Skocz do zawartości

dowód zatrzymany przez policję za brak adnotacji GAZ


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mnie pamięć nie myli to hydroliza wodoru została odkryta pod koniec lat 80 ubiegłego wieku.

 

Nie chodzi mi o hydrolizę - takową w podstawówce na fizyce robiłem...

 

Chodzi mi o to, że do wykonania hydrolizy jest potrzebna energia (produkuje ją silnik spalinowy w samochodzie). Aby uzyskać realne oszczędności sprawność reakcji musiała by wynosić ok 120-150% (zakładając, że nie tankujemy wodoru z zewnętrznych źródeł i do wyprodukowania używamy prądu z instalacji samochodu) - czyli 10kW wyprodukowane przez silnik i spożytkowane na hydrolizę musiał by dać wodór o wartości energetycznej 12-15kW (a gdzie sprawność spalania silnika??) - a to jest NIEMOŻLIWE gdyż było by to perpetum mobile.

 

Ogólnie żeby zrównoważyć zapotrzebowanie na energie elektryczną zużywaną przez wytwornicę wodoru trzeba spalić CO NAJMNIEJ tyle samo paliwa ile uzyskamy z wytwornicy wodoru (licząc wartości energetyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    15

  • praktyk

    9

  • danielg539

    9

  • blakop

    8

hydroliza wodoru
Coś chyba nie tak...

A ci nominowani to ogłosili, że udało im się przeprowadzić reakcję zimnej fuzji jądrowej ale jak się później okazało to coś im się pomyliło i na dzień dzisiejszy nadal obowiązuje fizyka klasyczna, która głosi, że do przeprowadzenia takiej reakcji trzeba pokonać ogromną barierę energetyczną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że z bilansem energetycznym jest problem, bo oscyluje on blisko zera :( .

W silnikach spalinowych blisko połowa energi powstała w wyniku procesu spalania jest emitowana do otoczenia w postaci ciepła i gdyby ta energię wykorzystać do do reakcji hydrolizy to można by uzyskac dodatni bilans energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o hydrolizę - takową w podstawówce na fizyce robiłem...

Chodzi mi o to, że do wykonania hydrolizy jest potrzebna energia (produkuje ją silnik spalinowy w samochodzie).

HYDROLIZA

http://www.hydroliza.pl/

ELEKTROLIZA

http://www.google.pl/search?q=elektroliza&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=6wCuUMrjCq3s0gWp3oGoCw&sqi=2&ved=0CDIQsAQ&biw=1093&bih=538

(a gdzie sprawność spalania silnika??) - a to jest NIEMOŻLIWE gdyż było by to perpetum mobile.

http://www.google.pl/search?q=perpetum+mobile&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=qf2tUITsIsyX0QWTr4G4Cw&sqi=2&ved=0CC4QsAQ&biw=1093&bih=538

http://www.kweik.com.pl/view/255/Perpetum-mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skąd rzekome oszczędności na paliwie???

z tąd:

W silnikach spalinowych blisko połowa energi powstała w wyniku procesu spalania jest emitowana do otoczenia w postaci ciepła i gdyby ta energię wykorzystać do do reakcji hydrolizy to można by uzyskac dodatni bilans energetyczny.

 

Gulak z bilansem energetycznym sobie poradził:

4 litry deszczówki na setkę
Od pomysłu do konstrukcji droga była krótka. Do testowania posłużyły dwa wysłużone samochody, w tym jeżdżący po dziś dzień Mercedes 250 diesel. Jak wygląda cała instalacja? W wielkim uproszczeniu: spod obudowy rury wydechowej wyprowadzony jest miedziany przewód z wodą, który oplata kolektor wydechowy. Powstająca pod wpływem wysokiej temperatury para wodna zasysana jest do cylindrów; tam zamienia się ona w mieszaninę piorunującą i daje kopa silnikowi.
Swój wynalazek Jan Gulak testował jeżdżąc z Kielc na zajęcia ze studentami w Radomiu. Na 100 km wychodziło ok. 4 litrów wody plus nieco oleju napędowego. Na tej kombinacji można pociągnąć do 150 kilometrów na godzinę. Najlepiej stosować wodę destylowaną albo zwykłą deszczówkę. 
Ale samochód to nie wszystko. Jak podaje „Biuletyn Urzędu Patentowego”: „wynalazek może być zastosowany we wszystkich silnikach napędowych spalinowych tłokowych (a być może i przy silnikach odrzutowych). Może być także zastosowany w piecach grzewczych do ogrzewania powierzchni użytkowych takich jak mieszkania, hale fabryczne, magazyny i hale sportowe”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tąd:

 

Ale nie jest wykorzystana. Generator wodoru działa na prąc a nie na ciepło. A prąd wytwarza alternator, obciążając tym silnik.

 

ELEKTROLIZA

Słuszna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/1660529,1,polski-samochod-napedzany-wodorem,artykul.html?node=25

„Instalacja wykonana przez lubelskich naukowców jest systemem, który można zastosować przy dowolnym silniku o zapłonie iskrowym. Zasada jej działania jest analogiczna z instalacją sprężonego gazu ziemnego. „Nie musieliśmy robić specjalnego silnika pro-wodorowego. Samochód ten nie traci zdolności jazdy na zwykłym paliwie. Może jeździć na oryginalnej benzynie i może też być zasilany wodorem” - powiedział prof. Wendeker.”

„Jego zdaniem koszt takiej instalacji w samochodzie byłby porównywalny z kosztem instalacji gazowej. „Jeśli powstanie infrastruktura tankowania wodoru, to ludzie szybko się do tego przekonają. Jeżeli takiej infrastruktury nie będzie, to sprawa zakończy się kolejnymi osiągnięciami naukowymi” – zaznaczył.”

 

http://www.greenweal.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=60:pozyskiwanie-wodoru&catid=34:wodor&Itemid=54

http://kopalniawiedzy.pl/woda-wodor-birnezyt-mangan-paliwo-Monash-University-Leone-Spiccia,13081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Instalacja wykonana przez lubelskich naukowców

 

Nie mieszajmy butli z wodorem zamontowanych w pojeździe (wtedy musi być adnotacja o podwójnym zasilaniu np P/H ) a wymysłem sprytnego oszusta żerującego na naiwności kierowców, jakim jest wytwornica wodoru zasilana z instalacji elektrycznej samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką łatwością czynisz zarzuty innym i kierujesz bezzasadne oskarżenia.

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/auto-na-wode-po-polsce-jezdzi-juz-40-pojazdow-z-taka-instalacja

Jan Gulak, z wykształcenia doktor prawa, próbuje zainteresować swoim wynalazkiem polskie ministerstwa, pisał list nawet do premiera Donalda Tuska. Jak na razie odzew z państwowych instytucji jest znikomy.„

Nie mieszajmy butli z wodorem zamontowanych w pojeździe (wtedy musi być adnotacja o podwójnym zasilaniu np P/H ) a wymysłem sprytnego oszusta żerującego na naiwności kierowców, jakim jest wytwornica wodoru zasilana z instalacji elektrycznej samochodu.

Nie sadze żeby urząd patentowy sprytnemu oszuście żerującemu na naiwności kierowców udzielał PATENTÓW.

http://www.youtube.com/watch?v=Ku06FJFRTpo

Niech ten komentarz posłuży za moja odpowiedź.

Najlepsze komentarze

o Boże jacy wy wszyscy to polaczki jesteście aż się was wstydzę, żaden nie ruszy dupy żeby coś zrobić albo chociaż sprawdzić ale narzeka każden jeden sami fizycy i chemicy się znaleźli po podstawówkach to teraz jeszcze napiszcie że Łągiewka nie wynalazł żadnego zderzaka tylko podpisał pakt z diabłem przecież na ten zderzak wybitni fizycy nie mają wytłumaczenia, para czy nawet sama woda była wtryskiwana w cylindry samolotów już w czasie drugiej wojny światowej ale żadnemu się nie chce poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką łatwością czynisz zarzuty innym i kierujesz bezzasadne oskarżenia.

 

„Jeśli powstanie infrastruktura tankowania wodoru,

 

Czytaj i cytuj ze zrozumieniem, bo jak zwykle masz z tym problem. A potem szastasz na lewo i prawo hasłami jak to wszyscy "bezzasadnie cię oskarżają".

Powtórzę jeszcze raz: Pojazd zasilany wodorem z butli nie ma nic wspólnego z instalacją wytwornicy wodoru zasilaną prądem z instalacji elektrycznej auta.

 

Niech ten komentarz posłuży za moja odpowiedź.

Tez czytałem i niech ten będzie za moją odpowiedź - szczególnie takim indzinierkom jak ty:

 

zasilanie wodorowe to żerownie na niewiedzy ludzkiej, reakcja hydrolizy wody pochłania więcej energii niz jej powstaje przy spalaniu wodoru , pomijam juz sama sprawnośc wytwarzania prądu w samochodzie. aby całkiem nie pognebic autora wątku. To wiedza na poziomie pilnego ucznia gimnazjum. Nie warto więc wydawac pieniędzy na udowodnienie niemożliwości skonstruowania perpetum mobile bo do tego w istocie sprowadzają się próby udowodnienia sensowniści montażu słoika z wodą. Ciemnogród i naiwna wiara w geniusz wsiowego nieuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje na dzień dzisiejszy z tego co mi wiadomo reaktor pozwalający przeprowadzać reakcję zimnej fuzji jądrowej. Na dzień dzisiejszy reakcja syntezy atomowej nie jest zjawiskiem nad którym ludzie potrafią panować. Gdyby tak było nie mielibyśmy problemów energetycznych na świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje na dzień dzisiejszy z tego co mi wiadomo reaktor pozwalający przeprowadzać reakcję zimnej fuzji jądrowej.

Jednak nie wiesz co będzie jutro?Wydaje Mi się że dalsza dyskusja po między kolegami "Psujem"a "praktykiem" doprowadzi do zimnej fuzji jądrowej na forum. :evil:

Uważam że ludzie którzy próbują wymyślać różne rzeczy dzisiaj są nazywani frustratami,lecz jutro ogłaszani są naukowcami którzy przecierają szlaki nauki.Przykłady z historii znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Policja zatrzymuje klientowi DR i w zaświadczeniu wpisuje cyt: " podejrzenie samowolnego montażu instalacji LPG w samochodzie" po krótkiej rozmowie z klient przyznje się że nie miał wpisu LPG w dowodzie rejestracyjnym. I co w takim przypadku byście zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknęli na pokwitowanie - czy w ogóle był skierowany na DBT.

 

akurat nie widziałem pokwitowania bo to mój zmiennik wykonywał te czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wysłał właściciela do WK wraz z dokumentami od gazu.

Dokładnie tak a dalej mamy 2 warjanty:

1. Dokumenty są OK i WK wpisze gaz do DR i wyda DR właścicielowi,

2. Dokumenty nie są OK i trzeba będzie zdemontować instalację gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie widziałem pokwitowania bo to mój zmiennik wykonywał te czynności

 

A to jest kluczowe dla sprawy, bo decyduje, czy to sprawa dla diagnosty czy tylko dla WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak a dalej mamy 2 warjanty:

1. Dokumenty są OK i WK wpisze gaz do DR i wyda DR właścicielowi,

2. Dokumenty nie są OK i trzeba będzie zdemontować instalację gazową.

W tym 2 przypadku jeżeli w WK stwierdzą, że dokumenty nie są ok nakażą właścicielowi zdemontowanie instalacji (w uprawnionym warsztacie), a co dalej ??? Pewnie po przedstawieniu dokumentów z demontażu instalacji oddadzą mu DR. Ale są to tylko moje dywagacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po przedstawieniu dokumentów z demontażu instalacji oddadzą mu DR

Lub poproszą aby to diagnosta potwierdził ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient miał ze sobą wszystkie dokumenty montażu instalacji . ja powiedziałem , że to sprawa nie dla nas tylko dla WK , ale zmiennik się uparł i wykonał BD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.