Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Gee

Rejestrator trasy

Polecane posty

Gee

Wymysliłam sobie , ze aby sie poczuć bardziej bezpieicznie zakupić za jakies niekoniecznie duże pieniądze przyzwoity zestaw, który rejestruje wszystkie zdarzenia rozgrywające się podczas jazdy samochodem.

Czy urządzenie to jest tylko zbędnym gadżetem czy może przydatnym narzędziem?

http://www.geekweek.pl/dlaczego-warto-miec-kamere-samochodowa/197991/

O np taka sytuacja-

Jackow

Ja jeżdżę z rejestratorem od kilku lat. Jak dotąd nie musiałem korzystać z jego nagrań. Na poczucie bezpieczeństwa, przynajmniej mojego, to raczej nie wpłynął. Natomiast w razie czego nagranie może być dobrym argumentem.

Tomek D

Niedawno byłem w Poznaniu i tak sobie pomyślałem o takim urządzeniu.

Gee

Ja tam do Poznania nie dojechałam :-? a tez myśl takowa zakiełkowała..nie chybi do wiosny . ;) Urośnie.

Wszakże czlek nie zna ani dnia ani godziny.... Zdarzylo sie kilka w życiu sytuacji wartych rejstracji... ale nie mego zdrowia... :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=m7o4VdxbOFM

To co Tomek...?-Polecisz sprzęcik w razie by co... czego mam sie trzymać? Co prawda lubię mieć swoje zdanie, ale fachowej porady nie odrzuce... :ok

S.K.P-POZNAŃ
Niedawno byłem w Poznaniu i tak sobie pomyślałem o takim urządzeniu.

Poznaniacy źle jeżdżą? (nie mylić ze "słoikami"),czy Ty nie dajesz rady?? :P:lol:

Czy w Poznaniu się dobrze jeździ?,czy jest dobrze oznakowany?

Jak oceniasz z punktu widzenia "obcego" w mieście?

blakop

Słoiki są w Warszawie!! U nas są "pezety" ;)

Chociaż generalnie u nas zjawisko "pezetów" ma innych charakter niż warszawskie "słoiki" myślę...

Gee

A co z dochodzeniem swoich racji na podstawie zapisu, czy nie wyimaginuja ...zwyczajowo?Może posłuzyć jako dowód rzeczowy w razie stłuczki , wymuszenia czy podobnych sytuacji...

Ostatnioo n trasie widzialam gościa, co to w...ony zajechał drogę blondi ...po uprzednim przez nią wymuszeniu, bez uprzedzenia, zero noszalancji..wytrzaskał po buziolu i tyle bylo go widać..My oszołomieni..Ona też... Nerwowy naród, dlatego nie siadam za kierownicę... :evil: Skończyło sie na poglaskaaiu ...pożalowaniu...bo coż oberwać tak ot sobie po licu... :shock:

Nie zamierzam uwieczniać przystojniakow, albo symbolicznego palca w dupe... :razz:

ah ajeszcze przypominam sobie sytuację...centru mego miasta Bialystok Skłodowska -Legionowea... gościo cieżarówą...a tu kobita koszem jaj centralnie,, bez głowy ,, dzyg na maskę... :shock: kierowajca wysiadł nakopał w duype ze dwa razy ..sprawdził stan i odjechał ... wszyscy w cięzkim porażeniu..Nie weim co było dalej... Brak słów...

Jackow

"Polska to jest bardzo ciekawa kraj" :)

Tomek D

Poznaniacy źle jeżdżą? (nie mylić ze "słoikami"),czy Ty nie dajesz rady?? :P:lol:

Opiszę może scenkę.

Jestem z tatą we Wrocławiu jedziemy jedziemy i przed samymi światłami okazuje się że jedziemy nie właściwym pasem. Zatrzymuję się włączam kierunek i stoimy (na tym pasie jest już zielone) stoimy tak ze 40 sekund i tata mówi "w Poznaniu by już nas zatrąbili" a tu nikt nie zatrąbił jak tylko na drugim pasie było zielone wpuścili.

Gee

Odrobinę to nie ten temat..ale może Psuj lub Jac nie wywalą za ,,uszy,, ..ewentulanie poprosze o przemieszczenie wątku. :)

Skoro o drogach ,o zmianach pasu ruchu... swiatełkach i kulturze to dziś sobie poczytalam-

Drogi dwa plus jeden czyli sposób na bezpieczne wyprzedzanie. Kiedy w Polsce?

Nie chodzi tu o znany przed laty zespół muzyczny, ale o prawdziwą rewolucję w polskim drogownictwie - szosę o dwóch pasach w jednym kierunku i jednym pasie w kierunku przeciwnym.

Pasy o przeciwnych kierunkach ruchu oddzielone są barierami ochronnymi. Cel jest prosty: lepsze warunki jazdy na polskich drogach i zdecydowana poprawa bezpieczeństwa - praktyczna eliminacja zderzeń czołowych.

Założenia takiej koncepcji nazwanej „drogą w przekroju 2+1-pasowym" Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła na konferencji w Warszawie i sesji wyjazdowej w Szwecji.

Drogi 2+1 zostały wymyślone w Szwecji i głównie tam (od 2000 r.) są budowane, choć także w Niemczech, Holandii czy Irlandii. Szwedzi mają ich już ok. 1600 km - tyle, co budowanych od roku 1955 autostrad i wciąż ich przybywa.

http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/drogi-dwa-plus-jeden-czyli-sposob-na-bezpieczne-wyprzedzanie-kiedy-w-polsce

Psuj
Mi by się coś takiego przydało do nagrywania vlogów z mojego życia (na kanał lifestylowy na youtube

To podstawowy parametr jaki cię powinien zainteresować, to długość pracy na baterii i wbudowany twardy dysk. Bo samochodowe rekordery zazwyczaj mają krótką żywotność bez zasilania (mój to może ze cztery godziny czyli praktycznie do zapełnienia karty) i są na karty sdhc które mieszczą mało danych. Ja mam taki co w HD na karcie 32Gb mieści tylko 4 godziny filmu.

luket

Mój na 4Gb mieści 40min. Po co więcej? Ma zarejestrować ew. kolizję, a nie służyć do kręcenia wycieczki nad morze. 120 stopni kąt widzenia to niewiele :x . Aparat w telefonie widzi więcej. Wystarczy porównać obraz z recodrera ze smartfonem.

lebron244
Mój na 4Gb mieści 40min. Po co więcej? Ma zarejestrować ew. kolizję, a nie służyć do kręcenia wycieczki nad morze. 120 stopni kąt widzenia to niewiele :x . Aparat w telefonie widzi więcej. Wystarczy porównać obraz z recodrera ze smartfonem.

Widzisz, niektórzy właśnie kupują taki rejestrator samochodowy właśnie też z myślą kręcenia ciekawych tras, po których jeżdżą. Tutaj właśnie można zrozumieć sens zakupu droższego rejestratora, nagrywającego w HD, z kątem widzenia 170 stopni, itd. jak np. ten http://www.mistral-rtv.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-mistral-mi-amb170-p76.html

Jednak to zwykłego codziennego rejestrowania zdarzeń na drodze wystarczy przeciętna kamerka za 200-300zł z optyka 2-3 mega pixela, widać wtedy nieco więcej niż kanciate, rozpikselizowane auta jak w kamerze nagrywającej w VGA.

Psuj
Jednak to zwykłego codziennego rejestrowania zdarzeń na drodze wystarczy przeciętna kamerka za 200-300zł

Do codziennego rejestrowania mam sprzęcik za całe 140 zł. W zupełności starcza...

aboz

Teraz za 200-300 pln można spokojnie nabyć prostą kamerkę sportową made by małe żółte rączki. Kumpel śmigał z GoPro HD i filmy z takiej kamerki to już inna szkoła jazdy. No ale taki sprzęt to koszt 1k pln. Jedna wada kamer sportowych - brak podczerwieni, chociaż te lepsze dają radę w półmroku.

Arton

chyba w ostatnim autoświecie był test kamer samochodowych. Polecali tylko te nagrywajace w full hd. Widziałem w Biedronce taka kamere, nieco pow. 100 zł

luket
Jednak to zwykłego codziennego rejestrowania zdarzeń na drodze wystarczy przeciętna kamerka za 200-300zł

Do codziennego rejestrowania mam sprzęcik za całe 140 zł. W zupełności starcza...

:ok

Jacdiag
taki rejestrator byłby lepszy

za 1 299,00 PLN to napewno jest lepszy ...

timo

Miałem Prestigio Raodrunner 300 i byłem zadowolony - jak za te pieniądze (na allegro ok. 200 zł) to moim zdaniem bardzo przyzwoity sprzęt. Niestety, w tym kraju nic nie można zostawić w aucie - któregoś dnia nie zastałem ani kamery, ani szyby w drzwiach.

Dla wymagających (i mających możliwości oraz miejsce na montaż w aucie) polecam indywidualnie skomponowane rozwiązanie, które podpatrzyłem u kolegi, który jeździ ciężarówką. Oczywiście możliwości konfiguracji są niemal nieograniczone, on akurat miał taki zestaw:

- LCD 9" obsługujący obraz z kamery skierowanej na drogę, a po przełączeniu (automatycznym, po wrzuceniu wstecznego) obraz z kamery cofania; jest też możliwość ustawienia manualnie widoku tylko z tylnej kamery (bo w sumie po co w dzień przednia...) lub "obrazu w obrazie" bądź podzielenia ekranu na pół (przy pionowym ustawieniu LCD), dzięki czemu widać jednocześnie obraz z przedniej kamery oraz z tylnej, eliminujący martwe pole lusterek tuż za ciężarówką

- duuuży (formatu kartki A4 mniej więcej) reflektor podczerwieni schowany za atrapą

- mały reflektor podczerwieni w okolicach tylnych świateł

- rejestrator rejestrujący obraz z 2 kamer (przód i tył).

Poza standardową funkcją "dupochronną w razie W" świetnie się sprawdza - zresztą po to był zaprojektowany - jako "wykrywacz zwierzyny", ponieważ nawet w światłach mijania i przy aucie z przeciwka w podczerwieni widać zwierzęta i nieoświetlonych pieszych z min. 200 metrów w każdych warunkach. Jakie to ma znaczenie dla bezpieczeństwa nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. Po prostu rewelacja. Niestety, cena takiego zestawu to znacznie powyżej średniej krajowej, ale zawodowcom pewnie się opłaci.

Gdyby tak do tego jeszcze head-up display... :D marzenie każdego kierowcy ;) niestety, ceny na razie z kosmosu.

blakop
eliminujący martwe pole lusterek tuż za ciężarówką

Takie trochę OT - najnowsze tramwaje SOLARIS'a w ogóle nie maja lusterek bocznych - wyłącznie monitory LCD. Ciekawe kiedy te rozwiązania przejmie motoryzacja...

blakop

Ale Cię gość porobił tą MICRĄ :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.