Skocz do zawartości

problem z rejestracja aixam 400


traqu

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę mówić diagnoscie co wyrzuciłem z auta, co zostało zmienione ? Czytałem ze np można pozbyć się mat wygluszajacych, czy to się liczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę mówić diagnoscie co wyrzuciłem z auta, co zostało zmienione ? Czytałem ze np można pozbyć się mat wygluszajacych, czy to się liczy ?

 

Najlepiej powiedzieć - diagnosta nie jest wróżką. Jednak wcześniej zalecałbym zważenie pojazdu z odpowiednimi ilościami wszystkich cieczy. Jeśli faktycznie masa własna jest niższa to coś musiało zostać wymontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u siebie w miejscowości to twierdzą, że nie mogą czegoś takiego zrobić :/ jeździć jeszcze do innych miejscowości czy dać sobie spokój ? albo może jest ktoś z opolskiego, kto to rozumie w miarę i mógłby mi takie coś wykonać ? pisać na PW jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u siebie w miejscowości to twierdzą, że nie mogą czegoś takiego zrobić :/ jeździć jeszcze do innych miejscowości czy dać sobie spokój ?

 

Ważyłeś ten pojazd? Ile ma faktycznie masy własnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłeś ten pojazd? Ile ma faktycznie masy własnej?

 

Przez obniżania masy własnej, to już doprowadzono do rejestrowanie pojazdów na kat.B1 czyli o MW < niż 550 kg.

Okazało sie to być podważaną i traktowaną jako niedopuszczalną praktykę.....

Poza tym jakie są zmiany konstrukcyjne upoważniają do obniżenia MW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało sie to być podważaną i traktowaną jako niedopuszczalną praktykę.....

 

Oczywiście - bo zmiany były tylko na piśmie, a pojazd faktycznie ważył więcej.

 

Poza tym jakie są zmiany konstrukcyjne upoważniają do obniżenia MW?

 

Wymontowanie z pojazdu zbędnych rzeczy np. klimatyzacji, czasem siedzeń, wygłuszeń itd.

 

[ Dodano: 10-11-2012, 15:47 ]

ważyłem, po zatankowaniu prawie do pełna itp ma prawie 349 kg :/

 

Czyli jednak jakieś zmiany musiały nastąpić, a ty kupiłeś pojazd już po zmianach. Skoro faktycznie masa własna nie przekracza 350 kg to moim zdaniem jak najbardziej możliwe jest badanie techniczne z opisem zmian. Na czterokołowca lekkiego wskazuje również fakt, że ma kategorię homologacyjną L2 przypisaną do motorowerów trójkołowych, a czterokołowiec lekki ma właśnie spełniać warunki dla takich motorowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Pojazd marki Aixam, model 325 IK, rok prod. 1994

Proszę o pomoc w ustaleniu pojemności i mocy. Jest na pewno wysokoprężny i ma 1 cylinder.

Sprowadzony z Francji, klient chce zarejestrować jako L6e. Wszystko pasuje ( masy itp. ) ale w dowodzie brak pojemności i mocy.

Dzięki za pomoc

 

[ Dodano: 14-01-2014, 15:21 ]

A może ktoś wie gdzie można znaleźć dane techniczne tej marki.

Już trzeci dzień szukam i nic mądrego nie znalazłem.

A dipa trzeba wypełnić, tylko jak :faint: [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.