Skocz do zawartości

Wykonywanie badania technicznego na podstawie pokwitowania p


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Wg.Dz.U. z dnia 7 września 2012 roku diagnosta może wykonać badanie techniczne na podstawie 2 dokumentów:dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego.Zatem w świetle obowiązujących przepisów pokwitowanie z policji może być tylko dokumentem informacyjnym o zakresie badania technicznego,a nie jest w żadnym razie podstawą do jego przeprowadzenia.Właściwy dla danego obszaru wydział komunikacji powinien wydać właścicielowi pojazddu potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego.To,że niektóre wydziały komunikacji nie chcą tego robić jest łamaniem prawa.Proszę więc kolegów diagnostów o informowaniu o tego typu przypadkach i nagłaśnianiu ich.Wydziały komunikacji chcą jak zwykle całą odpowiedzialnością obarczyć diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • skpauto

    15

  • Paprock

    12

  • kocur

    9

  • michal_k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sam piszesz, że:

 

diagnosta może wykonać badanie techniczne na podstawie 2 dokumentów:dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego

 

A za chwilę jednak piszesz, że może to być:

 

potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego

 

W przepisach nie ma mowy o kopii dowodu 8) A skoro jednak może być kopia, to czemu nie np. odpis karty informacyjnej pojazdu z WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro jednak może być kopia, to czemu nie np. odpis karty informacyjnej pojazdu z WK?

 

A jak może być ksero,jakiś tam odpis to czemu nie może być "orginalne" pokwitowanie policji?? 8);)

 

diagnosta może wykonać badanie techniczne na podstawie 2 dokumentów:dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego.

 

Możesz dokładnie zacytować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... dzisiaj kolega dostał telefon z WK, że ma przy dodatkowym (usterki, pokolizyjne) wpisywać obie daty I rej. (w autach z salonu też?) a ja miałem tel z zapytaniem czemu data I rej była w uwagach a nie na pierwszej stronie (z racji, że nie wiemy którą datę wpisze policjant i czy jest poprawna wpisujemy w uwagach "na podstawie pokwitowania z policji") i, że ich (WK) nie interesuje skąd ja to sobie wezmę... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze wpisuję datę z pokwitowania jako datę I rej. w kraju i nie wnikam nikt się nie czepia a niechby spróbował :razz: . No chyba że mam pojazd w bazie i daty same wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich (WK) nie interesuje skąd ja to sobie wezmę...

Trochę racji w tym maja i dlatego trzeba wypracować jakiś sensowny kompromis. Najprościej by było, aby SKP miały połączenie z CEPIKIEM a wówczas diagnosta w systemie mógł by sprawdzić wszystkie potrzebne mu dane do wynonania BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ich (WK) nie interesuje skąd ja to sobie wezmę.

 

Sugerują ,że masz wysłać klienta po PC ?

 

A co mam wpisać jak policjant wpisze "2005"

 

Nie wpisuje daty I rej. jak jest w takiej formie lub nieczytelnie napisana.Zwrotów nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji w tym maja

 

? Jakiej? A co mam wpisać w "salonówce" jako I rej za granicą? Może pierwszy stycznia roku produkcji?

 

Absurdy trzeba tępić a nie kompromisy wypracowywać... A co mam wpisać jak policjant wpisze "2005" - bo i taki zapis widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, że:

 

diagnosta może wykonać badanie techniczne na podstawie 2 dokumentów:dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego

 

A za chwilę jednak piszesz, że może to być:

 

potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego

 

W przepisach nie ma mowy o kopii dowodu 8) A skoro jednak może być kopia, to czemu nie np. odpis karty informacyjnej pojazdu z WK?

Ponieważ POTWIERDZONA kserokopia jest jedynym rozsądnym wyjściem.Oczywiście klient zawsze może poprać próbne numery rejestracyjne i dowód tymczasowy(być może jest to najbardziej prawidłowe rozwiązanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może jest to najbardziej prawidłowe rozwiązanie

Lub najmniej poprawne, biorąc pod uwagę niezgodność numeru rejestracyjnego auta badanego i wpisu badania w DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ POTWIERDZONA kserokopia jest jedynym rozsądnym wyjściem.Oczywiście klient zawsze może poprać próbne numery rejestracyjne i dowód tymczasowy(być może jest to najbardziej prawidłowe rozwiązanie

Sensownym rozwiązaniem jest też pokwitowanie + karta pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensownym rozwiązaniem jest też pokwitowanie + karta pojazdu

 

Może to dobry pomysł, ale z KP jest czeto problem, bo generalnie jest ona w posiadaniu własciciela pojazdu a nie użytkownika i w przypadku samochodów firmowych oraz kupionych na kredyt czy w leasingu jest ona zwykle niedostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może jest to najbardziej prawidłowe rozwiązanie

Lub najmniej poprawne, biorąc pod uwagę niezgodność numeru rejestracyjnego auta badanego i wpisu badania w DR,,,

Numer rejestracyjny nie ma znaczenia,znaczenie ma VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer rejestracyjny nie ma znaczenia,znaczenie ma VIN.

Skąd taka teza? Poczytaj w 996 jakioe czynności wchodza w zakres identyfikacji pojazdu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer rejestracyjny nie ma znaczenia,znaczenie ma VIN.

Skąd taka teza? Poczytaj w 996 jakioe czynności wchodza w zakres identyfikacji pojazdu!

Ale w 966 jest też wyraźnie napisane:porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym(pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym.

Wywołałem ten temat po to ,aby uświadomić kolegom jak wiele sprzeczności zawierają przepisy w obszarze których porusza sie diagnosta.Nie chodzi mi przy tym o akademicką dyskusję ,a o merytoryczne podejście to problemu.To jest przecież nasze być albo nie być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 966 jest też wyraźnie napisane:porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym(pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym.

Jest również napisane:

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 966 jest też wyraźnie napisane:porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym(pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym.

Jest również napisane:

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

996 zalącznik nr 1punkt 02,podpunkt2:Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym(pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lib ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

Wynika z tego jasno,że jedynym dokumentem odpowiadającym dowodowi rejestracyjnemu jest pozwolenie czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

996 zalącznik nr 1punkt 02,podpunkt2:Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym(pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lib ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

Wynika z tego jasno,że jedynym dokumentem odpowiadającym dowodowi rejestracyjnemu jest pozwolenie czasowe.

Tak w ogóle to problem powraca jak bumerang , ale mamy pismo Pana A B z

30.03.2012 jako podkładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego jasno,że jedynym dokumentem odpowiadającym dowodowi rejestracyjnemu jest pozwolenie czasowe.

 

A czy w karcie pojazdu są inne dane niż w dowodzie rejestracyjnym ?

których danych brakuje w karcie pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów wrócił temat bumerang "dokumentu odpowiadającego" DR.

A może w Leszczynku ten temat poruszyć niech OSDS zainteresuje stosowne instytucje tym tematem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w Leszczynku ten temat poruszyć

Z Leszczynka to Wy lepiej przywieźcie tę odpowiedź p. Oleksiaka na piśmie w lepszej jakości, bo przydałoby się ją pokazać starostom, którzy nie lubią interpretować przepisów,,,

Ta po wydruku staje się nieczytelna,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.