Skocz do zawartości

Pomyłkowo zapisane badanie w rejestrze.


zulus1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przyjechał klient na poprawę zaświadczenia z badania technicznego.Wpisując nr.rej pojazdu chciałem wejść w historie badań.Zatwierdziłem ponownie badanie z dzisiejszą datą.Można jakoś wyjść z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek.

W uwagach napisałem "badanie anulowano ze względu na błędny wpis"

Czy dobrze(?)- tego nie wiem.

Chyba najrozsądniejsze wyjście.

 

......

Badanie - rozumiem - weszło mu z dzisiejszym numerem i datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jJeśli poprawiłes badanie w rejestrze to mozesz to zatwierdzic tylko z dzisiejszą data, nie cofniesz daty bo sie nie da- i tak musi byc.

chyba,ze zle zrozumiałem pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale właśnie o to chodzi że zamiast korekty do badania zrobiłem następne...Przeglądałem historie i nie wiem sam jak ja to zrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program nie pozwala usunac badania(usunac wpisu),ale mozna badanie wyiksowac i po zatwierdzeniu bedzie ono widoczne ale bez wprowadzonych danych

 

 

tak tez podpowiada pomoc programu patronat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak ale właśnie o to chodzi że zamiast korekty do badania zrobiłem następne...Przeglądałem historie i nie wiem sam jak ja to zrobilem...

 

Na jakim programie pracujesz?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie piszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. A mianowicie wczoraj (pierwszy dzień jako diagnosta) na badaniu miałem motorower i nie pamiętam jaki dałem termin następnego badania w programie Patronat. Moje pytanie jest takie czy jak zaznaczyłem w programie że jest to motorower to czy program sam zmienia termin na dwa lata czy nadal zostaje rok? Oczywiście w dowód wbiłem 2lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie czy jak zaznaczyłem w programie że jest to motorower to czy program sam zmienia termin na dwa lata czy nadal zostaje rok?

Nie znam Patronatu.Ja pracuję na programie XXX XXX ktory okresla tnbt z automatu na 2 lata.Nie ma zadnej tragedii.Jutro to sprawdzisz i najwyzej poprawisz-zrobisz korektę..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy program sam zmienia termin na dwa lata

W różnych wersjach oprogramowania było różnie, wiem ze najnowsza wersja nie obcina do pięciu lat od pierwszej rejestracji, natomiast z motorowerem, ciągnikiem rolniczym czy autobusem nie było nigdy problemu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Patronatu.Ja pracuję na programie XXX XXX ktory okresla tnbt z automatu na 2 lata.Nie ma zadnej tragedii.Jutro to sprawdzisz i najwyzej poprawisz-zrobisz korektę..... :)

 

 

Tak tylko że na stacji będę dopiero w sobotę. Jest to narazie moja dodatkowa praca. Jak poprawię dopiero w sobotę to chyba też się nic nie stanie? Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wpisaniu VIN program automatycznie poprawnie określił markę i rodzaj pojazdu,lub gdy pojazd jest w bazie to daty nie trzeba poprawiać,przy ręcznym wprowadzeniu rodzaju pojazdu, na datę trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem auto z 1998 ,pierwsza w kraju 2011-11-xx i z automatu TNBT za 2lata w PATRONACIE musiałem poprawić na rok ,więc trzeba uwazać szczególnie po każdej aktualizacji programu do nowszej wersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc trzeba uwazać szczególnie po każdej aktualizacji programu do nowszej wersji .

To zalezy jak masz ustawiony tzw."datownik".Jezeli jest w ustawieniu automatycznym to sam określa datę nastepnego badania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.