Skocz do zawartości

OBT przed I nrej z wynikiem N za brak tabl. ident


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyjeżdża klient Na I i nie ma tabl. ident. Robię Okresowe- przed I. Wynik N- wystawiam zaświadczenie z OBT oraz DIP. Klient wraca ze skierowaniem na tabl. zastępczą. Robię bad poprawkowe- "INNE Czynności- umieszczenie cech identyfikacyjnych. Wybijam tabliczkę i mocuję do nadwozia. Wystawiam zaśw. o zamontowaniu tabl. zastępczej z terminem nast. bad. n rok od dn. wyniku N. Czy muszę na bad poprawkowym wpisać rodzaj bad OKR- przed pierwszą + INNE Czynności- umieszczenie cech identyfikacyjnych i wystawić zaśw. + nowy DIP?

Proszę o podpowiedź jak zrobić zgodnie z przepisami bo będę miał w tym tygodniu tę poprawkę. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugiej wizycie zrobiłbym "ponowne sprawdzenie usterek" (z określeniem daty NTBT- oczywiście od daty N) i to zaświadczenie bym podłączył do dokumentów , które wydałeś\za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugiej wizycie zrobiłbym "ponowne sprawdzenie usterek"

Tu są na pewno dwie szkoły ,,,

ja kasuję ponowne sprawdzenie, natomiast rodzaj badania OKRESOWE, ponieważ badanie z wynikiem N jest badaniem niezakończonym (czyli trwa ) max.do 14 dni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są na pewno dwie szkoły ,,,

ja kasuję ponowne sprawdzenie, natomiast rodzaj badania OKRESOWE,

Jest jeszcze trzecia szkoła, która mówi o tym, że DIP mozna wystawić tylko w przypadku BT zakończonego wynikiem P :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ponowne sprawdzenie usterek"

 

Nie ma takiego badania :razz:

Badania dzielą się na okresowe i dodatkowe to tak dla przypomnienia :evil:

 

A w tym przypadku też podobnie jak JANUSZ60, rodzaj badania "okresowe" a w uwagach wpis że zgodnie z decyzją numer................ z dn.............. wydaną przez .........numer wykonano tabliczkę znamionową zastępczą.

Co do DIP'u to dla badania z wynikiem N wystawiam DIP a potem mogę mu wydrukować jeszcze raz do "poprawkowego" bo przecież jest to załącznik do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2012000099601.pdf

§ 6. 4. W przypadku gdy wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, jest negatywny, uprawniony diagnosta, wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, po stwierdzeniu, że usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumen¬cie, zwraca dowód rejestracyjny posiadaczowi pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

 

Tylko trochę wcześniej. Robisz badanie okresowe dla pojazdu z art.81 ust.3 to wystawiasz DIP a jaki jest wynik badania to już inna sprawa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eborg napisał/a:

"ponowne sprawdzenie usterek"

 

 

Nie ma takiego badania :razz:

Badania dzielą się na okresowe i dodatkowe to tak dla przypomnienia :evil:

Jestem za :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego , jakie badanie piszecie po N-ce?

Okresowe.

Wybór jest pomiędzy okresowym, a dodatkowym, ewentualnie dodatkowe+okresowe, są inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to przez jakiś czas pisałem"OKRESOWE" , ale tak mi jakoś nie bardzo pasowało do ceny (z 2.10).

Jak znalazłem pozycję (patronat} :" ponowne sprawdzenie usterek", to takowe "łoiłem".

Rzeczywiście - niechętnie przyznaję) - macie rację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to przez jakiś czas pisałem"OKRESOWE" , ale tak mi jakoś nie bardzo pasowało do ceny (z 2.10).

 

Nie 2.10 bo to jest sprawdzenie wszystkich innych usterek tylko poz.2 z cennika :-P

 

Rzeczywiście - niechętnie przyznaję) - macie rację!

 

Ja robię rodzaj badania taki sam jak przy N a w uwagach wpis że jest to badanie ponowne do badania nr .......... z dnia .............. i wiadomo że to "poprawka"

 

20+35,czy nie tak?

 

Tylko 36 za tabliczkę i jej umieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie jest rodzaje badań -okresowe,dodatkowe,ponowne sprawdzenie ukł. hamulcowy,ponowne spr.amortyzatory ,ponowne spr. ....... itd ,ja przy poprawce wybieram odpowiedni rodzaj badania i piszę np.ponowne sprawdzenie ukł. hamulcowy kasa wg cennika + OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuj napisał:

Czyli jaki?

dasmol na to:

np.ponowne sprawdzenie ukł. hamulcowy kasa wg cennika + OE.
:evil:

 

[ Dodano: 05-12-2012, 22:03 ]

chyba to było na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki własnie tak miało być:ponowne sprawdzenie np. ukł. hamulcowy kasa wg cennika + OE-oczywiście jak wszystko OK.Nie znam innych programów więc jak jest w xxxxx ,czy yyyyy nie wiem. P-zdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki własnie tak miało być:ponowne sprawdzenie np. ukł. hamulcowy

 

Nie znam innych programów

 

Ale powinieneś znać PORD i 996 - jest tam zapisane takie badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem OBT- przed I rej. + Inne czynności -umieszczenie cech identyfikacyjnych, w uwagach program automatycznie wstawił,że jest to badanie poprawkowe do badanie nr ...... oraz wpisałem nr skierowania itp.itd. Wystawiłem zaśw. + DIP bo musiałem wpisać gdzie ta tabliczka teraz się znajduje. Pobrałem 36,00 zł. Teraz czekam na ewentualny telefon z WK jak będzie nie tak. Dzięki chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na ewentualny telefon z WK jak będzie nie tak

 

A już od razu bedą dzwonić nie mają ważniejszy spraw. Dobrze zrobiłeś i tyle. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powinieneś znać PORD i 996 - jest tam zapisane takie badanie?

W 996 §6.6 jest o badaniu technicznym pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów ..... itd- chociaż w sumie dalej jest to okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przy drugiej wizycie zrobiłbym "ponowne sprawdzenie usterek"

Tu są na pewno dwie szkoły ,,,

ja kasuję ponowne sprawdzenie, natomiast rodzaj badania OKRESOWE, ponieważ badanie z wynikiem N jest badaniem niezakończonym (czyli trwa ) max.do 14 dni,,,

 

robiłem tak samo:badanie okresowe,opłata za ponowne sprawdzenie..,a na ostatniej kontroli dowiedziałem się,ze robie zle bo ma być : rodzaj badania-"ponowne sprawdzenie ..."

 

i jeszcze pytanie miałbym: czy na pojazd sprowadzony który nie ma tabliczki znam. dostane skierowanie na wykonanie tabliczki przed BT czy musi byc wykonane badanie z wynikiem N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.