Skocz do zawartości

OBT przed I nrej z wynikiem N za brak tabl. ident


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

a na ostatniej kontroli dowiedziałem się,ze robie zle bo ma być : rodzaj badania-"ponowne sprawdzenie ..."

 

To trzeba było się zapytać w jakim Dz.U. jest rodzaj badania "ponowne sprawdzenie" bo ja nie widziałem.

 

czy na pojazd sprowadzony który nie ma tabliczki znam. dostane skierowanie na wykonanie tabliczki przed BT czy musi byc wykonane badanie z wynikiem N

 

Przy sprowadzonym zawsze robię badanie N jak nie ma TZ, ale czy na wniosek właściciela dostanie to nie wiem w moim WK nie. W ogóle u mnie WK nie chce dawać skierowań na wniosek właściciela :evil: upierają się przy zaświadczeniu z SKP :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprowadzonym zawsze robię badanie N jak nie ma TZ, ale czy na wniosek właściciela dostanie to nie wiem w moim WK nie. W ogóle u mnie WK nie chce dawać skierowań na wniosek właściciela :evil: upierają się przy zaświadczeniu z SKP :razz:

 

Mój WK również "życzy" sobie badanie "N" aby wydać skierowanie na wykonanie TZZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprowadzonym zawsze robię badanie N jak nie ma TZ, ale czy na wniosek właściciela dostanie to nie wiem w moim WK nie

 

W moim WK gdy pojazd jest zarejestrowany to na podstawie oswiadczenia właściciel pojazdu dostanie skierowanie na wykonanie TZ, natomiast gdy pojazd nie jest zarejestrowany to WK żąda OBT z wynikiem N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim WK gdy pojazd jest zarejestrowany to na podstawie oswiadczenia właściciel pojazdu dostanie skierowanie na wykonanie TZ, natomiast gdy pojazd nie jest zarejestrowany to WK żąda OBT z wynikiem N.

 

w sumie to u mnie tez był pojazd na PC wiec pewnie nie było by problemu z decyzją na wykonanie TZ bez BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to u mnie tez był pojazd na PC wiec pewnie nie było by problemu z decyzją na wykonanie TZ bez BT

W sumie to chyba tak, bo przypadek jaki opisałem dotyczył stanu prawnego z przed wjścia Dz U 996.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek, gdzie dałem N za brak TZ na okresowym przed I-szą rej. w kraju oraz taki, gdzie klient dostał decyzję z WK na TZ przed I-szą rej. na podst nr Vin, ale też taki gdzie klient przed I-szą rej. w kraju załatwił oryginalną TZ u importera,,,

Czyli wszystko jest możliwe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest możliwe,,,

 

Ja nawet miałem decyzję na nabicie numeru w aucie sprowadzonym i jeszcze nie rejestrowanym w PL.

Był sprowadzony miał zgnity numer, dostał N, zrobił opinię rzeczoznawcy, dostał decyzję na nabicie :razz: dla mnie nie było to normalne ale inni tu nie widzieli nic niepokojącego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.