Skocz do zawartości

zmiana podrodzaju


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post tu na forum miałbym do was pytanie poniewarz gdzie indziej nie dostałem odpowiedzi .Szykuje mi się badanie zmiany konstrukcyjne (jeszcze takiego nie robiłem a od niedawana jestem w tym fachu) klient kupił nowego sprintera (blaszak) ma go zarejestrowanego ,aktualnie pojazd ma robioną zabudowę na pace pod chłodnie(izolacja ścian) i zakładany agregat chłodniczy w dowodzie PC ma wpisane samochód ciężarowy a w wyciągu z homolgacji ma wpis kategoria N1 ,BB ma jeszcze takie pismo od producenta informacje do rejestracji i tam wpis ciężarowy podrodzaj van ,klient chce zrobić zmiany na rodzaj-ciężarowy ,podrodzaj-furgon ,przeznaczenie-chłodnia czy można dokonać takiej zmiany i jeszcze jedno po tych zmianach chce jeszcze badanie vat czy wtedy będzie się łapał na vat ?Dziękuje z góry za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisane samochód ciężarowy a w wyciągu z homolgacji ma wpis kategoria N1 ,BB ma jeszcze takie pismo od producenta informacje do rejestracji i tam wpis ciężarowy podrodzaj van

Tego bym nie zmieniał ,tak naprawdę zmienia się tylko przeznaczenie i masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę nie tak to opisałem ,może trochę inaczej to opisze chodzi mi o to jak określić -przeznaczenie bo w klasyfikacji załącznik 4 dz137 poz 968 z 2007 nie ma czegoś takiego jak podrodzaj-van, przeznaczenie-chłodnia jest tylko furgon/chłodnia .a w przypadku tego sprintera nie ma zmiany zabudowy typu van na furgon tylko dołożony agregat i izolacja ścian ,wiadomo że zmiani mu się masa własna i ładowność tylko jak określić przeznaczenie ,w programie stacja(norcom) jak wybiorę podrodzaj-van to w okienku przeznaczenie wyskakuje -nie dotyczy .jak wy to rozwiązujecie w zaświadczeniu o zmianach wpisujecie nowe masy-to wiadomo ale co z tym przeznaczeniem ?w uwagach wpisać żę chłodniczy ?jak zostanie ciężarowy/van to wiadomo że można odliczać vat .Bardzo mi na tym zależy bo klient był już się dowiadywać w minionym tygodniu i jutro albo po jutrze będzie u mnie z tym pojazdem a nie chce zrobić skuchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę nie tak to opisałem

Opisałeś tak że zrozumiałem

w klasyfikacji załącznik 4 dz137 poz 968 z 2007 nie ma czegoś takiego jak podrodzaj-van, przeznaczenie-chłodnia jest tylko furgon/chłodnia

Spodziewałem się tego ,akurat może nie od Ciebie . :D

A ja na to :

PL*3455*00

Kod ITS 0879-0018-000791

Rodzaj - samochód ciężarowy

Podrodzaj - VAN

Przeznaczenie - Chłodnia

Marka- MERCEDES -BENZ/DCAP

Typ homologacyjny - 906 KA 35

Wariant - LMA11350N

Wersja - CK

Model(nazwa handlowa ) - SPRINTER 309 CDI

Kategoria - N1

 

Da się ? Trzeba pytać tych co homologowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario64 proszę nie dziw się dopiero 3 miesiąć leci ,ale ja w tym wyciągu z homologacji nigdzie nie widzę przeznaczenie-chłodnia ,on fabrycznie wyszedł bez agregatu i zabudowy termicznej na pace.A jak rozwiązać ten wpis w programie stacja przeznaczenie-nie dotyczy w uwagach wpisać że chłodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę nie dziw się

Tobie się nie dziwię ,też najpierw sprawdziłem w 137 . Przekora ludzka podpowiedziała żeby sprawdzić w katalogu ITS czy nie ma takiego kwiatka .

A jak rozwiązać ten wpis w programie stacja

To już nie do mnie pytanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dario64,a mogę wiedzieć skąd wziąć ten katalog ITS bo u nas mamy autodata coid i inne materał a tego niestety nie.Czy mógłbyś wrzucić chodż jednego skrina co ten katalog zwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wiedzieć skąd wziąć ten katalog ITS

Mam to w ramach PATRONATU , sam katalog online trochę kosztuje (to samo mają WK).

Czy mógłbyś wrzucić chodż jednego skrina co ten katalog zwiera?

Nie da rady ,prawa autorskie .Chyba że na maila.

Na forum jakiś czas temu był zrzut ,pytaj Jacdiag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tego sprintera nie ma zmiany zabudowy typu van na furgon tylko dołożony agregat i izolacja ścian

To właśnie powoduje, że stanie się furgonem-chłodnią. Konstrukcyjno-praktycznie van od furgona nie różni się niczym, bo jeden blaszak będzie furgonem a drugi identycznego modelu będzie vanem, bo PN do której się to odwołuje zazębiają się te zabudowy do tego stopnia, że sami producenci wystawiali na jeden pojazd homologację furgon, a następnie po zmianach w przepisach skarbowych wystawiali papiery, że jest to van choć w pojeździe nie zmieniło się nic. Trochę znaku zapytania będzie przy vacie do czego go zakwalifikować i zapewne będzie to vat-4 bo dla tej kategorii vatowskiej nie ma znaczenie podrodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba pod vat4 to nie bo tam jest że "pojazdy samochodowe, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu; a ten sprinter to jednolita bryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bym nie zmieniał ,tak naprawdę zmienia się tylko przeznaczenie i masy.

 

Aby powstało przeznaczenie to musi się zmienić podrodzaj. Inaczej będzie to niezgodne z klasyfikacją pojazdów.

 

Da się ? Trzeba pytać tych co homologowali.

 

Da się, ale bezprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz , co zrobisz jak dostaniesz takie homo ?

Przepiszesz ,czy zmienisz w/g 137 ?

 

Przyszła do mnie przyczepa specjalna - sprężarka powietrza (tak też było w homo). Wyszła specjalna inna zgodnie z klasyfikacją :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest van i będzie van.

 

Nie - nie będzie. W VANie nie ma przeznaczenia "chłodnia" zgodnie z klasyfikacją. Będzie zmiana podrodzaju na furgon i wtedy może być przeznaczenie chłodnia.

No i żegnaj VAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest van i będzie van.

 

Nie - nie będzie. W VANie nie ma przeznaczenia "chłodnia" zgodnie z klasyfikacją. Będzie zmiana podrodzaju na furgon i wtedy może być przeznaczenie chłodnia.

No i żegnaj VAT...

Dzięki kolego blakop właśnie o to mi chodziło , a pozatym raczej nie ma mowy o zmianie na furgon bo przecierz zabudowa w nim nie była zmieniana .I jak to ugryść ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym raczej nie ma mowy o zmianie na furgon

 

A tego nie powiedziałem.

 

zabudowa w nim nie była zmieniana

 

No to co? Czy tylko zmiana zabudowy może być przesłanką do zmiany podrodzaju?? Zresztą - w przypadku aut typu "blaszak" trudno mówić o zabudowie w sensie oddzielnego elementu (typu skrzynia, taki czy inny kontener itd.).

Wyłożenie wnętrza tej furgonetki odpowiednim wkładem izotermicznym jak najbardziej kwalifikuje się pod zmianę klasyfikacji pojazdu, bo zmienia się założenie konstrukcyjne części transportowej i oczywiście tym samym przeznaczenie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego blakop czyli jak rozumuję zmiane zrobić z rodzaj pojazdu-ciężarowy,podrodzaj-van na rodzaj pojazdu-ciężarowy ,podrodzaj-furgon,przeznaczenie -chłodnia ?A pod vat będzie wtedy podlegał ?Proszę o wyrozumiałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumuję zmiane zrobić z rodzaj pojazdu-ciężarowy,podrodzaj-van na rodzaj pojazdu-ciężarowy ,podrodzaj-furgon,przeznaczenie -chłodnia ?

 

Tak

 

A pod vat będzie wtedy podlegał ?

 

Po tej zmianie pod żaden niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając wasze wypowiedzi i tak myśląc to rzeczywiście najprościej by było zrobić tylko zmiany konstrukcyjne z podaniem nowych mas i opisem że jest zamontowany agregat i obicie termoizolacyjne a rodzaj i podrodzaj zostawić taki jak był i wtedy właściciel będzie mógł odliczać vat od paliwa po zrobieniu badania vat bo samochód nadal będzie ciężarowy i van ? Muszę zadzwonić do niego dlaczego chce go zmienić na chłodnie ,w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zadzwonić do niego dlaczego chce go zmienić na chłodnie ,w jakim celu?

 

Czy założenie wykładziny izotermicznej i agregatu chłodzącego zmieni rodzaj pojazdu i podrodzaj?

No raczej nie.Dalej będzie pojazdem kategorii -SAM CIĘŻAROWY.Czy ta zmiana spowoduje zmianę podrodzaju,dalej będzie pojazdem w jednej bryle nadwozia czyli jak mówi homologacja-VAN.Przeznaczenie jest już mniej istotne,bo dalej wozi towar tylko w postaci zmrożonej.A co będzie jak agregat się zepsuje to nie może wozić towarów np.skrzynek nie zmrożonego piwa.

Uważam że pozostawić jak jest zrobić zmiany,bo zmianie ulegnie masa własna,a zarazem ładowność.Homologacja mówi wyraźnie że to VAN i badanie dodatkowe na vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.