Skocz do zawartości
pietrek_k

Nowa PSKP a "SAM"

Rekomendowane odpowiedzi

pietrek_k

Witam kolegów. Powiedzcie czy PSKP działająca na nowych zasadach może wykonywać badania co do zgodności z war.techn. poj "SAM"? W/g mnie tylko okresowe ale nie tzw.pierwsze. WK twierdzi, że po zmianie rozporządzenia mogą. Co wy na to? ::?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
WK twierdzi, że po zmianie rozporządzenia mogą

 

To ustawa decyduje jakie badania mogą robić PSKP i OSKP a nie rozporządzenie.

 

1a.228) Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki „SAM”, pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomasz56

4. 1. Jednostkami upoważnionymi do przeprowadzenia badania zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi są:

1) stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, zwanej dalej "ustawą", które są uprawnione do wykonywania badań zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi - ( mała literka f );

2) stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 2 ustawy – ( OSKP);

3) Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie;

4) Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku.

2. Jednostkami upoważnionymi do przeprowadzania badania zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi są:

1) stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy, które są uprawnione do wykonywania badań zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi – ( mała literka f) ;

2) stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 2 ustawy – ( OSKP );

Dz.u 2006.164.1161.

Z tego wynika że mogą ,muszą jednak posiadać zezwolenie starosty.PSKP jednak tylko do 3.5t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Z tego wynika że mogą ,muszą jednak posiadać zezwolenie starosty.PSKP jednak tylko do 3.5t.

To powiedz nam jeszcze, proszę od kiedy to nowo otwarte SKP Podstawowe mogą się ubiegać o rozszerzenia, przyznane tylko dla istniejących w roku 2010 PSKP z możliwością przedłużania do końca 2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomasz56

Cytowałem rozporządzenie które mówi o, jak i kto może przeprowadzać badania co do zgodności z warunkami "SAM","Zabytkowe". Może jest ono nieaktualne?

To powiedz nam jeszcze, proszę od kiedy to nowo otwarte SKP Podstawowe mogą się ubiegać o rozszerzenia,

Wybacz i zwolnij mnie z tego obowiązku.Nie potrafię wskazać.Jeżeli jednak znasz odpowiedź na zadane pytanie to podziel się z nami.Mam jeszcze prośbę o co chodzi odbiór PSKP po nowemu .Która stacja odebrana jest po staremu,a która po nowemu.Z góry serdeczne dzięki.Jak można jakiś akt prawny takiego odbioru.

Wracając do tematu to mogą PSKP po nowemu robić badania zgodności,czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

Psuj już odpowiedział na moje pytanie. W zasadzie na 99 % byłem przekonany, PSKP która uzyskała upoważnienie w 2011 roku nie może wykonywać badań "SAM-ów" zbiło mnie z tropu WK i dlatego moje pyt na forum. Dzięki chłopaki ::hey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.