Skocz do zawartości

OPEL VIN WOL


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    30

  • vacum

    21

  • Nikita_Bennet

    7

  • Paprock

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

markes30 napisał/a:

 

Gdzie w naszych Dz.U. Jest napisane, że nie może być O ?

 

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA1)

z dnia 31 marca 2006 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

 

"§ 5. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.".

 

Dziennik Ustaw Nr 65, poz. 461 z 2006 r.

Skoro jest jak powyżej to jak to się ma do rzeczywistości... Norm nie musi się stosować, skoro mamy taki zapis to co jest nie tak, że występuje coś czego nasze przepisy zabraniają, lub może wg naszych przepisów WK powinno używać tylko zer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że to poszło o to, aby w części VIS znaków dwuznacznie odebranych do łba nie strzeliło nowo powstałemu dalekowschodniemu, czy innemu dziwnemu producentowi aut wpisywać.

No i ci starzy, żeby trzymali fason, a nie cudowali z Qu Qu i O i I jak im zabraknie kombinacji cyfr. :D

No, ale... tylko mi się zdaje :-(

 

A weź do rejestru wpisz ruski vin :evil:

Po inszemu zaczyna się BA3... co na nasze jest WAZ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie.

Czy ktoś mi powie dlaczego nie otwierają mi się wasze skany?(np. dzisiejsze skany e-eskape)

Tzn otwierają się , ale jest tylko fragment dokumentu i nijak nie idzie tego przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie dlaczego nie otwierają mi się wasze skany?(

Mi otwierają się bez problemu. Pewnie masz cos pozmieniane w ustawieniach przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn otwierają się , ale jest tylko fragment dokumentu i nijak nie idzie tego przesunąć.

wtedy - zapisz na dysku,

potem otwierasz i robisz z obrazkiem co chcesz ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz o konkretach, albo wrzuć na luz i nie mąć w głowach ludziom,

Sęk w tym, że blakop ma racje.

 

Ja myślę, że wątpię...

 

Wybaczcie, ale teraz mam za dużo różnorodnej pracy (rozkręcam własny biznes :)), żeby się skupić i odpowiedzieć z sensem. Do wszystkich poruszonych kwestii odniosę się po niedzieli, mniej więcej ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do pierwotnego tematu.

Kolejny Opel u mnie na badaniu (nowszy trochę).

Tym razem zrobiłem zdjęcia.

Pytanie jak prawidłowo ( zgodnie z przepisami) wykonać BT?

5ae1a556b2086_2012-12-0319_19_54.jpg.8a307b92efa17a1726003e6261414ae1.jpg

5ae1a556e27bc_2012-12-0319_18_25.jpg.ece36292e676387bf2c124a3332f5154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rubryki "Adnotacje Urzędowe" w dowodzie.
to nie rubryki,ale adnotacje,wyklikusiaj sobie w google rozniczke :D .ja nie wnikam,napisali tam,to mi pasuje,ale,ze chce sie uczyc całe zycie,to pokaż mi prosze,gdzie jest napisane,ze dane w dowodzie musza pokrywac sie z aztec kodem.nawet jak go uzywasz,to itak chyba DR przegladasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci klikuśnę w Google! :twisted: Nie korzystam z Googli tylko z NORCOMU. :cool:

Cały dowód rozparcelowany jest na strony, kolumny, rubryki!

Ja się nie znam...klepię tylko. :(

Myślę, że specjaliści od dowodów rejestracyjnych wiedzą na jakie zapiski przeznaczone są adnotacje urzędowe.

A co do aztec-kodu to bidną mam stację i nie mam czytnika do tego ustrojstwa.

Za drogi, a w firmie oszczędności i mała pensja. :-(

Może ktoś zabierze głos w sprawie aztec-kodu, czytnika do niego i zaszyfrowanych danych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie są zmienione dane w polu odczytu maszynowego a szkoda bo czasami nawet suma kontrolna wyjdzie poprawnie i jest średnio ciekawie.

I tak przy przeglądaniu dokumentu trzeba go cały przejrzeć a nie zawsze jest na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie tak bo nikt nie lubi czekać a szefostwo skarg że idzie wolno. Tylko że to jest do pierwszego telefonu, potem mam ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Powracając do pierwotnego tematu.

Kolejny Opel u mnie na badaniu (nowszy trochę).

Tym razem zrobiłem zdjęcia.

Pytanie jak prawidłowo ( zgodnie z przepisami) wykonać BT?

 

Zatrzymać DR, bo numer VIN w DR jest niezgodny ze stanem faktycznym - to wynika z rozporządzenia 996. Opisać wszystko co należy wg ustawy i rozporządzeń. Dołączyć zdjęcia, żeby nie było, że konfabulujesz ;) Zrobić SOBIE jeszcze parę zdjęć DR i oznaczeń w pojeździe. Odesłać DR do organu rejestrującego. Twoja rola tu się kończy.

 

Organ rejestrujący sprawdza u producenta, zgodność ustalonych przez Ciebie, podczas badania - faktycznych danych istniejących obecnie w pojeździe, z tym, co wypuścili swego czasu Niemcy ze swojej fabryki. Jak im pasuje to OK, jeśli im nie pasuje, to też OK, bo jest to ich problem - nie Twój.

 

Na koniec - czy poprzednie szczegółowe przedstawienie przeze mnie problemu, było dla Ciebie pomocne? Bo nie wiem do tej pory: skorzystałeś czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymać DR, bo numer VIN w DR jest niezgodny ze stanem faktycznym - to wynika z rozporządzenia 996. Opisać wszystko co należy wg ustawy i rozporządzeń. Dołączyć zdjęcia, żeby nie było, że konfabulujesz Zrobić SOBIE jeszcze parę zdjęć DR i oznaczeń w pojeździe. Odesłać DR do organu rejestrującego. Twoja rola tu się kończy.

 

A jak się okaże że nie miałeś racji :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymać DR, bo numer VIN w DR jest niezgodny ze stanem faktycznym - to wynika z rozporządzenia 996. Opisać wszystko co należy wg ustawy i rozporządzeń. Dołączyć zdjęcia, żeby nie było, że konfabulujesz Zrobić SOBIE jeszcze parę zdjęć DR i oznaczeń w pojeździe. Odesłać DR do organu rejestrującego. Twoja rola tu się kończy.

 

A jak się okaże że nie miałeś racji :razz:

 

Tu nie chodzi o posiadanie bądź nieposiadanie racji - przepis z rozp. 996 jest jasny - są niezgodności jak opisane, DR należy zatrzymać.

 

A od wyjaśnień, dlaczego są niezgodności, jest organ rejestrujący - diagnosta ustala fakty i tyle. Może się domyślać, albo nawet wiedzieć ponad wszelką wątpliwość co zaszło - ale oficjalnie, jest od tego STAROSTWO.

 

Czasem nie mam racji - nie widzę w tym niczego niestosownego - to tylko praca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis z rozp. 996 jest jasny - są niezgodności jak opisane, DR należy zatrzymać.

 

Ustawa jakoś już wyraźnie o tym nie mówi 8) Poza tym skąd wiesz, że to na pewno 0, a nie O ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie mam racji - nie widzę w tym niczego niestosownego - to tylko praca...

 

Niektóre Ople nawet w homologacji miały O wpisane zamiast 0, a wówczas wyjdzie że nie miałeś racji, klient wróci na poprawkę i nie będzie chciał płacić a wówczas kto wyciągnie z kieszeni 2 dyszki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis z rozp. 996 jest jasny - są niezgodności jak opisane, DR należy zatrzymać.

 

Ustawa jakoś już wyraźnie o tym nie mówi 8) Poza tym skąd wiesz, że to na pewno 0, a nie O ;)

 

Rozporządzenie 996, to przepisy wykonawcze do Ustawy PoRD - Szanowny Kolego Blakop, nie pogrążaj się ...

 

Jestem diagnostą, badam pojazd i jeśli widzę podczas badania cyfrę zero, to widzę cyfrę "0" (zero), a nie literę "O" - one się ewidentnie różnią, i żadne administracyjne zaklęcia tego nie zmienią - to jest STAN FAKTYCZNY i trzeba poprawić homologację, bo jest błędnie wypełniona. Takie rzeczy się praktykuje we Wrocławiu na codzień, a producenci nie mają z tym żadnego problemu, również firma OPEL.

 

[ Dodano: 27-12-2012, 13:41 ]

Czasem nie mam racji - nie widzę w tym niczego niestosownego - to tylko praca...

 

Niektóre Ople nawet w homologacji miały O wpisane zamiast 0, a wówczas wyjdzie że nie miałeś racji, klient wróci na poprawkę i nie będzie chciał płacić a wówczas kto wyciągnie z kieszeni 2 dyszki :lol:

 

Czy Tobie Kolego Qnick nie da się już nigdy wyjaśnić różnicy między stanem FAKTYCZNYM, a administracyjną FIKCJĄ?

 

Klient, tak poza tym, płaci za czynności, a nie za wynik, zapomniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy się praktykuje we Wrocławiu na codzień, a producenci nie mają z tym żadnego problemu, również firma OPEL.

 

Znaczy co jedziesz np. do Opla i dostajesz nowy wyciąg z homologacji z poprawionym Vin'em :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.