Skocz do zawartości

Wykonywanie badania technicznego na podstawie pokwitowania p


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

A ja widziałem dowód z Ameryki :) Ale ze mnie szczęściarz :)

 

Ze mnie też. Dzisiaj widziałem, z Nowego Yorku. Taki różowy blankiecik z vin-em, nr rej i danymi klienta (parę danych auta jeszcze było) - wymiaru ok 10x7 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • skpauto

    15

  • Paprock

    12

  • kocur

    9

  • michal_k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

A czy nietaktem będzie jak poproszę o załączniczek

 

Noo... ze dwie godziny temu byś dostał... teraz jest zapewne u kierowcy auta w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google grafika certificate of title

 

To są akty własności. Prawdziwy dowód to zwykła biała kartka (przynajmniej w stanie Illinois) z wydrukowanymi danymi właściciela, numerem rej. i opłatą. Zdarzył mi się nawet taki dowód z pustym polem VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej ich dowody to zwykłe kartki - inaczej mówiąc świstki. Z tego co pamiętam bez zabezpieczeń żadnych. No bo i po co zabezpieczać, skoro każdy nabywca może sprawdzić pojazd w necie i to w dużo szerszym aspekcie niż u nas (nawet gdyby było to możliwe), a z kolei każdy patrol ma końcówkę CEP u siebie w pojeździe i wie o samochodzie wszystko, zanim jeszcze podejdzie fizycznie do kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dziś po konsultacji z moim wydziałem komunikacji faktycznie jasno wynika z nowej 996 załącznik 1 punkt 0 podpunkt 02 _ Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym

(pozwoleniu czasowym ) ze stanem faktycznym LUB STALENIE FAKTYCZNYCH DANYCH POJAZDU NA PODSTAWIE OGLĘDZIN I BADAŃ . wynika jednoznacznie że pokwitowanie może być podstawą wykonania badania.

Myślę że Takie Wydziały jak mój powinny być w całej Polsce - Serdecznie pozdrawiam pracowników WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUB USTALENIE FAKTYCZNYCH DANYCH POJAZDU NA PODSTAWIE OGLĘDZIN I BADAŃ . wynika jednoznacznie że pokwitowanie może być podstawą wykonania badania.

A jeśli klient przyjedzie ze zdjęciem na którym jest on wraz z autem to też bedziesz robił USTALENIE FAKTYCZNYCH DANYCH POJAZDU NA PODSTAWIE OGLĘDZIN :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zdięcia policja nie daje tylko pokwitowanie które jest drukiem urzędowym instytucji takiej jak POLICJA i jęśli mi dobrze wiadomo są to druki ścisłego zarachowania z serją i numerem.

ale muszę przyznać że jedno mi nie daje spokoju, jeśli zrobimy na pokwitowanie okresowe i klijent wróci po pieczątkę z badania a tam się okaże że w dowodzie wyjdzie niezgodność mas ( samochód nie ma karty pojazdu)

to będzie galimatias, bo jak wytłumaczyć że na zaświadczeniu P a potem jakiś problem?

Czy na zaświadczeniu z pokwitowania z okresowego ustalać wszystkie masy do weryfikacji przez WK

Dzięki bogu takiej sytuacji nie miałem ale zawsze kiedyś może być ten pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dziś po konsultacji z moim wydziałem komunikacji faktycznie jasno wynika z nowej 996 załącznik 1 punkt 0 podpunkt 02 _ Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym

(pozwoleniu czasowym ) ze stanem faktycznym LUB STALENIE FAKTYCZNYCH DANYCH POJAZDU NA PODSTAWIE OGLĘDZIN I BADAŃ . wynika jednoznacznie że pokwitowanie może być podstawą wykonania badania.

Myślę że Takie Wydziały jak mój powinny być w całej Polsce - Serdecznie pozdrawiam pracowników WK

 

Takie samo stanowisko przedstawił nam 18.11.2012r w Leszczynku mecenas Rafał Szczerbicki.

Ten zapis pozawala na wykonanie BT zgodnie ze stanem faktycznym ( z natury), dlatego POKWITOWANIE jest dokumentem wystarczającym do BT. Problem może być nieco innej natury. Pokwitowanie jest zarazem skierowaniem na BT i w zasadzie powinniśmy wkoonywać na nim badanie zgodne ze wskazaniem. Czyli, jeżeli w pokwitowaniu nie ma, w treści " brak badań technicznych" lub podobnej, to nie bardzo możemy wykonywać OBT na wniosek klienta. Choć może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie jest zarazem skierowaniem na BT i w zasadzie powinniśmy wkoonywać na nim badanie zgodne ze wskazaniem. Czyli, jeżeli w pokwitowaniu nie ma, w treści " brak badań technicznych" lub podobnej, to nie bardzo możemy wykonywać OBT na wniosek klienta. Choć może się mylę.

 

Skierowanie może być wyłącznie na DBT. Natomiast przyczyną wydania pokwitowania może być brak OBT, ale nigdy nie będzie skierowania na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bardzo możemy wykonywać OBT na wniosek klienta.

Badanie okresowe wykonuje się właśnie na wniosek klienta, nie na podstawie skierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bardzo możemy wykonywać OBT na wniosek klienta.

Badanie okresowe wykonuje się właśnie na wniosek klienta, nie na podstawie skierowania.

 

No właśnie Grzegorz zastanawiałem się jak podejść do tematu: mam pokwitowanie za zbitą szybę, a klient mówi mi, że wyszło mu również okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonać najpierw badanie dodatkowe ( na usterkę wymieniona w skierowaniu- zbita szyba), a nastepnie z nową pozycją rejestru okresowe na wniosek właściciela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonać najpierw badanie dodatkowe

 

odebrać DR i wrócić na okresowe z DR-opcja w/g niektórych WK

 

Można zrobić w jednej pozycji

 

Mozna

Toi i tak nic nie zmienia

 

A to zalezy od WK :-D

 

jak podejść do tematu

 

Jak do jeża :P

A jakie wytyczne ma Lubuskie i Twój WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonać to co w POKWITOWANIU. Jeżeli dodatkowe, to dodatkowe, jeżeli DR zabrany za brak okresowego, to okresowe. Ale jeżeli tylko na dodatkowe, to okresowe po odebraniu dowodu. Jeżeli w międzyczasie wyszedł termin WK wydaje PC i próbne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.