Skocz do zawartości

Opłata bad taxi.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jeszcze takie stacje co nie pobierają oplaty za war. dod np. TAXI przy badaniu okresowym?

Tak, dwa dni temu rozmawiałem z kolegą z okręgówki, nie kasują ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jeszcze takie stacje co nie pobierają oplaty za war. dod np. TAXI przy badaniu okresowym?

 

Ani nie pobierają, ani nic nie sprawdzają na polecenie swojego WK. Są są takie - zapewniam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas corocznej kontroli, panowie z TDT-u stwierdzili, że skoro już jest taxi, to pobierać nie należy, więc opłata tylko raz, jak ma być i koniec. Moje zdanie jest inne i pobieram nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z TDT-u stwierdzili, że skoro już jest taxi, to pobierać nie należy, więc opłata tylko raz, jak ma być i koniec.

Panowie z lubelskiego TDT maja inne zdanie. Inny oddział TDT i inna interpretacja :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem teraz badanie - taxi z wpisem w dowodzie ,ale już nie będące.Wykonałem badanie okresowe -skasowałem i badanie dodatkowe oddzielnie na nie spełnienie Taxi - skasowałem i poinformowałem klienta o dokonaniu wypisu w dowodzie .Nasz wydział komunikacji twierdzi ,że nie dokonywać badania dodatkowego - ale ja sadzę ,że tak jak zrobiłem to ja będę się tłumaczył ,a nie inni :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,czy WK daje to na piśmie,czy tylko inf. ustnie.Jeśli na piśmie to też nie może być jakaś interpretacja wydana przez pana X ,tylko pismo opatrzone stemplem i sygnowane przez WK.oczywiście wg mnie i wówczas rzeczywiście należy robić jak sugeruje WK.Co nie oznacza , że jest dobrze ale jest dupochron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już jest taxi, to pobierać nie należy, więc opłata tylko raz, jak ma być i koniec. Moje zdanie jest inne i pobieram nadal.

 

A jak ...

WK daje to na piśmie
:?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,czy WK daje to na piśmie,

Zauważyłem, że na piśmie dają te, które lubią czytać przepisy i same kontrolują swoje skp.

Pobierałem, pobieram i będę pobierał za TAXI, L-ki, itp

Ja kiedyś (przez ustne zalecenie WK) nie pobierałem, teraz pobieram i nie wiem co będzie juto ,,,

Mój WK również jest odmiennego zdania niż TDT.

Mam nadzieję, że dał Ci to na piśmie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja pobierałem i pobieram w zeszłym roku Pan z TDT zarzucił że się nie pobiera pokazałem mu pisemko z MINISTERSTWA Z SZKOLENIA Z BYDGOSZCZY i rozmowa się zakończyła .Po kontroli w tym roku potwierdzono że się pobiera i też pobieram .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram i uważam że robię dobrze.

Skoro ktoś twierdzi żeby podać podstawę prawną żeby pobierać to ja pytam się jaka jest podstawa prawna żeby nie pobierać.

Skoro na okresowym sprawdzam warunki dodatkowe(oczywiście oddzielne badanie dodatkowe) to dlaczego mam nie pobrać opłaty.A dlaczego sprawdzam te warunki???

Bo jeśli to jest TAXI,L to musi je spełniać bo jak nie to już nie jest TAXI L i mamy niezgodność danych w dowodzie ze stanem faktycznym.

Na pierwszym badaniu dodatkowym dla TAXI L mogło być wszystko OK.Ale za rok dwa już może być coś nie tak (np.brak taksometru,dodatkowego lusterka itp)i co wtedy??Klepiemy dalej że to TAXI L ???

A w myśl ustawy poj L TAXI podlegają corocznym badaniom okresowym dlatego sprawdzam warunki dodatkowe na okresowym i pobieram za to opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram i uważam że robię dobrze.

Ci co nie pobierają też tak uważają ,,,

A w myśl ustawy poj L TAXI podlegają corocznym badaniom okresowym dlatego sprawdzam warunki dodatkowe na okresowym i pobieram za to opłatę.

To akurat nie jest argument dla badania dodatkowego,,,

Na pierwszym badaniu dodatkowym dla TAXI L mogło być wszystko OK.Ale za rok dwa już może być coś nie tak

Dokładnie, ale brakuje tu jasnego zapisu, dlatego tak pływamy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tak pływamy ,,,

 

Nie tylko tu pływamy :razz:

 

I będziemy jeszcze długo tak pływać. Szykują kolejne zmiany a starego bałaganu nie mogą uporządkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Nam kazano robić badanie taxi zawsze jako osobne bad.dod w rejestrze przy okresowym.

Wnioski są takie, że niezależnie od wyniku bad.dod (jeżeli OBT jest P) i tak dopuszczamy pojazd do ruchu.

Zatem nasuwa się myśl dlaczego jest taka konieczność przy każdym OBT wykonywać bad.dod, skoro fakt ten nie zmienia OBT (zapisów w DR).

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam kazano robić badanie taxi zawsze jako osobne bad.dod w rejestrze przy okresowym.

Nam, podałbyś przynajmniej województwo, poza tym czy wiesz na jakiej podstawie kazano ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.