Skocz do zawartości

Badanie poprawkowe po korekcji danych przez WK


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd dostał N za oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym.

F1, G, O1, O2 naciski itp.

WK dane poprawił i klient wrócił na SKP po wpis do DR.

Jakie badanie wpisać i ile skasować za nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a jaki termin na te pomyłki?

14 dni są na techniczne, a formalne?

 

14 dni jest od daty wystawienia zaświadczenia z wynikiem "N" i nie ważne co to było,,Jakie formalne -zapisy sa niezgodne-UI.Klient ma się zgłosić w ciągu 14 dni z poprawnymi danymi.Po tym terminie -obt :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem ale moje starostwo tego nie popiera.

Pominąłeś tylko mały szczegół,

otóż Twoje starostwo podobnie jak dwa sąsiednie umawiały się na pierwszym po zmianach szkoleniu, aby wszelkie błędy korygować wystawiając zaświadczenie z wynikiem P bez pieczątki w DR. Nie jest to co prawda zgodne z rozporządzeniem ale uzgodnione z WK, szkoda tylko, że na gębę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skasował za 2 dychy (poz. 2.10).

Badanie ponowne polega na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu w których wykryto usterki. Jeżeli podczas badania wykazano tylko niezgodności stanu faktycznego z dokumentami, to literalnie nie wykryto żadnej usterki w zespołach i układach pojazdu a zatem:

I co, korekta tamtego badania czy nowa pozycja w rejestrze i pobrana tylko złotówka
tak by należało postapić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje starostwo podobnie jak dwa sąsiednie umawiały się na pierwszym po zmianach szkoleniu, aby wszelkie błędy korygować wystawiając zaświadczenie z wynikiem P bez pieczątki w DR.

Ja mam myśleć komu piszę bo jedni tak, drudzy inaczej. Chodzi mi o podejście zgodne z prawem.

Qnick napisał/a:

I co, korekta tamtego badania czy nowa pozycja w rejestrze i pobrana tylko złotówka

tak by należało postapić.

Czy to jest zgodne z prawem postępowanie po badaniu z wynikiem N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick napisał/a:

I co, korekta tamtego badania czy nowa pozycja w rejestrze i pobrana tylko złotówka

tak by należało postapić.

Danieląg - Twoja interpretacja mi się nie podoba - pozwolisz że zostanę przy swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na stacje nie wjeżdżam.

 

czy można wykonać badanie poza SKP ? :-P

i

czy jest to badanie ?

czy klient może przyjść z samym DR z poprawionymi danymi i zaswiadczeniem z SKP po "pieczątke"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem jest. Dzwoniłem do ITS i znają taką sprawę. Czyli pierwszy nie jestem.

Natomiast co do WK które dogadały się miedzy sobą żeby dawać P w takich przypadkach, to najprawdopodobniej chodzi o klientów którzy "nie są zadowoleni" iż nie dość że muszą zasuwać do WK po sprostowanie danych, to jeszcze muszą 21zł za to zapłacić na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na pytanie jak powinno być - ale jedno jest pewne - nie następuję tu żadne ponowne sprawdzenie elementów i podzespołów :?

Nie ma wątpliwości, że przepis napisano pod kątem stwierdzania i usuwania usterek technicznych, a nie błędów formalnych w dokumentacji i teraz próba dostosowania tego przepisu do zaistniałej sytuacji zawsze będzie rodzić jakiś paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 996 poz. 0.2.d - oczywiste omyłki w DR związane z danymi technicznymi pojazdu - USTERKA ISTOTNA, więc jest to usterka. A jak usterka, to zgodnie z cennikiem poz. 2.10 - "WSZYSTKICH INNYCH USTEREK ŁĄCZNIE", należy pobrać opłatę 20 zeta - o CEPie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości, że przepis napisano pod kątem stwierdzania i usuwania usterek technicznych, a nie błędów formalnych w dokumentacji

Gdyby wątpliwości nie było to postu bym nie zakładał. Chcę mieć czyste sumienie i wiedzieć jak robić następnym razem. Jak wyjdzie że racji nie miałem to oddam klientowi te 20zł ze swoich, bo to nie o to się rozbija.

Pytanie jest teoretycznie proste "Jak wprowadzić do rejestru i ile skasować" skoro jest to ujęte jako UI.

 

[ Dodano: 30-11-2012, 11:58 ]

Screen

5ae1a555b2c12_NowyObraz.jpeg.a7621a07ae3358c715023f37f1d8ed96.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd dostał N za oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym.

F1, G, O1, O2 naciski itp.

WK dane poprawił i klient wrócił na SKP po wpis do DR.

Jakie badanie wpisać i ile skasować za nie?

 

A możesz wyjaśnić jak i gdzie, to znaczy w czym Wydział Komunikacji te dane poprawił???

Dokładnie, czy wystawił nowy dowód???

No i po co zabierać się od razu za "N" jak subtelnie można ominąć niektóre sprawy stosując zapis:

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czy wystawił nowy dowód???

Nie. DR został stary. Poprawki naniesione w rubryce "adnotacje urzędowe"

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Owszem ale w tym przypadku nie wiem czy można tak naginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luket,

Nie. DR został stary. Poprawki naniesione w rubryce "adnotacje urzędowe"

Owszem ale w tym przypadku nie wiem czy można tak naginać.

 

Ponaginałbym w uwagach przed szarpnięciem się na "N".

Niezgodność - niezgodnością, ale w takich sprawach to więcej zamieszania, niż pożytku ze sprawy.

Bo to wiadomo skąd te byki się biorą? Urząd, tabliczka, homologacja, czy kumpel przy pierwszym dał ciała?

Podopisywali coś w adnotacjach - i tu pytanie do specjalistów - czy to właściwe miejsce na poprawianie, nanoszenie odręczne korygowanie danych technicznych pojazdu.

Coś mi się zdaje, że obeszli na około, bo jak zobaczyli "N", to ręce przed wystawieniem PC powiązały im się. (Dlaczego - nie wiem).

Więc luz. Kasuj dwie dychy i po sprawie, bo dowód nadal kiepski pod względem merytorycznym.

Ciekawe, czy te pomylone wykasowane, wykreskowane, wyiXowane? Może w dowodzie masz teraz dwa zestawy danych? :D

Teraz to masz zabawę... bo jak dobre dane, to tam gdzie nie ich miejsce zawarte. :D

 

Jak to Owsiak mawiał...rupta co chceta :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.