Skocz do zawartości

Dwie tabliczki znamionowe pojazdu.


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd honda cr-v z 2009 roku, ciężarowy.

Na oryginalnej tabliczce znamionowej F1/F2-2050kg F.3-3650kg i nacisk osi 1040.

Natomiast jest też wlepka i tam F1/F2-2120kg F.3-xxxx i nacisk 1120kg.

Dodam że w dowodzie rejestracyjnym są masy z wlepki czyli z org. tabliczką znamionową się nie zgadzają.

Jak to ugryźć?

Honda twierdzi że to jest tabliczka z homologacji ponownej (nie ma na niej VIN-u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda twierdzi że to jest tabliczka z homologacji ponownej (nie ma na niej VIN-u).

 

Z drugiego etapu. Wyszedł jako osobowy i w II etapie stał się ciężarowym. W przypadku CR-V wiąże się to z podniesieniem DMC.MMC i brakiem możliwości ciągnięcia przyczepy. Ale z tego co pamiętam VIN powinien być.

 

Tak samo jest z Accordem.

 

Jeśli w DR masz ciężarowy - stosujesz tabliczkę z II etapu. Jesli miał zmiany na osobowy powinien wrócić do pierwotnych parametrów a tabliczkę z II etapu wypadało by zerwać lub przekreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka. Faktycznie na tej "nowszej" nie ma vin-u. Dlatego jest zachowana "starsza"

 

Przykład z Accorda:

IMG_0013.JPG

IMG_0011.JPG

 

W każdym razie na pewno jest to oryginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale VIN jest tylko na oryginalnej tabliczce. Tabliczka z drugiego etapu to zwykła wlepka bez vin-u. I co z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka z drugiego etapu to zwykła wlepka bez vin-u. I co z takim przypadkiem?

 

Gwarantuję Ci, że jest to oryginał. Podejrzewam, a nie mam zbytnio czasu na drążenie tematu, że w przypadku "mojego" accorda ten numer A012 oznacza numer kolejny pojazdu uzyskującego homo na ciężarówkę.

 

Musiałbym podzwonić, a nie bardzo mam czas :)

 

Przy okazji zauważyłem, że mam czas nie przestawiony w fotopstryku na stacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale VIN jest tylko na oryginalnej tabliczce. Tabliczka z drugiego etapu to zwykła wlepka bez vin-u. I co z takim przypadkiem?

 

Jest OK do czasu jak wklejka nie spadnie :( , zresztą powinni dać całą nową TZ z poprawnymi danymi.

 

[ Dodano: 19-11-2012, 19:38 ]

Gwarantuję Ci, że jest to oryginał.

 

To prawda... Choć brak VIN na TZ nijak ma się do przepisów...

 

No może nie do końca, brak jest możliwości zidentyfikowania czy TZ dotyczy pojazdu o tym i tym nr VIN. Homologacji niestety nie mamy do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór tabliczki kolejnego etapu powinien zawierać numer identyfikacyjny (numer kolejny).

To jeszcze ostatnie pytanie. Numer identyfikacyjny czyli VIN? czy numer kolejny auta homologowanego w danym zakładzie? Bo można to rozumieć dwojako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ostatnie pytanie. Numer identyfikacyjny czyli VIN? czy numer kolejny auta homologowanego w danym zakładzie? Bo można to rozumieć dwojako.

 

Jak widać może być numer kolejny pojazdu. Dosłownie tak pisze w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takiej rzeźby jak w tym VW to nie widziałem :lol:

 

A ja ostatnio gościa pogoniłem bo mi się masy nie zgadzały w DR i TZ, do dziś się buja i wyjaśnia a wystarczyło gwoździem poprawić i by było :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - odpada ta oryginalna TZ, zostaje wklejka. Uznasz ją na OBT bez nr VIN??

 

Jak nie ma VIN czy numeru identyfikacyjnego to - nie.

 

I słusznie. W moim mniemaniu jest to komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Odkopię. 

Taka sytuacja, pojazd posiada 2 TZ. Oryginalną i podrugoetapową. Najprawdopodobniej pojazd wyjechał z salonu jako 4 miejscowy samochód ciężarowy, w bliżej nieokreślonej  przeszłości przeszedł ZK i obecnie jest to 5 miejscowy  samochód osobowy. Na obu tabliczkach taki sam VIN i naciski na osie, różnice są w DMC i DMC zespołu, w DR wpisane DMC z drugoetapowej TZ. Drugoetapowa tabliczkac ma DMC = 1715 kg i DMC zespołu = 2915 kg, natomiast pierwszoetapowa, DMC = 1655 kg i DMC zespołu 2955 kg.

Którą tabliczkę przyjąć jako prawidłową, czy drugą (niewłaściwą) należy takim przypadku usunąć z pojazdu?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch nie powinno być. Tabliczka z pierwszego etapu jest już nie ważna i wtedy powinna była zostać usunięta. Jeśli wszystkie dane zgadzają się z drugoetapową to nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie usuwać. Tak pierwsza jak i druga legalna i wiarygodna. Wprowadzony zmiany po raz kolejny nie wpłynęły na to , żeby przyjmować masy i naciski z pierwszego etapu. 

Wiele pojazdów nosi po dwie tabliczki w tym kampery i jest GiT! 👍

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wolałem zapytać bo mnie różnica DMC trochę oglupiła, ale widzę sytuacja analogiczna do kamperów i 2 TZ nie przeszkadzają. Dzięki z pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Dwóch nie powinno być. Tabliczka z pierwszego etapu jest już nie ważna i wtedy powinna była zostać usunięta.

Nic się nie usuwa. Przepisy homologacyjne przewidują dodawanie kolejnych tabliczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Dwóch nie powinno być. Tabliczka z pierwszego etapu jest już nie ważna i wtedy powinna była zostać usunięta. Jeśli wszystkie dane zgadzają się z drugoetapową to nie powinno być problemu

Każdy kolejny etap dodaje swoją tabliczkę znamionową. Jak kupisz kampera zbudowanego na Ducato 4x4 to będziesz miał nawet trzy "tabliczki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.