Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
traper

DMC przyczepy.

Polecane posty

traper

Witam koledzy.

Mam pewien problem z ustaleniem DMC trzyosiwej przyczepy rolniczej której część obciąża urządzenie sprzęgające ciągnika, a wszystkie osie oddalone od siebie 1,5m.

Mając na uwadze paragraf 3.1.1b, par. 5.1.3b, oraz paragr. 3.12a i3.12b (max obciążenie urządenia sprzęgającego 3tony) - wydaje mi się że DMC może być 27 ton.

Wątpliwości moje budzi paragr 5.1.3 gdzie nie ma potrójnej osi o rozstawie 1,5m

danielg539

§3.1.1b określa maksymalną DMC przyczepy 3-osiowej i ten parametr nie może zostać przekroczony. § 5 ma za zadanie ewentualne obniżenie tego parametru. Nacisku na zaczep przepisy nie uwzględniają.

DARIO64
§3.1.1b określa maksymalną DMC przyczepy 3-osiowej
12a. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy przeznaczonej do łączenia z ciągnikiem rolniczym lub

pojazdem wolnobieŜnym nie moŜe przekraczać sumy dopuszczalnej masy wynikającej z dopuszczalnych

nacisków na oś lub osie i masy przypadającej na urządzenie sprzęgające.

I tak dla przykładu link który podał Jacdiag

http://www.pronar.pl/przyczepy/___t900__.html

danielg539

Wychodzi na to, że nie doczytałem do końca :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.