Skocz do zawartości

Wykonywanie badania technicznego na podstawie pokwitowania p


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Wynika z tego jasno,że jedynym dokumentem odpowiadającym dowodowi rejestracyjnemu jest pozwolenie czasowe.

 

A czy w karcie pojazdu są inne dane niż w dowodzie rejestracyjnym ?

których danych brakuje w karcie pojazdu ?

Brakuje rodzaju paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • skpauto

    15

  • Paprock

    12

  • kocur

    9

  • michal_k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

których danych brakuje w karcie pojazdu ?

 

MMC przyczepy z hamulcem i bez, rodzaju paliwa oraz DMC zespołu, często również pośrednio masy własnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często brakuje w Karcie Pojazdu danych po zmianach konstrukcyjnych, po

zamontowaniu haka i instalacji gazowej.Pracując w PKS - robiłem dosyć dużo takich

zmian jak zmiana ilości miejsc a co z tym się wiąże zmiana masy własnej i WK wpisywał te zmiany do DR nie żądając karty pojazdu. Tak, że na 100% chyba nie możemy opierać się na karcie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często brakuje w Karcie Pojazdu danych po zmianach konstrukcyjnych, po

zamontowaniu haka i instalacji gazowej.Pracując w PKS - robiłem dosyć dużo takich

zmian jak zmiana ilości miejsc a co z tym się wiąże zmiana masy własnej i WK wpisywał te zmiany do DR nie żądając karty pojazdu. Tak, że na 100% chyba nie możemy opierać się na karcie pojazdu.

Więc doszliśmy do pierwszego konstruktywnego wniosku,karta pojazdu nie jest właściwym dokumentem na podstawie którego można wykonać badanie techniczne.A dlaczego takim dokumentem ma być pokwitowanie od policji?Przecież w nim nie ma prawie żadnych danych pojazdu.Ponawiam więc pytanie,na jakiej podstawie wykonać badanie techniczne gdy policja zabierze dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam, ale czy do identyfikacji pojazdu potrzebna jest mi masa przyczep, ilość miejsc, DMC zestawu, czy raczej nr VIN i/lub nr rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam, ale czy do identyfikacji pojazdu potrzebna jest mi masa przyczep, ilość miejsc, DMC zestawu, czy raczej nr VIN i/lub nr rejestracyjny?[/quote

Oczywiście,że jest ci potrzebna,ponieważ masz sprawdzić zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym.Gdy zapisy będa sie różniły,a ty to podbijesz,to możesz mieć poważne kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że jest ci potrzebna,ponieważ masz sprawdzić zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym.Gdy zapisy będa sie różniły,a ty to podbijesz,to możesz mieć poważne kłopoty.

Zacytuj ten przepis. :evil::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że jest ci potrzebna,ponieważ masz sprawdzić zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym.Gdy zapisy będa sie różniły,a ty to podbijesz,to możesz mieć poważne kłopoty.

Zacytuj ten przepis. :evil::razz:

Co do zgodności zapisów to zerknij w 966,co do kłopotów,to wystarczy,że diagnosta który będzie robił przegląd po tobie stwierdzi niezgodności w dowodzie rejestracyjnym i skieruje sprawę do wydziału komunikacji.To nie teoria,to życie,znam osobiście kilka takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgodności zapisów to zerknij w 966,

To co wyzerkałem, jakoś nie pasuje do tego co napisałeś.

...co do kłopotów,to wystarczy,że diagnosta który będzie robił przegląd po tobie stwierdzi niezgodności w dowodzie rejestracyjnym i skieruje sprawę do wydziału komunikacji.To nie teoria,to życie,znam osobiście kilka takich przypadków.

Podaj choćby jeden taki przykład :oops::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgodności zapisów to zerknij w 966,

 

To co wyzerkałem, jakoś nie pasuje do tego co napisałeś.

 

Szanowny kolego czy zapis w rozporządzeniu 996 załącznik nr1 dział I 0.2 punkt d, nie wyczerpuje tematu .Bo jak sprawdzić bez dokumentu źródłowego "oczywiste omyłki" w zapisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często brakuje w Karcie Pojazdu danych po zmianach konstrukcyjnych, po

zamontowaniu haka i instalacji gazowej.Pracując w PKS - robiłem dosyć dużo takich

zmian jak zmiana ilości miejsc a co z tym się wiąże zmiana masy własnej i WK wpisywał te zmiany do DR nie żądając karty pojazdu. Tak, że na 100% chyba nie możemy opierać się na karcie pojazdu.

 

Ciekawe z czym :shock: porównujesz masę własną w trakcie badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak, że na 100% chyba ....
Tak jak w wielu innych przypadkach.....

 

[ Dodano: 20-11-2012, 10:05 ]

masz sprawdzić zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym
Masz sprawdzić zgodność stanu faktycznego z zapisami w dowodzie lub odpowiadającym mu dokumencie, jeżeli masz KP to porównujesz stan faktyczny z zapisami w KP. Jeśli zrobisz adnotację, że dokumentem który posłużył podczas badania do identyfikacji była KP to nie możesz odpowiadać za to co jest w dowodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz sprawdzić zgodność stanu faktycznego z zapisami w dowodzie lub odpowiadającym mu dokumencie, jeżeli masz KP to porównujesz stan faktyczny z zapisami w KP. Jeśli zrobisz adnotację, że dokumentem który posłużył podczas badania do identyfikacji była KP to nie możesz odpowiadać za to co jest w dowodzie". (cytat bez nika)

 

A GZIE TO PRAWDĄ JEST???

 

Hameryki nie odkryłem, ale "dokument odpowiadający muuu... 8 października umarł i już (jak kiedykolwiek był narodził się??? ) - w 996 czarno na białym stoi to jak wóóół!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz sprawdzić zgodność stanu faktycznego z zapisami w dowodzie lub odpowiadającym mu dokumencie, jeżeli masz KP to porównujesz stan faktyczny z zapisami w KP. Jeśli zrobisz adnotację, że dokumentem który posłużył podczas badania do identyfikacji była KP to nie możesz odpowiadać za to co jest w dowodzie". (cytat bez nika)

 

A GZIE TO PRAWDĄ JEST???

 

Hameryki nie odkryłem, ale "dokument odpowiadający muuu... 8 października umarł i już (jak kiedykolwiek był narodził się??? ) - w 996 czarno na białym stoi to jak wóóół!!!

 

To chyba trochę nie tak: DU 996

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi

zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tu!

 

2. Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

 

To powinno wyczerpać temat kart pojazdu, pokwitowań i innych tworów typu skserowany dowód przy wykonywaniu badań i określaniu ich wyników.

 

Pozdrawiam

 

No chyba, że do każdego świstka (tu czytaj: dokumentowi odpowiadającemu, ciekawe czemu...) klepniecie negatywa, bo tak z tabelki wynika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dokumentu odpowiadającemu dowodowi rejestracyjnemu...

Przecież wykonujecie badania pojazdów sprowadzonych z tak egzotycznych krajów jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej...

Widział ktoś amerykański dowód???

 

Co do treści po spójniku "lub"...

Jak dane są namieszane to ustalasz faktyczne.

To powinno być jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy :sad:

Tylko jakieś papierzyska potwierdzające własność pojazdu czy cuś :sad: i to przyjmowałem za dokument odpowiadającu muuu :D

A o danych w tym czyś zawartym to szkoda gadać :sad:

Na szczęście nie za wiele tych amerykańców na stację wpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak policja zabiera dowód to wydaje pokwitowanie , często można się na nim poruszać 7 dni , czy to nie jest dokument odpowiadający DR , przecież wydano go w zamian DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech się porusza nawet na karcie rowerowej wydanej w szkole baletowej przy zakładach mięsnych... :cool:

nie mam sił...idę drążyć swój problem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.