Skocz do zawartości

I rejestracja pojazd z USA


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,koledzy jak postąpić z takim autem jak lincoln town car sprowadzony z usa ,przyjechał dzisiaj klient takim autem, auto poprzednio było zarejestrowane w francji .mam pytanie odnośnie nr vin gdzie się w nim znajduje ,ma tabliczke znamionową i tą tabliczke na poszybiu na stałe przynitowaną tymi nitami gwiazdkami no i jeszcze kwestia siedzenia bo jedno jest ustawione bokiem do kierunku jazdy ?Na razie klient pojechał po tablice peóbne i po PC ,(przed wjazdem na stacje najpierw się pytał czy można bez tablic?)

Lincoln.thumb.jpg.7ca7a8fb3a864366e786de4e715ffe5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kwestia siedzenia

2a) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane bokiem do

kierunku jazdy uwaŜa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłuŜna tworzy kąt nie mniejszy

niŜ 10° z pionową środkową płaszczyzną wzdłuŜną pojazdu. Przepis nie dotyczy pojazdu

zarejestrowanego przed dniem 20 października 2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru,

motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu cięŜarowego, ciągnika samochodowego, samochodu

specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej większej niŜ 3,5 t, autobusu z miejscami dla pasaŜerów

stojących, a takŜe zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października 2010 r. autobusu odopuszczalnej masie całkowitej większej niŜ 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku

jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyŜej 10 miejscach

siedzących;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie nr vin gdzie się w nim znajduje ,ma tabliczke znamionową i tą tabliczke na poszybiu na stałe przynitowaną tymi nitami gwiazdkami no i jeszcze kwestia siedzenia bo jedno jest ustawione bokiem do kierunku jazdy

 

Co do identyfikacji to wszystko ok

 

2a) siedzenia nie mogą być skierowane

bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia

skierowane bokiem do kierunku jazdy

uważa się takie, których pionowa

środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy

kąt nie mniejszy niż 10° z pionową

środkową płaszczyzną wzdłużną pojazdu.

Przepis nie dotyczy pojazdu

zarejestrowanego przed dniem 20

października 2007 r., pojazdu pogotowia

ratunkowego, motoroweru, motocykla,

pojazdu czterokołowego oraz samochodu

ciężarowego, ciągnika samochodowego,

samochodu specjalnego o dopuszczalnej

masie całkowitej większej niż 3,5 t,

autobusu z miejscami dla pasażerów

stojących, a także zarejestrowanego po

raz pierwszy do dnia 20 października 2010

r. autobusu o dopuszczalnej masie

całkowitej większej niż 10 t, w którym

siedzenia skierowane bokiem do kierunku

jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu

utworzenia zintegrowanej kanapy o

najwyżej 10 miejscach siedzących;

 

Dario -byłeś szybszy :ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,o (2a) pamiętam tylko się zapętliłem z tą datą 1 rejestracji czy w kraju czy ogółem ,szkoda że nie zerknąłem w te francuskie dowody kiedy maił 1 rejestrację a jak po tej dacie 20.10.2007 to o odstępstwo do MI ? Panowie a odnośnie nr vin wybitego na karoseri to może wiecie gdzie jest ? w międzyczasie poszperałem w naszych materiałach pomocniczych i wszędzie tylko o tabliczce i tym nr na podszybiu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krótkiej rozmowy z właścicielem światła ma niby wszystkie europejskie zobaczymy w praniu ,a co do reszty to są jakieś przeciwskazania do wyniku P.Te numery tabliczka na stałe umieszczona na podszybiu czy można ją uznać ? Dzwoniłem do kolegi z 2 zmiany ma gdzieś pismo odnośnie uznawania tych numerów (aktualnie jest na chorobowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Te numery tabliczka na stałe umieszczona na podszybiu czy można ją uznać ? Dzwoniłem do kolegi z 2 zmiany ma gdzieś pismo odnośnie uznawania tych numerów

 

Było takowe pismo.

5ae1a5583d701_VINameryka.thumb.JPG.a5eff49065377e6f3e8816fdb4c95689.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ,dzięki .Pytam bo chcę być przygotowany jak wróci z PC i tablicami .A jeszcze jedno pytanie podrodzaj -kombi ,van czy inny ?Robił już ktoś z kolegów rejestracje takiego pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie podrodzaj -kombi ,van czy inny

Kombi to to nie jest, prędzej sedan ale trzeba wziąc poprawke na liczbę miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Takie pytanko, w dokumencie własności pojazdu z usa, nie ma nr rej. jest tylko vin, jak to się ma teraz odnośnie identyfikacji?

 

Co by sie nie okazało iż pojazd został zakwalifikowany jako niezdatny do naprawy przez producenta. Spotkałem się z takim "kwiatkiem". Niby nic mu nie było poza zalaniem (powódż) do wysokości, tak troszkę ponad poziom bocznych szyb. Z powodu iz producent uznał za nieopłacalne wymianę całej elektroniki w pojeżdzie.

 

Niestety nie mam już kontaktu z owym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by sie nie okazało iż pojazd został zakwalifikowany jako niezdatny do naprawy przez producenta.

 

Nie za bardzo ma to co wspólnego z tematem myślę. Bardziej chodzi o to, że pojazdy z USA w 99% (tak na oko) przyjeżdżają do kraju bez oryginalnych dowodów rejestracyjnych (w życiu widziałem raptem kilka - a miałem tym większą styczność niż diagności). Mają jedynie Certificate of Title lub odpowiadający mu dokument, na którym to dokumencie NIGDY nie ma nr rejestracyjnego, daty I rejestracji jak i danych pojazdu... Jest to jednak jedyny pojazd z USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o by sie nie okazało iż pojazd został zakwalifikowany jako niezdatny do naprawy przez producenta.
to zamiast Certyficate Of T Title pojazd miałby Unrebuildable / Junk Title An Unrebuildable Salvage title jest przypisywany dla samochodów, które były zadeklarowane do kasacji na skutek zniszczeń spowodowanych pożarem, wandalizmem, wypadkiem, kradzieżą albo zalaniem, które nie nadają się do reperacji. Na skutek nadmiernego zniszczenia auto może być przeznaczone tylko na części. Takie samochody nie mogą mieć wystawionego nowego title ani nie mogą być zarejestrowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyficate Of T Title pojazd miałby Unrebuildable / Junk Title

 

 

Nie biker - niekoniecznie. Mógłby taki pojazd mieć któryś z normalnych dokumentów, ale ze stosownym wpisem - np. "for junk", "parts only" itp. Ale nawet taki pojazd wbrew temu co piszesz można ponownie rejestrować w USA - choć jest to ekonomicznie nieopłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze stosownym wpisem - np. "for junk", "parts only" itp
lub Scrap Title / Certificate of Destruction jest to odmiana unrebuildable salvage / junk title. Takie samochody mogą być używane jako części zamienne lub surowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.