Skocz do zawartości

Jak podejść do badania po wypadku z brakiem ważnego BO


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak w temacie,pojazd VW Caddy (D).Klient ma tylko kwit policjanta.

1Czy na pokwitowaniu mogę zrobić OBT ?

2.W myśl rozporządzenia z 996 jaki jest zakres BD po kolizji(co sprawdzamy i czy robimy pomiar geometrii pojazdu)?

3.Przy BD po wypadku wykreślamy w zaświadczeniu pkt.1,2 ,a wynik badania to xxx?

4.Czy piszemy w uwagach ,,ustała przyczyna zatrzymania DR"?

5.Jaka kolejność czy najpierw dodatkowe , a później okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    23

  • JANUSZ60

    13

  • Qnick

    11

  • marceli2

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobry wieczór.

We Wrocławiu nie ma opcji, aby jakiekolwiek badania bez dowodu rejestracyjnego, albo pozwolenia czasowego robić. Żadne karty pojazdu, rowerowe i czy bilety tramwajowe w rachubę nie wchodzą. Jest badania = jest identyfikacja, więc i dokumenty ku temu muszą być i tylko te dwa, które wymieniłem wyżej.

Nie ma, że boli bo tylko za łyse opony...

Wydział komunikacji, tablice w depozyt i na stację na czerwonych.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 15-11-2012, 22:36 ]

Poza tym jakąś serię i numer dowodu do rejestru trzeba podać, aby okresowe poszło do Cepiku. Co do terminu badania tzw. "powypadkowego" (dodatkowego), to z niego nie wynika termin kolejnego okresowego, więc w zaświadczeniu "X", albo "XX-XX-XXXX".

I standardowy wierszyk "usunieto, ustały...", czy co tam urząd sobie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu nie ma opcji
:P

 

A w d..pe niech się pocałują, bez problemu zrobię okresowe jak ma KP a WK niech sobie do sądu idzie jak mu coś nie pasuje, bo dla mnie KP jest dokumentem odpowiadającym DR :-P

 

A u mnie z pokwitowania zrobię okresowe+ pokolizyjne w uwagach napiszę że identyfikacji dokonano na podstawie KP seria i numer i jeszcze żaden WK się nie czepiał.

 

Ciekawe co zrobi WK we Wrocławiu jak auto będzie w Gdańsku (leasing) to chyba gołębiem pocztowym bedą te tablice wysyłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakąś serię i numer dowodu do rejestru trzeba podać, aby okresowe poszło do Cepiku.

tu podasz nr PC ...

 

ale muszę sprawdzić raporty z CEP, czy OBT bez OE poszły ...

(brak miejsca na wpis - DR do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż miałem ostatnio auto na lubelskich blachach z zatrzymanym dowodem za brak ważnych badań i mi właściciel pojazdu do identyfikacji przedstawił "Kartę Informacyjną Pojazdu" wystawioną przez tamtejszego Podinspektora Do Spraw Rejestracji i Oznaczania Pojazdów (jakoś tak to się nazywało). Po konsultacjach telefonicznych okazało się, że na lubelszczyźnie dają radę bez Pozwoleń Czasowych. :x

 

[ Dodano: 15-11-2012, 23:23 ]

Tak Jacdiag, ale Kirko coś mi się zdaje robi przymiarkę do dwóch pieczeni na jednym ogniu tylko na świstku szumnie zwanym Pokwitowaniem/Skierowaniem, a wypełnionym odręcznie na kolanie, jak znam swoją robotę, to ze szczątkowym VIN-em i bez daty pierwszej rejestracji, informacji o dodatkowym wyposażeniu, czy rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakąś serię i numer dowodu do rejestru trzeba podać, aby okresowe poszło do Cepiku.

tu podasz nr PC ...

 

ale muszę sprawdzić raporty z CEP, czy OBT bez OE poszły ...

(brak miejsca na wpis - DR do wymiany)

 

OE jest za "wpis do DR" :cool:

Czyli jeśli nie wpisujesz NTOBT do DR to OE nie pobierasz, a jeśli nie zaznaczasz pobrania OE to badanie nie idzie do CEP 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, że okresowe bez opłaty ewidencyjnej do Cepiku nie idzie :-/

 

[ Dodano: 15-11-2012, 23:46 ]

Bez terminu następnego badania - to zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez terminu następnego badania - to zgoda.

 

Rozpakuj sobie paczkę XML z BT z dnia w którym miałeś takie badania OBT na pokwitowanie. :)

Idą tylko OBT przy których pobrano OE. czyli te wpisywane do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy OPŁATA EWIDENCYJNA nie ma nic wspólnego z CEPiK.

Nie mylcie tych pojęć. Badanie OKRESOWE na ZASWIADCZENIE również wysyłamy do

CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakoś mi nie po drodze, aby w rejestrze w rubrykach seria i numer dowodu wpisywać numery policyjnych kwitów, albo inne krzaczki stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1. To Twoje badanie nie poszło, bo wykonałeś je (jak wykonałeś?) właśnie na kwicie, a nie czy pobrałeś opłatę, czy nie. :evil:

 

[ Dodano: 16-11-2012, 08:10 ]

Idę do roboty. Właśnie mam taksówkę z numerem bocznym na magnes :D

Pozdrawiam All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie OKRESOWE na ZASWIADCZENIE również wysyłamy do

CEPiK.

 

Z tego co się orientuję to nie wysyłamy. Wysyłamy dopiero jak klient przyjdzie podbić Dr, a jeśli będzie wymiana DR to WK wyśle do CEP-a odpowiednie dane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak WY macie programy poustawiane, ale rozporządzenie mówi wyraźnie, które badania idą do cepa i Patronat tak działa,,,

 

„2. Stacje kontroli pojazdów przekazują niezwłocznie

po dokonaniu badania technicznego,

nie później jednak niż w ciągu 3 dni

roboczych od dnia jego wykonania, do

ewidencji, poprzez teletransmisję:

1) dane o terminie badania technicznego,

2) informację o dodatkowym badaniu technicznym

przeprowadzonym po naprawie

wynikającej ze zdarzenia powodującego

odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń

z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia

określonego w grupie 3 działu II załącznika

do ustawy z dnia 22 maja 2003 r.

o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U.

z 2010 r. Nr 11, poz. 66 i Nr 81, poz. 530),

3) informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego

w następstwie badania technicznego,

4) informacje o zatrzymaniu pozwolenia

czasowego w następstwie badania technicznego.”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę do roboty. Właśnie mam taksówkę z numerem bocznym na magnes.

 

Nie każdy wie co to znaczy... :-D

 

[ Dodano: 16-11-2012, 09:14 ]

Obiecaj, że to jeszcze przemyślisz,,,

W świetle tego przepisu który zacytowałeś, przemyślę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeglądałem kiedyś paczki to badanie bez CEPA nie idzie, tym bardziej że nie ma danych typu nr DR, data pierwszej rejestracji bo skąd go masz wziąć jak klient przjeżdza z pokwitowaniem a władz wpisała nr buta. A druga sprawa wielokrotnie policja zatrzymuje pojazd który jeżdzi na zaświadczeniu po odebraniu dowodu i władz kieruje takiego delikwenta po wpis na stacje bo nie ma go w systemie. Pobieram dopiero w momencie wpisania w dowód i jest widoczny jako korekta. Staram się nie łączyć badań - w większości robię tylko to co na pokwitowaniu a jak ma dowód to okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiem, że klient przyjedzie po pieczęć (np. brak miejsca w DR), to opłatę biorę

od razu.

Panowie z TDT stwierdzili , że tak można ( w końcu logiczne) _ dziwne -dochodzimy do "ludzi"(!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że na lubelszczyźnie dają radę bez Pozwoleń Czasowych

I nie tylko tam, niestety ,,,

 

Nie rozumiem dlaczego niestety .... , od 1998 r jestem z kilkoma przerwami diagnostą i jakoś do tej pory wszyscy wykonywali na podstawie pokwitowania z policji i wszystkim pasowało ale ostatnio zrobiło sie jakoś swiatowo więc jest " be " .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam "niestety".

Jest super, mam jasną sprawę i wszystkie dane. Nie martwię się o żadne daty w tym pierwszej rejestracji i mam większą pewność, że delikwent po wpis wróci na stację, a z zaświadczeniami to się i do następnego badania jeździło - też tak bywało.

Do czasu.

Dawno temu zrobiłem badanie po kolizji i okresowe na kwicie... a jakże zapewnienia posiadacza pojazdu na klęczkach, że moment odbiera dowód i wraca po pieczęć...po 9 miesiącach roztrzaskał Multiplę, a jasne że bez dowodu woził się na zaświadczeniu i się zaczęło wyjaśnianie na jakiej podstawie pojazd identyfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

est super, mam jasną sprawę

 

Ja tez :)

.Ale powaznie w Poznaniu robimy na pokwitowanie.

Wystawię zaswiadczenie i we Wrocławiu nie przyjmą?

co ma zrobić klient?

We Wrocławiu pobrac PC i jescze raz opłata??

po 9 miesiącach roztrzaskał Multiplę, a jasne że bez dowodu woził się

A kogo to wina-diagnosty?

zaczęło wyjaśnianie na jakiej podstawie pojazd identyfikowałem.

Na zaśw.jest wpisany nr VIN i rejestracyjny.No chyba że go nie było :P

Jedynie "cofkę" z WK miałem o rodzaj -był cięzarowy a wpisałem osobowy ,ale gościu nie miał kratki 8) nie musiał -prawie nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasną sprawę mielibyśmy gdyby tylko odrobinkę zmienić wzór pokwitowania policji, oraz oczywiście gdyby policja dołożyła trochę staranności przy wypełnianiu tego pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.