Skocz do zawartości

dowód zatrzymany przez policję za brak adnotacji GAZ


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak postępujecie w przypadku . Dowód zatrzymany przez policję za brak wpisu w dowodzie GAZ gość przyjerzdza na przegląd z wymontowaną instalacją. Jak postąpić w tym przypadku, jakie wykonać bzdanie. Facet kupił samochód z komisu nie wołając dokumentów od gazu i intalacji gazu nie chce.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    15

  • praktyk

    9

  • danielg539

    9

  • blakop

    8

Które dodatkowe?

Pytanie sensowne,ale mocno bardzo mocno podciągnął bym pod 4.1 chyba lub 4.3 ale faktycznie jest problem. (praktyczny)

Po co szukać DBT - usterki (1 usterka) - wszystko.

No właśnie, nie jest to takie jednoznaczne, u mnie chcą 1.15, tak jak przy wykreśleniu L 6.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chcą 1.15,

 

Tylko,że to badania nie występuje jako oddzielne,poczekajmy może ktoś coś wymyśli.Ps.Jakaś logika w tym jest ale.. j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykreślenie powinno być na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu.

 

Chyba tak ale wiesz jak WK do tego podchodzą u mnie klient chciał wykreślić VAT w DR i wiesz jakie były "cyrki".W końcu mu to wykreślili na podstawie oświadczenia klienta ale był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie jest to takie jednoznaczne, u mnie chcą 1.15, tak jak przy wykreśleniu L 6.6.
Wykreślenie powinno być na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu.

 

JAKIE WYKREŚLENIE????

 

Dowód zatrzymany przez policję za brak wpisu w dowodzie GAZ

 

Słuszny tok postępowania

Wg mnie bad. dodatkowe 20 zł. wpis w uwagach zdemontowano instalację i do WK po DR.

Badanie dodatkowe po zatrzymaniu DR przez organ kontroli, rzecz jasna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszny tok postępowania

mirek.g napisał/a:

Wg mnie bad. dodatkowe 20 zł. wpis w uwagach zdemontowano instalację i do WK po DR.

 

Badanie dodatkowe po zatrzymaniu DR przez organ kontroli, rzecz jasna...

Też bym był za tym. Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Miałem taki przypadek. Młody sobie sam zmontował instalację ale Policjanci go wyczuli i zatrzymali DR. Podjechał z wymontowanym zbiornikiem i parownikiem. Reszta była nie ruszona tzn. wiązki elektryczne i gazowe. Rzuciłem do mojego kolegi, że chyba musimy wezwać Policję (tak żeby gość usłyszał). Tak się przestraszył, że wyrwał wszystko z auta w ciągu pół minuty bez jakichkolwiek narzędzi. Zrobiłem wtedy zdjęcia i wystawiłem zaświadczenie o usunięciu usterek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie jest to takie jednoznaczne, u mnie chcą 1.15, tak jak przy wykreśleniu L 6.6.

Ja takie własnie w tym przypadku wystawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód zatrzymany przez policję za brak wpisu w dowodzie GAZ

 

A kto mu dał do tego prawo, jakiś niedouczony ten policjant. Brak wpisu -usterka drobna 10.5 pkt.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wpisu -usterka drobna

 

Dla Nas tak ale Policjanta nie obowiązuje nasz Dz.U. i u niego za coś takiego zatrzymuje się DR, no ale odebranie moim skromnym zdaniem powinno nastąpić bez badania po dokonaniu wpisu w ten DR przez WK a jak instalacja została zdemontowana to 20 pln za skierowane przez organ kontroli i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają usterki i sposób ich oceny na SKP do kontroli Policji??

No nie był bym taki pewny.To niech mi przedstawi podstawe prawną , która by upoważniała go do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając pierwszą stronę myślałem że mnie temat nie zainteresuje ale 2 strona jest naprawdę ciekawa.

Czy na chwilę obecną pan smerf może zabrać DR skoro jest to 'usterka drobna' jak napisano wyżej?

 

Przeglądałem ostatnio jakąś gazetkę i tam było że brak gaśnicy to też drobna usterka a to jest dla pana smerfa brak wyp. pojazdu i mandacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mu dał do tego prawo, jakiś niedouczony ten policjant. Brak wpisu -usterka drobna 10.5 pkt.d

- nie sądźcie ludzi podle swojej pracy.

No nie był bym taki pewny.To niech mi przedstawi podstawe prawną , która by upoważniała go do tego.

- dane niezgodne ze stanem faktycznym.

 

Jeszcze jakieś niewiadome? Zanim się wypowiesz na temat uprawnień Policji zerknij dalej niż swój czubek nosa. :nook

Przeglądałem ostatnio jakąś gazetkę i tam było że brak gaśnicy to też drobna usterka a to jest dla pana smerfa brak wyp. pojazdu i mandacik.

- dla smerfa czy dla szarpaka prawo obowiązuje jedno, ale jedni mają więcej uprawnień niż inni. :razz:

Czy na chwilę obecną pan smerf może zabrać DR skoro jest to 'usterka drobna' jak napisano wyżej?

Policjanta nie interesuje, czy szarpak sobie zakwalifikuje jako UD, czy UI, czy jeszcze jakieś inne U... Czy WY myślicie, że cały świat opiera się o jedno rozporządzenie? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa, ale widzę, że do wielu osób to nie dotarło...

 

TAK - TERAZ JEST TAK, ŻE WYJEŻDŻASZ Z SKP Z WYNIKIEM POZYTYWNYM, A ZA ROGIEM I TAK MOŻESZ STRACIĆ DOWÓD W WYNIKU KONTROLI POLICJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.