Skocz do zawartości

Pilne zmiany konstrukcyjne


wiedza5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedż odnośnie ceny za badanie zmiany konstrukcyjne,ale jeszcze jedno pytanie jakie wpisy(badania)przy zmianach konstrukcyjnych. 1 wpis zmiany konstrukcyjne 2 wpis ustalenie nowych danych technicznych 3 wpis badanie okresowe określenie nowego terminu kolejnego OBT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale ustalenie nowych danych jest automatycznie "w zmianach" :) Reszta ok.

W Stacji SQL pisze:

-OKRESOWE

-DODATKOWE - zmiany konstrukcyjne - dane DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

koledzy czy możecie podzielić się informacją nt. jakich zaświadczeń wymagają wasze WK w sytuacji gdy stawia się na stacji pojazd bez ważnego OBT i dokonano jednocześnie zmian konstrukcyjnych?

 

W jednych WK wymagają rozdzielnie OBT oraz osobne zaświadczenie na DBT, w innych na jednym OBT+DBT i jak już się z jednymi człowiek dogada to następni robią "wielkie joł". Może za pomocą tego pytania uda się ustalić jak to wygląda w większości.

PS

Oczywiście chodzi mi o działanie zgodne z prawem bo jak ostatnio usłyszałem, że po co ten cyrk z opisem, wystarczy jak klient otrzyma ustalenie danych i zmieni mu się rodzaj pojazdu :? to wymiękłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o działanie zgodne z prawem bo jak ostatnio usłyszałem, że po co ten cyrk z opisem, wystarczy jak klient otrzyma ustalenie danych i zmieni mu się rodzaj pojazdu

 

No to opis zmian kiedy?? Nigdy wniosek z tego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o działanie zgodne z prawem bo jak ostatnio usłyszałem, że po co ten cyrk z opisem, wystarczy jak klient otrzyma ustalenie danych i zmieni mu się rodzaj pojazdu

 

No to opis zmian kiedy?? Nigdy wniosek z tego :razz:

 

No bo po co tyle pisania tyle papierów tyle to kosztuje i te niepotrzebne nikomu zdjęcia... :oops::razz:

blakop: a u szanownego kolegi OBT+DBT razem czy osobno przy okazji opisu zmian oraz okresowego badania tech.? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od zawsze pod jednym numerem rejestru :)

 

[ Dodano: 29-11-2012, 09:24 ]

że po co ten cyrk z opisem, wystarczy jak klient otrzyma ustalenie danych i zmieni mu się rodzaj pojazdu

 

To skąd WK będzie wiedział co zostało zmienione przecież od tego jest opis zmian.

Ustalenie danych ? przecież w opisie są dane które należy wpisać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nawet powinno się zrobić pod jednym wpisem do rejestru okresowe+dodatkowe.

Klient dostaje zaświadczenie z opisem zmian i to jest komplet jedno bez drugiego jest bezużyteczne, a jak dasz 2 oddzielne badania to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji robiąc przy zmianach okresowe+dodatkowe nie ma problemów interpretacyjnych co do opłaty. Poza tym gdyby ustawodawca nie przewidział takiej możliwości nie było by tego zapisu w opisie do zaświadczenia Dz.U z 2012 r. poz 996 załącznik 3

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji robiąc przy zmianach okresowe+dodatkowe nie ma problemów interpretacyjnych co do opłaty.

 

Czyli opłata za DBT po zmianach konstrukcyjnych jest wciąż 98zł + 82zł = 180 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opłata za DBT po zmianach konstrukcyjnych jest wciąż 98zł + 82zł = 180 zł

Tak z zastrzeżeniem, że jak się napracujesz przy ustalaniu nowych danych to możesz ( nie musisz) pobrać + 60zł za ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opłaty to nie ma żadnej wątpliwości 98+82 +opcjonalnie 60 oraz opcjonalnie + 94 wszystko zależy od spełnienia tego warunku:

nie wymaga się wykonania czynności określonych w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, jeżeli zmiany konstrukcyjne lub wymiana elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym nie mają wpływu na działanie układu kierowniczego, skuteczność tłumienia zawieszenia oraz ustawienie kół jezdnych;

 

Zaświadczenia osobne dla OBT i DBT wymagają tam gdzie WK zgodziło się z interpretacją prawdopodobnie stosowaną przez ITS lub inną podobną instytucję.

Zaświadczenia takie jak normalnie do 8 października 2012 ale ze zdjęciami czyli łączne OBT+ DBT wymagane są w pozostałych WK.

Wniosek zanim dokona się opisu zmian lepiej dowiedzieć jaką formułę dany WK wymaga :V

 

Po niedzieli spróbuję uzyskać więcej informacji na ten temat i w miarę możliwości podzielę się nimi na forum.

::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mają wpływu na działanie układu kierowniczego, skuteczność tłumienia zawieszenia oraz ustawienie kół jezdnych

 

A może tak praktyczny przykład - jaka zmiana ma taki wpływ i dlaczego, a jaka nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK - zmiana rozstawu, czy liczby osi być może ta... Ale zgodzicie się chyba, że to marginalne sprawy. Gro spraw to klasyczne zabudowy na ramie w ramach DMC rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.