Skocz do zawartości

zmiana podrodzaju


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chłodnia, czy izoterma - wszystko to mamy w klasyfikacji w grupie furgonów :)

To jak to jest?W katalogu ITS pod pozycją 21779 jest Mercedes Sprinter 416 CDI typ 904.6 wersja AE34.Pojazd do 3,5t.Wyobraź sobie rodzaj pojazdu N1,podrodzaj VAN,przeznaczenie izoterma.Jak to uzyskało homologację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zastanawia jak kolega wcześniej podał i teraz to jak to pogodzić w/g katalogu its jest tak a w/g przepisów niema???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest van i będzie van.

 

Nie - nie będzie. W VANie nie ma przeznaczenia "chłodnia" zgodnie z klasyfikacją. Będzie zmiana podrodzaju na furgon i wtedy może być przeznaczenie chłodnia.

No i żegnaj VAT...

 

Będzie VAT 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie VAT 4.

 

Taaaa - VAT4 w jednej bryle... Jasne...

 

Jak to uzyskało homologację?

A to pytaj tych co tej homologacji udzielali :) Są też VAN'y na 9 osób, motorowery czterokołowe, kiedyś nawet ITS puściło partię grizlaków jako ciągniki rolnicze :)

 

Pytanie czy klasyfikację pojazdów ustalasz zgodnie z przepisami, czy na zasadzie "bo u kogoś taki widziałem"? :)

Ciekawe, że jak tutaj w homologacji widzicie babola, to Wam pasuje, ale jak nr VIN w homo jest WOLO, a nie W0L0, to jak jeden mąż niemal byście N dali 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g napisał/a:

Będzie VAT 4.

 

 

Taaaa - VAT4 w jednej bryle... Jasne...

Przepis nie mówi o jednej bryle lecz cyt :"pojazdy samochodowe, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu". Wykładając część bagażową izolacją (pomijam zewnątrz czy wewnątrz) stwarzamy jakby osobny element części towarowej.Może jest to trochę naciągane ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojazd nie spełnia warunków furgonu.

 

Spełnia

 

Przepis nie mówi o jednej bryle lecz cyt :"pojazdy samochodowe, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu"

 

A z czego ten cytat?

Ja za ITS mam definicję furgonu taką:

"Samochód ciężarowy z osobną kabiną kierowcy i pasażerów oraz z nadwoziem zamkniętym, z drzwiami, o przestrzeni ładunkowej trwale obudowanej. Może to być również jednolite nadwozie z wydzieloną kabiną kierowcy pasażerów, tzw. FURGON ZINTEGROWANY"

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ITS mam definicję furgonu taką:

"Samochód ciężarowy z osobną kabiną kierowcy i pasażerów oraz z nadwoziem zamkniętym, z drzwiami, o przestrzeni ładunkowej trwale obudowanej. Może to być również jednolite nadwozie z wydzieloną kabiną kierowcy pasażerów, tzw. FURGON ZINTEGROWANY"

To co pisze ITS to mało mnie przekonuje. Tam można uzyskać dwie różne interpretacje na niektóre tematy w zależności od tego kto odbierze telefon.

Z tej dyskusji wynika ze vanem nie można nic wozić, bo nie ma go w tabelce. jeżeli będę wiózł pieczywo wanem czy wielozadaniowym to samochód automatycznie stanie się furgonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowicjusz55555 napisał/a:

Muszę zadzwonić do niego dlaczego chce go zmienić na chłodnie ,w jakim celu?

 

 

Czy założenie wykładziny izotermicznej i agregatu chłodzącego zmieni rodzaj pojazdu i podrodzaj?

No raczej nie.Dalej będzie pojazdem kategorii -SAM CIĘŻAROWY.Czy ta zmiana spowoduje zmianę podrodzaju,dalej będzie pojazdem w jednej bryle nadwozia czyli jak mówi homologacja-VAN.Przeznaczenie jest już mniej istotne,bo dalej wozi towar tylko w postaci zmrożonej.A co będzie jak agregat się zepsuje to nie może wozić towarów np.skrzynek nie zmrożonego piwa.

Uważam że pozostawić jak jest zrobić zmiany,bo zmianie ulegnie masa własna,a zarazem ładowność.Homologacja mówi wyraźnie że to VAN i badanie dodatkowe na vat.

Jeżeli miał by pozostać VANem bo tak jest w homologacji to moim zdaniem będzie to VAT 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miał by pozostać VANem bo tak jest w homologacji to moim zdaniem będzie to VAT 1

Tylko, że nie istnieje taki twór jak van - chłodnia.(w świetle przepisów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie istnieje taki twór jak van - chłodnia.

 

To pozostanie sam VAN po co pisać przeznaczenie bo klient chce, to mu wytłumacz że jak chce mieć podrodzaj furgon przeznaczenie chłodnia to nie będzie odliczać Vatu a jak pozostanie podrodzaj VAN bez przeznaczenia to załapie się na VAT-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisałem uważam że jeżeli VAN to byłby to VAT1. Ale mam takie pytanie Gdyby powtarzam gdyby był to podrodzaj furgon przeznaczenie chłodnia dlaczego nie mógł by się załapać na VAT1 (dalej zostaje jeden rząd siedzeń i przestrzeń towarowa oddzielona od pasażerskiej przegrodą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisałem uważam że jeżeli VAN to byłby to VAT1. Ale mam takie pytanie Gdyby powtarzam gdyby był to podrodzaj furgon przeznaczenie chłodnia dlaczego nie mógł by się załapać na VAT1 (dalej zostaje jeden rząd siedzeń i przestrzeń towarowa oddzielona od pasażerskiej przegrodą)?

Znasz def. VAT1 :razz:(pojazdy samochodowe mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie mógł by się załapać na VAT1

Do VAT1 przypisany jest podrodzaj wielozadaniowy lub van , jeżeli diagnosta zmieni na furgon to niestety cztery litery blade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pojazd zarejestrowany jako ciężarowy podrodzaj van bez przeznaczenia ,pracownik tej firmy transportowej sam po prostu niewiedział do końca o co mu chodzi .Dzięki wszystkim za konstruktywną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownik tej firmy transportowej sam po prostu niewiedział do końca o co mu chodzi

 

No właśnie często tak bywa ale zawsze można mu doradzić sensowne rozwiązanie :) a decyzję i tak sam podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.