Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

kubala

Problem z rejestracją

Polecane posty

kubala

Witam

Otóż pewien problem, jak na razie nie do rozwiązania.

Kupiłem samochód który sprzedający, nazwijmy go ŁAZ, nie zarejestrował tylko miał spisaną umowę między panem ŁAZ a panem ŻEL (właściciel wpisany do karty pojazdu i do dowodu rejestracyjnego). Wszystko było okej do momentu pójścia do wydziału komunikacji. Okazało się że pan ŻEL (właściciel) sprzedał pojazd na innego pana. Pojechałem, więc do pana ŁAZ w celu wyjaśnienia. Tam jego żona (bo pana ŁAZ nie było) stwierdziła: że mąż dał złą umowę ponieważ była ona dla policji ????, I dała dwie umowy między panem ŁAZ a MAN i między panem MAN a panem STE. Żona zabrała też umowę między panem ŁAZ i ŻEL i nie chciała oddać (kobieta z dzieckiem na ręku, co będę się z nią szarpał). Zadzwoniłem do pana STE i okazało się że kupił od jakiejś dziewczyny SUL. I mam teraz problem ponieważ brak wszystkich umów i nie wiadomo ile było właścicieli między panem ŻEL a panem STE.

Wiadomo że pan ŻEL powiadomił wydział komunikacji o sprzedaży w styczniu. Dwie umowy które mam były spisane w maju tego samego roku. Ja kupiłem w październiku tego samego roku.

No i teraz mam problem, czy ktoś wie jak mogę to rozwiązać ?

blakop

Ale Twój problem to raczej nie temat na to, ani na żadne inne forum... Tu zwyczajnie ktoś Cię oszukał z umowami i sam musisz wyjaśnić jak było naprawdę.

Zasada jest prosta - Ty musisz mieć wszystkie umowy pomiędzy właścicielem wpisanym do DR, a sobą jako ostatnim nabywcą. Do tego początek tego logicznego łańcucha musi się zgadzać z tym, co właściciel z dowodu zgłosił w swoim Urzędzie zgłaszając sprzedaż. Tych umów może być 2-3... 30 też :) A jak do nich po kolei dojdziesz - wybacz ale skąd my mamy to wiedzieć :x

michal_k

Zawsze pozostaje jeszcze ostateczna ostateczność, czyli ustalenie prawa własności w sądzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.