Skocz do zawartości

jakie badanie???


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

- witam jakie dokumenty wystawiamy i jakie badanie wykonujemy???

 

- przyjechał klient autem z gazem oraz wyposażeniem i oznakowaniem L DR zabrała policja za brak ważnych badań technicznych...

 

- wystawiłem mu zaświadczenie że wykonałem okres badanie tech pojazdu z gazem i dodatkowe L i policzyłem 161+48PLN wyst. FV i by było po wszystkiemu

 

- ale wrucił dziś i sie pyta na jakiej podstawie pobrałem 48zł bo on ma wbitą L-kę w DR

i żądał będzie zwrotu PLN???( mówię mu że do badania mi takowy pojazd przedstawił i takie czynności wykonałem )

 

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wrucił dziś i sie pyta na jakiej podstawie pobrałem 48zł bo on ma wbitą L-kę w DR

 

Pobrałeś za sprawdzenie warunków dodatkowych dla "L" po wykonaniu badania pozycji z cennika nie pamiętam z głowy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wrucił dziś i sie pyta na jakiej podstawie pobrałem 48zł bo on ma wbitą L-kę w DR
właśnie na tej podstawie pobrałeś,ponieważ sprawdzałeś dodatkowo warunki L,śpij spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie każą pobierać, ani wykonywać przy OBT dodatkowego na L, jeśli L jest już w DR. W tym układzie faktycznie wziąłeś za dużo - no ale to lokalna wykładnia - w innych rejonach kraju jak widać zrobiłbyś OK... Pytanie zatem raczej nie do zadawania na forum, ale raczej do uzgodnienia ze swoim WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd miałeś wiedzieć czy ma L, w pokwitowaniu tego nie ma. A jakbyś zrobił tylko OBT bez L, to teżby wrócili klienta, bo nie ma L.

Niestety ale to dylematy i ich ewentualne konsekwencje gdy ktoś robi OBT w oparciu o samo pokwitowanie od policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś zrobił tylko OBT bez L, to teżby wrócili klienta, bo nie ma L.

 

U nas akurat nie :)

 

Przykro mi, ale w obecnym stanie prawnym nie ma "złotych" odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie każą pobierać, ani wykonywać przy OBT dodatkowego na L, jeśli L jest już w DR. W tym układzie faktycznie wziąłeś za dużo - no ale to lokalna wykładnia - w innych rejonach kraju jak widać zrobiłbyś OK... Pytanie zatem raczej nie do zadawania na forum, ale raczej do uzgodnienia ze swoim WK...
dokładnie do WK :D a tak naprawde to nawet lokalnie jedna stacja pobiera,a druga juz nie pobiera,wazne,zeby byc konsekwentny w tym co sie robi,tak wywnioskowałem w innych postach na tym forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę inna sytuacja, klient przyjeżdża na okresowe z gazem, a tu niespodzianka zamontowane dodatkowe pedały, lusterka i brak wpisu L. Klient chce wykonać tylko okresowe+gaz, co panowie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zdemontuje , to oczywiście"P".

Bo zakładam , że tak się wycwanił , że chce zrobić tylko z gazem , bez "L"?

Oznaczenia "L" później sobie podokłada. :razz:

Może niech zdejmie parownik i wtedy samo okresowe(?).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zdemontuje , to oczywiście"P".

Czy z samymi lusterkami dodatkowymi można by podejść do okresowego?

Bo zakładam , że tak się wycwanił , że chce zrobić tylko z gazem , bez "L"?

Dokładnie tak, zaproponowałem okresowe+gaz+dodatkowe, albo wcale, zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

- ale wrucił dziś i sie pyta na jakiej podstawie pobrałem 48zł bo on ma wbitą L-kę w DR

i żądał będzie zwrotu PLN???

 

Trza było pokazać mu 996 ,§ 3. 1./8) ,odwrócić go i kopnąć w d....e

 

Bardzo dobrze zrobiłeś, my też bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzś u mnie nie po wpis w DR i nadal się upierał że te 48PLN .

 

Dałem se z nim spokój oddałem mu te 48 i mam go z głowy :shoot:

- co za typ zabrał mi z godzinę i pół a nerwów to jóż nie jestem w stanie wycenić

jakieś pisma chciał pisać do SP , sie zapienił że hej

 

ps.

 

mam go jóż z głowy na zawsze tak mi zakomunikował i z tego powodu mogę :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="arafal25"

Dałem se z nim spokój oddałem mu te 48 i mam go z głowy

 

Za szybko kolego zmiękłeś ' date='ja bym nie odpuścił. Może to ci się przyda, chociaż powołują się już na nieaktualny 155 to reszta ma sens. jedyny mankament to tylko to ,że to pismo ,ale jak się wczyta to ??? szczególnie na końcu.

pismo_its_2010-0340-oplata_za_badanie_taxi.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem se z nim spokój oddałem mu te 48 i mam go z głowy

 

A ja bym mu nie oddał nie ma bata niech pisze gdzie chce :P . Sprawdziłeś warunki dodatkowe to wziąłeś pieniądze za to co zrobiłeś. Gdybyś się ostro postawił to ten klient by wymiękł jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="arafal25"

Dałem se z nim spokój oddałem mu te 48 i mam go z głowy

 

Za szybko kolego zmiękłeś ' date='ja bym nie odpuścił. [/quote]

 

Co do "L" to za szybko.

 

To fragment innej interpretacji: odmiennej od ITS

 

"............. TAXI przy badaniu okresowym (oczywiście nie pobieramy opłaty) - czy sprawdzamy warunki dodatkowe, czy traktujemy to jednorazowo, jak np. VAT ?

 

Zgodnie z treścią § 2.1 pkt 4 rozporządzenia „996”, sprawdzenie warunków dodatkowych

dla taksówki (§ 24 rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów) nie mieści się w

zakresie czynności okresowego badania technicznego. Z kolei dodatkowe badanie

techniczne, wykonywane na podstawie art. 81 ust. 11 pkt 4 ustawy PoRD, dotyczy m. in.

pojazdu, „który ma być używany jako taksówka”. Traktując przytoczone wcześniej

sformułowanie w sposób ścisły można dojść do wniosku, że pojazd typu „TAXI” jest

jedynym z całej grupy pojazdów wymienionych w przepisie art. 81 ust. 11 pkt 4 ustawy

PoRD, który będzie przechodził odpowiednie dodatkowe badanie techniczne

jednorazowo, celem sprawdzenia poprawności oznaczeń i wyposażenia dodatkowego

(badanie wykonywane przed dokonaniem stosownej adnotacji w DR).............."

 

i kto ma rację :?::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kto ma rację :?::P

Dobrze wiesz, że my tego nie rozstrzygniemy. Dopóki będą tak bzdurne sformułowania w przepisach, dopóty wszyscy będą mieć rację,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będą tak bzdurne sformułowania w przepisach, dopóty wszyscy będą mieć rację,,,

 

A kto tam z "nich" napisze coś mądrego , czy ktoś przy tym myśli. mamy przykład po linii MON-wskiej. RMON z 09.11.2012. Przypuszczam ,że jakiś baran chce zabłysnąć to --kopiuj i wklej i się cieszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„który ma być używany jako taksówka”.

 

Radiowóz policji jest uprzywilejowany dopiero jak jedzie na "bulajach"

Lka jest pojazdem do nauki dopiero z kursantem

Taxi jest taksówką dopiero jak ma pasażera.

 

Inaczej nie można by tych pojazdów używać do innych celów. Więc wszystkie one "mają być używane" jako taxi, L, uprzywilejowany i dlatego robimy co roku dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie można by tych pojazdów używać do innych celów. Więc wszystkie one "mają być używane" jako taxi, L, uprzywilejowany i dlatego robimy co roku dodatkowe.

 

A dlaczego co roku? Dodatkowe przecież nie mają terminów i przeprowadza się je niezależnie od okresowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe przecież nie mają terminów i przeprowadza się je niezależnie od okresowych

Tez się z tym zgadzam ale.....jak nie wiadomo o co biega to wiadomo ze o $$$$$$... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe przecież nie mają terminów i przeprowadza się je niezależnie od okresowych

 

I dlatego niezależnie od badanie okresowego robię jeszcze dodatkowe... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe przecież nie mają terminów i przeprowadza się je niezależnie od okresowych

 

I dlatego niezależnie od badanie okresowego robię jeszcze dodatkowe... :lol:

 

Jak są niezależne ,nie mają terminów(bezterminowe).przeprowadza się niezależnie od okresowego to na jakiej podstawie je wykonujemy po raz wtóry ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.