Skocz do zawartości

Honda Accord z USA


marcin409

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem coś o homologacji europejskiej. Krótko pracuję i jest to taki pierwszy mój przypadek więc proszę kolegów o wyrozumiałość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co potrzebuję aby zrobić przegląd auta sprowadzonego z USA? Jakie warunki musi spełnić pojazd oprócz oświetlenia?

 

Oprócz tego co napisali koledzy, samochód musi posiadać TR, inaczej wynik "N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lampy mimo, że będą spełniać warunki mogą nie mieć europejskich oznaczeń/certyfikatów/homologacji?

Niestety muszą mieć - Dz.U 32 z 2003r z póź. zmian.

§ 10. 1. Przedmioty wyposaŜenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich uŜytkowania i ochroną

środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeŜeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących

warunków:

1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji

Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";

2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu

pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upowaŜnionej jednostki celem ewidencji;

3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo

homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upowaŜnionej jednostki celem

ewidencji;

4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji;

przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposaŜenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na

podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmioty wyposaŜenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich uŜytkowania i ochroną

środowiska

 

A co jeszcze oprócz lamp się do tego zalicza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz chciałbym zobaczyć, jak diagnosta ogląda każdy z elementów pojazdu - typu przewody paliwowe i inne, resory, pompy i wiele wiele innych szukając na nich europejskich oznaczeń, skoro wiadomo że ich tam nie ma!! Bo po pierwsze wymagałby to rozebrania pojazdu i zastąpienia dziesiątek części i elementów ich europejskimi odpowiednikami - O ILE TAKIE W OGÓLE ISTNIEJĄ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz chciałbym zobaczyć, jak diagnosta ogląda każdy z elementów pojazdu

 

No ja też :cool::cool::cool: to badanie chyba z tydzień by trwało a kto potem samochód do kupy poskłada jak już się wszystko zobaczy :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
powiedzcie mi czy w amerykańcy znajde DMC zespołu

 

raczej wątpliwe ,zwróć uwagę gdzie ma tabliczkę zamocowaną i co piszesz w DIP :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja mam ten DIP wypisać, a na tabliczce jest tylko F1 i naciski przód i tył. W europejskim samochodzie pomyślał bym że nie jest przewidziany do ciągnięcia przyczep ale nie wiem jak to jest odnotowywane w amerykańcach. Słyszałem że jest tam gdzieś napisana "maksymalna masa ciągnięta", ale nie mogłem znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.