej.

 

Po przesłaniu kopii bazy do nas (najlepiej pod koniec dnia pracy) uruchamiana jest przekładka. Baza dla Stacji.SQL gotowa jest następnego dnia rano.

 

Jeżeli Państwa SKP w trakcie przekładki (kilka godzin) wykonuje badania techniczne, to należy je zarejestrować w starym programie, a po uruchomieniu finalnej wersji Stacji.SQL należy je ręcznie przepisać do nowego programu.

 

W celu umówienia się na przekładkę lub uzyskania szczegółów: zapraszamy pod numer 61/8148584.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scob

Od 10.2013 (wersja Stacji 10.3.3 i wyższe) zmienia się domyślny mechanizm migracji ze Stacji 2000/2008 do Stacji.SQL (2012).

Poza wyżej opisaną procedurą, możliwa jest "przekładka w locie" - tj. użytkownik uruchamia udostępnianą przez nas na życzenie klienta aplikację Norcom_Migracja.

 

Program migracyjny odczytuje ze Stacji2000 ustawienia programu (głownie: dane podmiotu prowadzącego, numeracje badań, zaświadczeń, dokumentów handlowych i finansowych) i przenosi te dane do kreatora uruchamianego przy pierwszym włączeniu "licencjonowanej" Stacji.SQL.

 

Użytkownik rozpoczyna pracę z pustą bazą nowego programu z uzupełnionymi jedynie danymi jak wyżej i pracuje tak przez czas "przekładki".

Aplikacja migracyjna w tym czasie przesyła w tle bazę starego programu do Norcom-u gdzie następuje jej konwersja na format nowego programu.

Po zakończeniu konwersji starej bazy - należy wstrzymać pracę w nowej aplikacji na około 15-20 minut; w tym czasie do nowej bazy dołączane są dane przeniesione ze starego programu.

 

Procedura taka skraca do minimum czas przestoju Stacji; czas potrzebny na "przeklikanie" kreatora pierwszego uruchomienia Stacji.SQL i połączenie baz to łącznie około 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.