Skocz do zawartości

Wykonywanie badania technicznego na podstawie pokwitowania p


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonać najpierw badanie dodatkowe ( na usterkę wymieniona w skierowaniu- zbita szyba), a nastepnie z nową pozycją rejestru okresowe na wniosek właściciela .

Dlaczego oddzielnie, dodatkowe to 4.1 - "określone usterki techniczne", przy tej pozycji w cenniku jest taki mały odnośnik do objaśnień (4) - opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym, więc jak najbardziej razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • skpauto

    15

  • Paprock

    12

  • kocur

    9

  • michal_k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wykonać najpierw badanie dodatkowe ( na usterkę wymieniona w skierowaniu- zbita szyba), a nastepnie z nową pozycją rejestru okresowe na wniosek właściciela .

Dlaczego oddzielnie, dodatkowe to 4.1 - "określone usterki techniczne", przy tej pozycji w cenniku jest taki mały odnośnik do objaśnień (4) - opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym, więc jak najbardziej razem.

 

Dokładnie tak jest jak napisałeś. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonać to co w POKWITOWANIU. Jeżeli w międzyczasie wyszedł termin WK wydaje PC i próbne tablice.

 

A to dlaczego? Przyczyna zatrzymania została usunięta

WK wydaje DR i klient jedzie na bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonać to co w POKWITOWANIU. Jeżeli w międzyczasie wyszedł termin WK wydaje PC i próbne tablice.

 

A to dlaczego? Przyczyna zatrzymania została usunięta

WK wydaje DR i klient jedzie na bt

 

Nie chcą wydać z nieważnym okresowym. Ponoć niezgodnie z prawm, ale ja nie znam się na rozporządzeniach WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą wydać z nieważnym okresowym. Ponoć niezgodnie z prawm, ale ja nie znam się na rozporządzeniach WK.

 

Nie ma żadnego rozporządzenia na ten temat. Podstawa prawna to art. 132 ust. 6 PORD - zwraca się po ustaniu przyczyny zatrzymania. Niestety prawda jest taka, że niektóre WK bezprawnie wymagają do zwrotu DR ważnego OBT (pomimo, że nie to było powodem zatrzymania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbt za jedna usterkę i okresowe to np 119 zł. Ale jak jest wpisane np 5 usterek i wyszło okresowe? Klient płaci dwa razy za sprawdzenie tych samych podzespołów. (na dbt i okresowym) . Chciałbym by taka sytuacja trafiła na jakiegoś prawnika, oczywiście nie u mnie 8) Moze by sie cos w sądzie wyjaśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dziś po konsultacji z moim wydziałem komunikacji faktycznie jasno wynika z nowej 996 załącznik 1 punkt 0 podpunkt 02 _ Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym

(pozwoleniu czasowym ) ze stanem faktycznym LUB STALENIE FAKTYCZNYCH DANYCH POJAZDU NA PODSTAWIE OGLĘDZIN I BADAŃ . wynika jednoznacznie że pokwitowanie może być podstawą wykonania badania.

Myślę że Takie Wydziały jak mój powinny być w całej Polsce - Serdecznie pozdrawiam pracowników WK

 

Takie samo stanowisko przedstawił nam 18.11.2012r w Leszczynku mecenas Rafał Szczerbicki.

POKWITOWANIE jest dokumentem wystarczającym do BT..

 

link do odpowiedzi prawnika

w sprawie" pokwitowania"

http://www.diagnostasamochodowy.pl/index.php?year=2012&month=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie wynika... nie ważne.

Jest tabelka?

-jest.

Jest wymieniony dowód i pozwolenie?

-jest.

Jest w ostatniej kolumnie ustalanie faktycznych danych na podstawie oględzin i badań?

-jest, i tylko w przypadku gdy dowód rejestracyjny, pozwolenie trzymamy w ręce.

Kurde! Czytamy od lewa do prawa, a nie wspak. :razz: I w takiej kolejności jak chłopu napisano postępować krok po kroku trza.

To gdzie tu miejsce na pokwitowanie/skierowanie... jasna dupa. :razz:

 

Teraz do paragrafu 2. ustęp 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikacje pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie.

To chyba proste, że aby porównać to muszę ustalić, co nie :) albo odwrotnie :D

I tu też nic nie ma o pokwitowaniu/skierowaniu. :-(

 

Za to tu coś jest o dokumencie zamiast dowodu rejestracyjnego, co prawda w części ustawy o rejestracji, ale sam trzaskałem badania fur z USA bez amerykanckego dowodu. (Teraz niestety PC + blachy wymagane jest, bo inaczej to wynik N, a jeszcze gorzej okazać się może jak ktoś wyłapie, że to były lipne blachy :evil: ).

 

Art.72.ustęp 1. punkt 4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;

 

oraz ustęp 2a. W przypadku pojazdu sprowadzanego z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacją Szwajcarską lub państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym zamiast dowodu rejestracyjnego, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, dopuszcza się przedstawienie innego dokumentu stwierdzającego rejestrację pojazdu, wydanego przez organ właściwy do rejestracji pojazdów w tym państwie.

 

Tak mniej więcej można definiować dokument odpowiadający dowodowi i nijak on się ma do pokwitowania/skierowania.

 

Co do badań, to w żadnym przypadku nie odpuszczono punktu ZERO, co do zakresu czynności kontrolnych.

Po chłopsku to mniej więcej w ten sposób: Dowód, albo Pozwolenie + Blachy i badanie na tip-top, a co. :P

Nikt złego słowa nie powie, że badanie nie tak zrobione i w rejestrze wszystkie pola, rubryczki, okienka odnośnie serii i numeru dokumentu wypełnione.

Same zalety z takiego PC, bo zawiera wszystkie informacje (osobowy, czy inny dziad, hak, nauka jazdy, taxi, gaz), a jaka wygoda przy sprowadzańcach - wyeliminowana nieszczęsna identyfikacja zagranicznych blach, a jak ładnie CEPIK będzie je łykał. :evil::evil::evil:

Że tak nieśmiało spytam, ile po rejestrach badań zalega nie wysłanych do CEPIK-a???

A z jakiego powodu???

-bo nie było dowodu. :D

 

Gdyby komuś zależało na badaniach wykonywanych na kwicie z policji, to na bank by to w 996 dopuścili, a tak...-> lipka. :-(

Nie ma sensu wymyślać teorii do czegoś, czego nie przewiduje rozporządzenie. Rozkminiać coś, co jeden prawnik podważy, drugi uzna za możliwe do wykonania, ale czy słuszne.

Po co się z paragrafami spawać. :?

 

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

Pozdrawiam All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stało się prostsze zrozumienie funkcji POKWITOWANIA, kiedy usłyszałem argument: Czy na pokwitowaniu można się poruszać pojazdem po drogach publicznych? Tak! To znaczy, że jest to dokument odpowiadający DR. Koniec wywodu i stała się jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pokwitowaniu można się poruszać pojazdem po drogach publicznych? Tak!

 

Literalnie nie. To nie jest dokument dopuszczający do ruchu. Ale jak najbardziej może być odpowiadającym dokumentem do wykonania BT. Podobnie zaświadczenie potwierdzające dane w zagubionym DR - dokumentem dopuszczającym do ruchu nie jest, ale może być potraktowane jako odpowiadający DR dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pokwitowaniu można się poruszać pojazdem po drogach publicznych? Tak!

 

Literalnie nie. To nie jest dokument dopuszczający do ruchu. Ale jak najbardziej może być odpowiadającym dokumentem do wykonania BT. Podobnie zaświadczenie potwierdzające dane w zagubionym DR - dokumentem dopuszczającym do ruchu nie jest, ale może być potraktowane jako odpowiadający DR dokument.

 

Przykro ale niestety, upoważnia do poruszania się po drogach publicznych i jest wystawiony w zamian za DR. Art 132 PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro ale niestety, upoważnia do poruszania się po drogach publicznych i jest wystawiony w zamian za DR. Art 132 PoRD

 

Natomiast art. 71 ust. 1 wymienia tylko 2 dokumenty stwierdzające dopuszczenie do ruchu, czyli DR i PC :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast art. 71 ust. 1 wymienia tylko 2 dokumenty stwierdzające dopuszczenie do ruchu, czyli DR i PC

 

Jednakże nie jest to jedyne miejsce gdzie mowa o dokumentach dopuszczających pojazd do ruchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro ale niestety, upoważnia do poruszania się po drogach publicznych i jest wystawiony w zamian za DR. Art 132 PoRD

 

Natomiast art. 71 ust. 1 wymienia tylko 2 dokumenty stwierdzające dopuszczenie do ruchu, czyli DR i PC :cool:

Ale Art. 132

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie.

Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

 

Literalnie POKWITOWANIE umożliwia poruszanie się po drogach publicznych.

 

[ Dodano: 26-11-2012, 21:29 ]

Więc jest dokumentem odpowiadającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni,

 

Czy zezwolenie na używanie to dopuszczenie do ruchu - tej kwestii już PORD nie rozstrzyga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pikkolle zostawcie ten papierek, bo z niego nie wynika nawet, ze pojazd jest zarejestrowany kurde.

To gdzie z tym kwitem na badanie.

Gdzie w nim masy naciski i inne sprawy jak gazy, haki, kraty.

Zaraz mi będziecie udowadniać, że policjant podczas kontroli na bank to sprawdził.

A skąd to możesz wiedzieć.

Wbija toto na stację, w środku przegroda, albo po niej ślady, w budzie miejsca na foteli siedem lecz fizycznie widzisz tylko dwa, na dodatek ze słupków zwisają pasy, na pusto przy pozostałych miejscach.

No i kujwa weź zgadnij jakie to auto???

Miłej identyfikacji i ustalania faktycznych danych na podstawie oględzin i badań. :evil:

I latania w te i nazad :D

"panie, pan mi wpisał osobowy, a ja mam ciężarowy"

"panie, pan mi wpisał hak, a ja nie mam haka" (wpisanego w dowód)

"panie to nie jest nauka jazdy" a pod schowkiem dzwonią dodatkowe pedały.

 

Narazie spadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez 7 dni, lub krócej pojazd może poruszać się po drodze. Pokwitowanie, to nie DR ale w związku z powyższym można go uznać za dokument odpowiadający.

 

[ Dodano: 26-11-2012, 21:37 ]

Ja pikkolle zostawcie ten papierek, bo z niego nie wynika nawet, ze pojazd jest zarejestrowany kurde.

To gdzie z tym kwitem na badanie.

Gdzie w nim masy naciski i inne sprawy jak gazy, haki, kraty.

Zaraz mi będziecie udowadniać, że policjant podczas kontroli na bank to sprawdził.

A skąd to możesz wiedzieć.

Wbija toto na stację, w środku przegroda, albo po niej ślady, w budzie miejsca na foteli siedem lecz fizycznie widzisz tylko dwa na dodatek ze słupków zwisają pasy na pusto przy pozostałych miejscach.

No i kujwa weź zgadnij jakie to auto???

Miłej identyfikacji i ustalania faktycznych danych na podstawie oględzin i badań. :evil:

 

Narazie spadam.

 

Miałem nie raz PC z samymi -0- i -----. Raz nawet daty pierwszej rejestracji nie było. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pikkolle zostawcie ten papierek, bo z niego nie wynika nawet, ze pojazd jest zarejestrowany kurde.

 

Wcale nie wynika - zwłaszcza, że podany jest numer rejestracyjny oraz data pierwszej rejestracji.

 

Gdzie w nim masy naciski i inne sprawy jak gazy, haki, kraty.

 

Np. w niemieckim różowym krótkoterminowym dowodzie rejestracyjnym też może nie być żadnych danych, a będzie to odpowiedni dokument do wykonania badania. A kto mi zabroni wykupić sobie niemieckie tablice z żółtym paskiem i z nimi udać się na SKP? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE! NIE!! NIE!!!

Dowód Rejestracyjny TO Dowód Rejestracyjny.

Pozwolenie Czasowe TO Pozwolenie Czasowe.

Pokwitowanie / Skierowanie to NIE Dowód Rejestracyjny.

Pokwitowanie / Skierowanie to NIE Pozwolenie Czasowe.

 

Prawda, że tak czarno na białym stoi w rozporządzeniu 996 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pikkolle zostawcie ten papierek, bo z niego nie wynika........

Miłej identyfikacji i ustalania faktycznych danych na podstawie oględzin i badań. :evil:

I latania w te i nazad :D

 

 

Narazie spadam.

 

Ale przy DBT identyfikacji też występuje. Np:

 

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony

w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do

stwierdzonych usterek;

 

I co w tym przypadku? "Ja pikkolle zostawcie ten papierek" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 1.

1. Ustawa określa:

1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;

2) zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu;

Art. 38.

Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

Art. 132.

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.