Skocz do zawartości

Jak podejść do badania po wypadku z brakiem ważnego BO


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Zaświadczenie przyjmą i dowód wydadzą bo pani z okienka nie bardzo jest zainterere na jakiej podstawie diagnosta wykonał badanie :D

No piszę, że super jest :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    23

  • JANUSZ60

    13

  • Qnick

    11

  • marceli2

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Badanie okresowe i badanie wykonywane dla PZU idą do CEPiK oboiętnie czy jest numer

dowodu czy nymer pokwitowania. Nie pobieramy tylko tej złotówki.

Złotówkę pobieramy dopiero wtedy jak przyjdzie podbić dowód i wpisujemy drugi raz do rejestru już z faktycznym numerem dowodu i wysyłamy do CEPiK.

Wysłanie do CEPiK zaznacz automatycznie sam program.

My tak robimy i CEPiK nie mamy żadych uwag i żadna paczka do tyej pory się nie wróciła a sprawdzam codziennie.

My tak robimy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By badanie poszło do CEP-a musi być wypełniona rubryka nr i seria DR, w przypadku braku DR powinna tam znaleźc sie litera Z (zaświadczenie) i takie BT nie pójdzie do CEP-a. Do tej rubryki pod żadnym pozorem nie mozna wpisywać nr pokwitowania - informacja pewna potwierdzona u zródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By badanie poszło do CEP-a musi być wypełniona rubryka nr i seria DR, w przypadku braku DR powinna tam znaleźc sie litera Z (zaświadczenie) i takie BT nie pójdzie do CEP-a. Do tej rubryki pod żadnym pozorem nie mozna wpisywać nr pokwitowania - informacja pewna potwierdzona u zródła.

 

No ale co mam wpisać jak nie mam numeru DR a program mnie dalej nie puści jak nie wpiszę serii i numeru DR, PC, czy PCW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie okresowe i badanie wykonywane dla PZU idą do CEPiK oboiętnie czy jest numer

dowodu czy nymer pokwitowania. Nie pobieramy tylko tej złotówki.

Złotówkę pobieramy dopiero wtedy jak przyjdzie podbić dowód i wpisujemy drugi raz do rejestru już z faktycznym numerem dowodu i wysyłamy do CEPiK.

 

Pozwoliłem sobie wybiórczo zaznaczyć fragmenty, tylko po to, żeby naświetlić pewien problem.

ściągnij raporty z cepiku gdzie wysyłałeś badania drugi raz i sprawdź czy nie masz błędów przy tych właśnie badaniach.

 

i żadna paczka do tyej pory się nie wróciła

 

I nie wróci choćbyś miał wszystkie badania błędne... To tak nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co mam wpisać

Dokładnie tak jak radzi JANUSZ60,

Nie jestem entuziastą żdnego z programów ale te bardziej egzotyczne typu: DMS itp. stwarzają zdecydowanie więcej problemów i zwierają więcej błędów i utrudnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te bardziej egzotyczne typu: DMS itp. stwarzają zdecydowanie więcej problemów i zwierają więcej błędów i utrudnień.

 

Ale mają też wiele ułatwień o których lepiej nie pisać :x:x:x głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielg539 już dawno to źródełko wyschło kiedy w ową rubryczkę "Z" się wpisywało.

e-eskape, widzę, że Dz 996 nie doczytałes do końca.

Zał. nr 8 pkt 3

3. W przypadku wydawania zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu, należy ten fakt oznaczyć symbolem „Z” w rubryce rejestru „Seria i numer dowodu rejestracyjnego” (numer zaświadczenia jest identyczny z numerem rejestru).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-eskape, widzę, że Dz 996 nie doczytałes do końca.

To nawet nie chodzi o to, czy doczytał.

Stara szkoła kazała pisać Z , teraz wyręczyli nas autorzy programów i Z wchodzi z automatu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wpisywałem "Z" , kiedy wypisywałem zaświadczenie.

Teraz (np. drak miejsca na wpis) - piszę nr dowodu + "Z".

Chyba rzadnych przepisów nie łamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wpisywałem "Z" , kiedy wypisywałem zaświadczenie.

Teraz (np. drak miejsca na wpis) - piszę nr dowodu + "Z".

Chyba rzadnych przepisów nie łamie?

Kiedyś też tak robiłem ale jest to niezgodne z rozporządzeniem (wytknęło mi to kiedyś TDT na kontroli), a teraz w dobie CEP-a tym bardziej nie należy tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.