Skocz do zawartości

dowód zatrzymany przez policję za brak adnotacji GAZ


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    15

  • praktyk

    9

  • danielg539

    9

  • blakop

    8

blakop napisał

TAK - TERAZ JEST TAK, ŻE WYJEŻDŻASZ Z SKP Z WYNIKIEM POZYTYWNYM, A ZA ROGIEM I TAK MOŻESZ STRACIĆ DOWÓD W WYNIKU KONTROLI POLICJI
dlatego ja dając UD,informuje klienta,ze trzeba zrobic to lub tamto jak najszybciej,poniewaz policaje moga zabrac DR,a i wtedy na dodatkowym BT to coś ma musi być juz sprawne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najszybciej

 

Jak najszybciej to znaczy kiedy? :) Bo tak naprawdę jadąc nawet od Ciebie prosto do warsztatu (czyli układ idealny wręcz) dowód i tak straci w razie kontroli 8)

 

Prawda jest taka, że powinieneś informować w przypadku usterki drobnej, że nie tylko, że należy ją usunąć, ale do tego czasu auto nie powinno się poruszać 8)

 

Jeszcze raz przedstawiam film instruktażowy co do sposobu przeprowadzania badania pojazdu z lat 90-tych - dwa końcowe dialogi dokładnie oddają tą sytuację:

KLIENT - Ale mogę jechać?

SZARPAK - Nie radzę, bo tu patrol niedaleko stoi

 

http://www.youtube.com/watch?v=rYA0zgLsRmM

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej to znaczy kiedy?
natychmiast,niezwłocznie,zaraz :) uwazam,ze,gdy mowie,ze moga za to zabrac,to jedzie na swoją odpowiedzialność,zresztą tak samo jak przyjechał do mnie.wiesz gdzie jest problem?jaest w braku świadomości społeczeństwa,a raczej w chronicznym braku gotówki społeczeństwa,która w dużej mierze wpływa na świadomość ludzi:)pzdr

 

[ Dodano: 16-11-2012, 09:40 ]

a i oczywiście brak kasy nikogo nie usprawiedliwia,żeby była jasność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej to znaczy kiedy

 

niezwłocznie

 

Odpowiedź posła PIS na pytanie dziennikarki :"niezwłocznie to znaczy kiedy"?

odp:-"bez nieuzasadnionej zwłoki" :-D

Chodziło o Soleńsk,zamach ,materialy wybuchowe ......i że opinia publiczna o tych faktach zostanie powiadomiona niezwłcznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne prawa obowiązują diagnostę, inne Policjanta, a jeszcze inne posiadacza pojazdu.

Jeśli brak adnotacji np. GAZ Policjant uznałby jak my jako UD, to kto w ostateczności zmusi posiadacza do zrobienia tej adnotacji?

Może u nas dojdzie do tego, co robią z naszymi pojazdami na zachodzie Europy i gdyby kierowca miał zapłacić 30 euro za wymianę, żarówki do tego mandat, to bynajmniej zdecydowana większość niedbaluchów sprawdzałaby pojazd jak należy, a tak przyjeżdża na OBT ze spalonymi żarówkami itd itp... i to nie wiele ma wspólnego z zasobnością kieszeni społeczeństwa - zwykłe niedbalstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź posła PIS na pytanie dziennikarki :"niezwłocznie to znaczy kiedy"?

odp:-"bez nieuzasadnionej zwłoki" :-D

 

http://legalista.home.pl/blog/wordpress/?p=101

Było już na forum. Proponuję wydrukować i zachować na sposobność nadgorliwego kontrolującego twierdzącego, że "niezwłocznie" po sprawdzeniu numerów należy auto wpisać do rejestru a potem dokończyć badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=155138&sid=6ab6af4eafbff4d4c0a877909f7f3c5a#155138

JAKIE WYKREŚLENIE????

Dowód zatrzymany przez policję za brak wpisu w dowodzie GAZ

Słuszny tok postępowania

Wg mnie bad. dodatkowe 20 zł. wpis w uwagach zdemontowano instalację i do WK po DR.

Badanie dodatkowe po zatrzymaniu DR przez organ kontroli, rzecz jasna...

Panowie diagności proponuje zmianę mentalności i zapoznanie się w szczegółowy sposób z obowiązującym rozporządzeniem. Szkoda, że tych spraw nie poruszano na żadnym szkoleniu. Do tej pory diagnosta miał obowiązek sprawdzić z Roz. 155.

1. IDENTYFIKACJA POJAZDU

1.1. Sprawdzenie cech identyfikacyjnych i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie

Aktualne wymogi zawarte w rozporządzeniu są związane z przepisami unijnymi i identyfikacje pojazdu przeprowadzamy na tych zasadach.

0. IDENTYFIKACJA POJAZDU

0.1. Tablice rejestracyjne

0.2. Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)/numer nadwozia/podwozia/ramy

2. Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

Może ktoś ma inne zdanie i inaczej to rozumie, ale porównanie zapisów z dokumentów dotyczy wyłącznie, numeru identyfikacyjnego, numeru nadwozia. Nie dotyczy to wyraźnie innych zapisów. (GAZ, TAXI itd.) Co wcale nie oznacza że diagnosta nie sprawdza warunków technicznych przypisanych i ujętych w zakresie badania okresowego. Jak łatwo zauważyć zapisy te czy są czy też nie w DR, nie podlegają żadnej ocenie a tym bardziej ocenie negatywnej?

 

Nie wyobrażam sobie, aby diagnosta miał dokonać badania dodatkowego wynikającego ze skierowania z policji z powodu braku tych zapisów.

Tym bardziej, że DR jest w wydziale komunikacji i co, z czym by diagnosta miał sprawdzać. A ponadto żaden przepis w zakresie czynności takiego sprawdzenia nie wymaga.

Panowie skoro policjant role diagnosty widzi, jako „szarpaka„ to nie jest już dobrze.

 

Każdy diagnosta będzie i tak postępował jak uważa za słuszne i to jest jego indywidualna sprawa czy rozważy to co tutaj napisałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, aby diagnosta miał dokonać badania dodatkowego wynikającego ze skierowania z policji z powodu braku tych zapisów.

 

Nie obraź się, ale to zdanie brzmi jak większość naszych przepisów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, aby diagnosta miał dokonać badania dodatkowego wynikającego ze skierowania z policji z powodu braku tych zapisów.
Jeśli DR został zatrzymany za brak wpisu GAZ (bo tylko to Policja może stwierdzić podczas kontroli na drodze) to najlepiej byłoby gdyby właściciel pojazdu przedstawił w wydziale komunikacji fakturę za montaż instalacji i homologację, otrzymał wpis i odebrał dowód. Ale jeśli instalacja była "lewa" to dokumentów takich nie przedstawi i w tym układzie to już dowód nie jest zatrzymany za brak wpisu, ale za niedozwoloną przeróbkę w pojeździe. Diagnosta wykonuje więc badanie stwierdzające przywrócenie stanu auta do takiego w którym przestał zagrażać brd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzięki za podpowiedzi, ja zrobiłem w ten sposób że dodatkowe 20 i 63 za stwierdzenie że instalacja zdemontowana i teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo rozmowa z klijentem czy instalascja była legalna nic mi nie dała, twierdzi żę samochód kupywał na szybko. w programie przed zmianami był w wykazie badań gaz, teraz go wykreślono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, aby diagnosta miał dokonać badania dodatkowego wynikającego ze skierowania z policji z powodu braku tych zapisów.
Jeśli DR został zatrzymany za brak wpisu GAZ (bo tylko to Policja może stwierdzić podczas kontroli na drodze) to najlepiej byłoby gdyby właściciel pojazdu przedstawił w wydziale komunikacji fakturę za montaż instalacji i homologację, otrzymał wpis i odebrał dowód.

Tutaj całkowicie się zgadzam.

Ale jeśli instalacja była "lewa" to dokumentów takich nie przedstawi i w tym układzie to już dowód nie jest zatrzymany za brak wpisu, ale za niedozwoloną przeróbkę w pojeździe.

Na całe szczęście właściciel nie ma obowiązku wozić dokumentów od instalacji gazowej a policjant sprawdzać innych niż wymagane.

Diagnosta wykonuje więc badanie stwierdzające przywrócenie stanu auta do takiego w którym przestał zagrażać brd.

Nie ma badań domniemanych czy pojazd miał jakieś wyposażenie a teraz go niema, to nie jest sprawa diagnosty. Od dochodzenia czy pojazd miał cos zamontowane a nie powinien mieć to są stosowne organa i odpowiednio specjaliści w tym rzeczoznawcy samochodowi. Diagnosta odnosi się do stanu faktycznego w dniu badania. Zakres sprawdzenia jest ujęty w "załączniku nr 1", jest katalogiem zamkniętym.

 

Przeniesienie w sposób automatyczny zapisu w uwagach z poprzedniego rozporządzenia nigdy nie powinno mieć miejsca.

UWAGI: 2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

To jest ewidentna bzdura, która by oznaczała, że diagnosta może ustalać według własnego uznania katalog usterek i sposób ich oceny. :shock::x

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście właściciel nie ma obowiązku wozić dokumentów od instalacji gazowej a policjant sprawdzać innych niż wymagane.
Oczywiście! Dlatego na pokwitowaniu policjant napisze "brak wpisu LPG w dowodzie" zamiast "niedozwolona przeróbka pojazdu".
Nie ma badań domniemanych czy pojazd miał jakieś wyposażenie a teraz go niema' date=' to nie jest sprawa diagnosty. ...... Diagnosta odnosi się do stanu faktycznego w dniu badania. [/quote'] Masz rację! Jeśli pojazd przyjeżdża na badanie a na pokwitowaniu jest napisane "niezgodne z warunkami technicznymi oświetlenie zewnętrzne - wyładowcze źrodła światła w reflektorach" a diagnosta nie widzi "pseudo xenonów" to nie domniemywa, że ich tam nie było tylko opiera się na tym co jest napisane na skierowaniu. Skoro właściciel pojazdu oddał policjantowi dowód na podstawie takich zastrzeżeń to widocznie się z nimi zgadzał w momencie kontroli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Diagnosta odnosi się do stanu faktycznego w dniu badania.
Masz rację! .....
tak jako odskocznia po mojej walce z WK.

Przyjeżdza Zetor 10145 z dwoma przyczepami, pierwsza D-633 a druga D 46.

Rozumiem że traktujecie te przyczepy jako ciężarowe-rolnicze i BT na dwa latka ;)

A to że jedna ma wpis ciężarowa a nie rolnicza nie ma znaczenia bo przecież oceniacie co przyjechało na BT (czyli ciągnik z przystosowanymi do niego przyczepami rolniczymi).

 

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że traktujecie te przyczepy jako ciężarowe-rolnicze i BT na dwa latka

 

Ja traktuję je tak jak są zapisane w DR, jak jest wpis rolnicza to rolnicza pomimo tego że wygląda na ciężarową a jak jest "z widoku" rolnicza a w DR ma ciężarowa no cóż u mnie na rok. Wychodzę z założenia że policjant będzie czytał w DR jaki jest rodzaj pojazdu i jak jest w DR ciężarowa a BT ma na 2 lata to chyba zatrzyma taki DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest katalogiem zamkniętym.

Jak sam stwierdziłeś nie jest zamkniętym, bo

Przeniesienie w sposób automatyczny zapisu w uwagach z poprzedniego rozporządzenia nigdy nie powinno mieć miejsca.

Cytat:

UWAGI: 2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

 

To jest ewidentna bzdura, która by oznaczała, że diagnosta może ustalać według własnego uznania katalog usterek i sposób ich oceny. :shock::x

Oczywiście, że powinien to ustalać, z tego względu, że niektóre tematy nawet nie śniły się ustawodawcom (chociażby wspominana tu na forum instalacja wodorowa), gdyby diagnosta nie miał w pewnych tematach "wolnej ręki" to w myśl zasady co nie jest zabronione jest dozwolone doprowadziłoby do paranoi... , a tak zapis ten powoduje, że wszelkie widzimisię właściciela pojazdu może zweryfikować diagnosta na podstawie własnego doświadczenia i odpowiedzialności za to co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam stwierdziłeś nie jest zamkniętym, bo...........

Tak nigdy nie twierdziłem :razz:

Oczywiście, że powinien to ustalać, z tego względu, że niektóre tematy nawet nie śniły się ustawodawcom (chociażby wspominana tu na forum instalacja wodorowa), gdyby diagnosta nie miał w pewnych tematach "wolnej ręki" to w myśl zasady co nie jest zabronione jest dozwolone doprowadziłoby do paranoi... , a tak zapis ten powoduje, że wszelkie widzimisię właściciela pojazdu może zweryfikować diagnosta na podstawie własnego doświadczenia i odpowiedzialności za to co robi.

Wiedziałem ze się odezwiesz, bo zaprzeczyłem twojej teorii oceny ponad to, co jest ujęte w katalogu zamkniętym.

Jest też taki diagnosta, który się domagał, aby załączniki nr 1i 2 były katalogami otwartymi i jako super diagnosta mógł dopisywać inne czynności i w dowolny sposób dokonywać ich klasyfikacji w programach do obsługi stacji kontroli pojazdów.

Szanowny kolego chyba źle mnie zrozumiałeś.

Diagnosta jest zobligowany tylko i wyłącznie do oceny tego, co zostało zapisane w załącznikach i to w taki sposób jak tam zostało napisane. Do badań technicznych pojazd musi być przedstawiony w taki sposób jak na to zezwalają przepisy.

Pojazd zbudowany i wyposażony inaczej nie podlega ocenie przez diagnostę.

Ale jak ktoś chce to może wszystko zrobić i stworzyć własny katalog niesprawności i ich oceny, ale ja się pod tym nie podpisuje.

Po to jest forum, aby dokonać wymiany swoich poglądów i piwo tu nic nie zmieni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zbudowany i wyposażony inaczej nie podlega ocenie przez diagnostę.

Twierdzisz, że nie można wykonać w pojeździe zmian konstrukcyjnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zbudowany i wyposażony inaczej nie podlega ocenie przez diagnostę.

Twierdzisz, że nie można wykonać w pojeździe zmian konstrukcyjnych??

Nic nie twierdze a zestawienie mojego zapisu z tym, co napisałeś jest nie na miejscu. Nie sądzę jednak abyś w tym przypadku dokonywał oceny o własne kryteria nieujęte w załącznikach nr 1i2. :shock:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskaż mi kryteria do sprawdzenia wspomnianej instalacji wodorowej w pojeździe. Na podstawie jakich kryteriów mam podejść do takiego pojazdu? Może zgodnie z tym co twierdzisz mam go pogonić bo nie jest pod sztywne ramy załączników? Może muszę być ślepy i nie widzieć takiej konstrukcji w pojeździe bo nie jest pod kanwę załączników i mieć gdzieś bezpieczeństwo jej stosowania. Wybacz, ale w takich przypadkach muszę oprzeć się na własnych doświadczeniach i wiadomości z zakresu konstrukcji pojazdów, bo nie wszystkie możliwości przewidział ustawodawca a klientowi nikt nie zabroni dokonywać zmian w pojeździe - a może wymyślić co mu się rzewnie podoba i nie muszą to być konstrukcje przewidziane rozporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pytasz??. Przecież to Ty chcesz badać pojazd z taką instalacją a nie ja. Co więcej chcesz ustanowić kryteria oceny takiego badania nieujęte w rozporządzeniu?

Powodzenia życzę i to już wszysko w tym temacie z mojej strony :evil:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.