Skocz do zawartości
megalex

Auto z HDS-em

Rekomendowane odpowiedzi

megalex

Witam.Badanie okresowe przed samochód z HDS-em ,który ma ważny TUV.

Czy musi mieć nasz dozór techniczny i na podstawie jakiego przepisu?/klient upierdliwy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

prd. art.81ust.12 .

 

[ Dodano: 17-11-2012, 13:16 ]

dz.2012. poz 996 par.6pkt.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
Czy musi mieć nasz dozór techniczny

jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
megalex

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

Można zrobić badanie ciężarówki z hds z wynikiem negatywnym za brak dozoru? Samochód sprowadzony, nie ma jak dojechać na dozór bo nawet próbnych nie dostanie w wk. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Szkoły są dwie - wg rozporządzenia powinno być badanie N. A wg ustawy badania w ogóle nie powinieneś przeprowadzać. A czemu niby nie chcą czasówek dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

bo nie ma zaświadczenia z negatywnym wynikiem badania :-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
A wg ustawy badania w ogóle nie powinieneś przeprowadzać.
Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

czyli sytuacja bez wyjścia? Badania nie można bo nie ma dozoru, dozoru nie zrobi bo nie dojedzie tam bez tablic :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Można zrobić badanie ciężarówki z hds z wynikiem negatywnym za brak dozoru? Samochód sprowadzony, nie ma jak dojechać na dozór bo nawet próbnych nie dostanie w wk.

a na badanie to jak myśli dojechać :?:

opcja dla HDS-u : przywieżć inspektora UDT do miejsca postoju pojazdu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

na taką okoliczność powinien być art.74 ust.2 pkt 2b ale właśnie wk nie chce dać tablic i pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zjc
na taką okoliczność powinien być art.74 ust.2 pkt 2b ale właśnie wk nie chce dać tablic i pc

 

a złożył klient wniosek, bo wtedy musiałby dostać odpowiedź na piśmie z podaniem podstawy prawnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

nie składał, dostał tylko ustną instrukcję co ma dalej robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg
a złożył klient wniosek, bo wtedy musiałby dostać odpowiedź na piśmie z podaniem podstawy prawnej.

No, wtedy to prędzej by dostał tablice niż ową podstawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet
nie składał, dostał tylko ustną instrukcję co ma dalej robić
ustnie to .....

Zyjemy mimo 21 wieku w czasach papierków (tudzież zwanymi dokumentami) których im więcej tym dupa czystsza ;)

Niestety im więcej się ich złoży tym łatwiej coś załatwić.

 

opcja dla HDS-u : przywieżć inspektora UDT do miejsca postoju pojazdu :D
a czasami diagności jeżdżą po klientach żeby pojazdu nie ciągnąć na SKP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

Jacdiag napisał/a:

opcja dla HDS-u : przywieżć inspektora UDT do miejsca postoju pojazdu :D

 

a czasami diagności jeżdżą po klientach żeby pojazdu nie ciągnąć na SKP ;)

 

Diagności nie, ale inspektorzy UDT jak najbardziej jeżdżą. I to nie tylko do urządzeń stacjonarnych. Z czasów jak pracowałem jako nie diagnosta to pamiętam, że do żurawi na samochodach normalnie przyjeżdżali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet

tia, diagności nie jeżdżą ;)

Pieczątek w DR też nie stawiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30
tia, diagności nie jeżdżą ;)

Pieczątek w DR też nie stawiają ;)

Tych co tak robili to już wsadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
na taką okoliczność powinien być art.74 ust.2 pkt 2b ale właśnie wk nie chce dać tablic i pc

 

pkt 2c raczej

 

Niech klient złoży wniosek i podejrzewam, że mu pisemnie nie odmówią, czyli dostanie tablice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

racja, 2c. Ale jeżeli to pójdzie w trybie urzędowym to sobie trochę poczeka na tablice, a tu samochód do pracy potrzebny.

Podsumowując - w tym przypadku wk nie ma podstaw do odmowy wydania tablic prbónych i pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Diagności nie, ale inspektorzy UDT jak najbardziej jeżdżą. I to nie tylko do urządzeń stacjonarnych. Z czasów jak pracowałem jako nie diagnosta to pamiętam, że do żurawi na samochodach normalnie przyjeżdżali.

 

Tak samo do zwyżek, wózków widłowych. Teraz też przyjeżdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1

Diagności nie, ale inspektorzy UDT jak najbardziej jeżdżą. I to nie tylko do urządzeń stacjonarnych. Z czasów jak pracowałem jako nie diagnosta to pamiętam, że do żurawi na samochodach normalnie przyjeżdżali.

 

Tak samo do zwyżek, wózków widłowych. Teraz też przyjeżdzają.

 

a nawet do zwykłych podestów załadowczych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.