Skocz do zawartości

OPEL VIN WOL


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zauważyć ,że pan Szczerbicki zaczął swoją wypowiedz od słów "uważam że" a kolega blakop informuje o wyższości ustawy nad rozporządzeniem. Przykre jest że ktoś kto uważa sie za autorytet w dziedzinie prawa nie zna takich podstaw jak gradacja ważności aktów prawnych

 

Po to są wydawane rozporządzenia do Ustawy, żeby je stosować. Widzimisię kogokolwiek nie ma tu nic do rzeczy - mecenas Szczerbicki jest zawodowym prawnikiem i zna swoją robotę oraz zakres kompetencji. W odróżnieniu od wielu uczestników tego forum. Więc umówmy się, że On wie jednak lepiej i dokładniej, niż amatorzy, którym się tylko wydaje, że wiedzą - taki szczegół, ale ma duże znaczenie. Ustawę stosuje się bezpośrednio, kiedy w rozporządzeniu nie przewidziano sposobu działania, ale tu nie mamy do czynienia z taką sytuacją.

 

Przykre zaś jest to, że ciągle znajdują się osoby, które muszą dzielić włos na czworo i podważać bezpodstawnie, wiedzę zawodowców w danej branży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    30

  • vacum

    21

  • Psuj

    7

  • Qnick

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ustawę stosuje się bezpośrednio, kiedy w rozporządzeniu nie przewidziano sposobu działania, ale tu nie mamy do czynienia z taką sytuacją.

 

Tu mamy do czynienia z sytuacją w której w rozporządzeniu opisano tryb postępowania sprzeczny z ustawą, a wtedy również stosuje się wprost ustawę.

Lex superior derogat legi inferiori - ustawa nadrzędna uchyla ustawę podrzędną, jeżeli norma zawarta w rozporządzeniu jest sprzeczna z normą zawartą w ustawie, należy stosować normę zawartą w ustawie. Tak jest w tym przypadku. Ustawa mówi, że DR za niezgodne dane zatrzymuje tylko policjant, a tylko inne wybrane przypadki przypisuje również diagnoście. Rozporządzenie jest zatem w tej kwestii sprzeczne z ustawą. Czy to się komuś podoba, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawę stosuje się bezpośrednio, kiedy w rozporządzeniu nie przewidziano sposobu działania, ale tu nie mamy do czynienia z taką sytuacją.

 

Tu mamy do czynienia z sytuacją w której w rozporządzeniu opisano tryb postępowania sprzeczny z ustawą, a wtedy również stosuje się wprost ustawę.

Lex superior derogat legi inferiori - ustawa nadrzędna uchyla ustawę podrzędną, jeżeli norma zawarta w rozporządzeniu jest sprzeczna z normą zawartą w ustawie, należy stosować normę zawartą w ustawie. Tak jest w tym przypadku. Ustawa mówi, że DR za niezgodne dane zatrzymuje tylko policjant, a tylko inne wybrane przypadki przypisuje również diagnoście. Rozporządzenie jest zatem w tej kwestii sprzeczne z ustawą. Czy to się komuś podoba, czy nie.

 

Poczytaj sobie jeszcze kilka razy wypowiedź mecenasa Szczerbickiego - może coś do ciebie dotrze, bo mnie już szkoda czasu na te jałowe przepychanki - żegnam

 

i jak dał przykład Admin: uważam że EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Szczerbicki nie odniósł się tak dokładnie do omawianej tu kwestii. Nie wiemy jakiej treści dokładnie pytanie mu zadano, ale ja na podważenie swojej tezy chciałbym uzyskać bardziej szczegółową odpowiedź. W szczególności nie odpowiedział co zrobić gdy (i najważniejsze DLACZEGO):

- przepis rozporządzenia narusza postanowienia ustawy

- rozporządzenie stoi w sprzeczności z własnymi zapisami (przypominam - wg tabeli UI - a więc tylko wynik badania N, a z drugiej strony osobny artykuł, że jednak zatrzymać - co ważniejsze?)

 

Na swoją tezę potrafiłem przedstawić konkretny wyrok sądu traktujący o analogicznej sytuacji na bazie tych samych aktów prawnych.

Potrafiłem też wskazać i wyjaśnić reguły prawne, które pozwoliły mi wysnuć taką, a nie inną tezę. Wskazałem też inne miejsca i przykłady, gdzie na gruncie Kodeksu Drogowego rozporządzenia były wydawane z przekroczeniem delegacji ustawowej i jakie przynosiło to skutki prawne.

Poprosiłem też o wskazanie przykładowego wyroku - bo przyznam nie znam takiego, choć nie wykluczam, że może istnieje taki (z pewnością Pan Szczerbicki byłby tu najlepiej zorientowany) - w którym rozporządzenie rozstrzyga daną kwestię WBREW ustawie, a mimo to sąd uznałby wyższość takiego rozporządzenia nad ustawą (najlepiej z gruntu Kodeksu rogowego rzecz jasna).

 

Przeciw temu wszystkiemu stawiasz opinię adwokata uzasadnioną jedynie tym, że sąd ma dowolność w orzekaniu (z czym oczywiście trzeba się zgodzić) - to trochę mało by mnie przekonać. Sam status zawodowy osoby odpowiadającej nie może być jedynym argumentem na bezkrytyczne przyjęcie odpowiedzi. Oczywiście tak jak mówię - nie znam dokładnie treści pytania zadanego Panu Szczerbickiemu, więc nie tyle chcę oceniać Jego odpowiedź, co raczej wskazać na błąd w interpretacji tej odpowiedzi przez ciebie. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

No nie tematyczny Opel, a za to trzydziestoletni Transit i nie tyle VIN na ramie/nadwoziu, a na tabliczce znamionowej.

Czy jest tam litera 'O', czy cyfra '0', co?

O vel 0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcionka wyraźnie różna, imho O w VIN jak byk! Pytanie czy w dalszej części VIN jest 0 aby móc porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mecher napisał:

nawet bez okularów widać

I GIT ! :smile:

Tylko  :

Godzinę temu, Paprock napisał:

to trzydziestoletni Transit

śmiech szyderczy.gif

:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.