Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

p_otr

Zagubiony DR

Polecane posty

p_otr

Witam panowie jak wy podchodzicie do takiego tematu.Był u nas klient z pytaniem ma stary ciągnik rolniczy który był od czasu do czasu używany teraz trafił mu się klient który chce go kupić ale właściciel gdzieś zagubił dowór rejestracyjny jak mu pomóc (starszy rolnik) tablice rejestracyjną posiada ,ciągnik nie przechodził od kilku lat OBT ,niepłacone OC czy da radę to jeszcze zarejestrowć .Jaka procedura -do Wk po Pc i skierowanie na badanie (ustalenie danych do rejestracji) + okresowe ???Proponowałem mu aby udał się do stacji w której kiedyś robił badania techniczne po wypis z rejestru , w jednej był ale brak danych na temat przeprowadzania u nich badań (podejrzewam że badania robił w czasie rejestru papierowego i dawno temu) a druga stacja kontroli od kilku lat nie istnieje. Żal mi go (wiek =+wygląd) ale z drugiej strony to jego wina (brak OBT i że od razu po zagubieniu DR nie zadziałał).I co wy na to???PS. czytałem na forum podobny temat ale trochę mało podpowiedzi.

adam1501

Jeżeli jest tablica rejestracyjna to na podstawie numeru tam wskazanego właściciel udaje się do magistratu po wtórnik dowodu, bo oryginalny zagubił. Dostanie PC na podstawie którego SKP zrobi BT i po wszystkim.

p_otr

Mówisz że tylko tyle i wystarczy ?

adam1501

Przecież właściciel zgubił tylko dokument, to cóż więcej uczynić w takiej sytuacji - musi otrzymać wtórnik.

p_otr

Ok kazaliśmy jutro gościowi podejść to mu powiemy co i jak ,dzięki.

jaka

Musi jeszcze oczywiście opłacić OC

blakop
Przecież właściciel zgubił tylko dokument, to cóż więcej uczynić w takiej sytuacji - musi otrzymać wtórnik.

A co z OBT? Wtórnik bez badań? Jak?? I tu zaczynają się schody... Bo jak zrobić badanie ;)

Czyli najpierw gość jedzie do WK po rejestrację czasową

Potem badanie na SKP

Potem wraca do WK po wtórnik...

drogba

a ja miałem taki przypadek: gościowi zmarł dziadek a został ciągnik bez dowodu i tablic bo gdzieś zginęły , jet 5 uprawnionych do spadku [wartość 9000] , to klient wymyślił sobie że to jest SAM i dostał do tego opinię rzeczoznawcy !!! i chce badanie ... szok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.