Skocz do zawartości

Badanie okresowe po zatrzymaniu DR


marceli2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądałem forum w tej sprawie i może w dwóch tematach znalazłem podobny problem ale nie dokończony bo temat był o czym innym.

Jak robicie badanie (ale od A do Z) jeżeli jest zabrany DR za brak badań? Już tłumaczę o co mi chodzi.

Wiadomo wymagany przyjazd na badania na PC i z pokwitowaniem. Identyfikacja nr. rejestracyjny, nr. VIN i nr. PC wpisuję w kompa, w uwagach np. „Wykonano badanie po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję za brak badań technicznych Pokwitowanie seria..... nr …... Zaświadczenie P. Jak klient wróci z Wydziału Komunikacji z DR po wpis do dowodu to co robicie. Wchodźcie w edycję badania i pobieracie CEPiK? Ale przecież pieczątki się nie przystawia w PC!!! I w CEPiKu nie będzie widać (np. dla Policji) że dany DR miał wpis (bo badanie było rejestrowane na innych nr. rejestracyjnym i nr. PC) wyjdzie na to że to lewy przegląd. Czy jak klient wróci po wpis do dowodu to wejść w edycję badania zmienić PC na DR i jego nr w uwagach np. Pojazd na badanie po zatrzymaniu DR przez policję przyjechał na PC nr..... nr. rejestracyjny ....i pobrać CEPiK. Jak to robicie,żeby miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    20

  • JANUSZ60

    10

  • danielg539

    9

  • eborg

    9

W moich stronach robi się BO, jakoś nigdy nie było problemów.

 

W moich też a poza tym w pokwitowaniu jest napisane "W zamian za zatrzymany w dniu ...... dowód rejestracyjny itd. " więc skoro jest w zamian to można go uznać jako dokument odpowiadający DR pomimo tego że nie ma wszystkich danych :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że są jeszcze WK i nadzory nad stacjami które to jeszcze tolerują. Ale u nas nie ma opcji żeby to przeszło. Po nowych przepisach jeszcze takiego nie robiłem, chociaż miałem klienta na takie badanie -wytłumaczyłem mu, że musi być PC i już się więcej nie pokazał ale problem został jak to sensownie rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach robi się BO, jakoś nigdy nie było problemów.

Mówię o BO na podstawie "kwitu" policyjnego.

 

U mnie podobnie, a jak robię w "obce" strony to wcześniej dzwonię do właściwego WK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak robię w "obce" strony to wcześniej dzwonię do właściwego WK

 

A jak pora jest taka że już się nie dodzwonisz to co nie ma badania :lol:

 

Ja tam robię z PC nawet do "obcych" WK i ew. dopisuję uwagę o identyfikacji z KP (oczywiście jeśli jest) i jeszcze nikt nie dzwonił (żaden WK) że coś im nie pasuje a zdarzało się robić w różne rejony Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię z PC nawet do "obcych" WK i ew. dopisuję uwagę o identyfikacji z KP (oczywiście jeśli jest) i jeszcze nikt nie dzwonił (żaden WK) że coś im nie pasuje a zdarzało się robić w różne rejony Polski.

 

Z PC i czerwonymi tablicami przyjeżdżają do Ciebie pojazdy z różnych stron Polski? Jak tego dokonałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię z PC nawet do "obcych" WK

no chyba miało być na pokwitowaniu

W moich też a poza tym w pokwitowaniu jest napisane "W zamian za zatrzymany w dniu ...... dowód rejestracyjny itd. " więc skoro jest w zamian to można go uznać jako dokument odpowiadający DR pomimo tego że nie ma wszystkich danych

szkoda przepychanki językowej, jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie w tym temacie to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My na stacji robimy okresowe po zatrzymaniu na podstawie KP i pokwitowania,

nie pytamy właściciela do jakiego W.K. to idzie i nie mieliśmy jak dotąd nawet telefonu z prośbą o wyjaśnienie.Mam radcę prawnego w firmie i on tak kazał nam robić a jak będzie problem to on napisze wyjaśnienie ale nic na słowa jak ktoś będzie miał wonty to pisemnie z podaniem podstawy prawnej i tyle.

Moim zdanie ma rację w swoim stanowisku bo np. we Wrocławiu stacje wołają PC a jak my

Z OKOLIC damy im kwity od nas bez PC tylko na podstawie KP to przyjmują bez gadania,coś w tym jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klient wróci z Wydziału Komunikacji z DR po wpis do dowodu to co robicie

 

Jeśli klient przyjeżdża do na okresowe z PC dostaje zaświadczenie. Po odebraniu DR z WK wraca do mnie, robię "korektę" w rejestrze, w rubrykach "TYP DOKUMENTU oraz SERIA i NR. DOKUMENTU" zamieniam na te znajdujące się w DR, pobieram i OE, zaznaczam eksport do CEPa, w "UWAGACH" dokonuję wpisu "Dnia XXXX-XX-XX dokonano wpisu do DR i pobrano OE" i tyle. W programie widoczne są pola sprzed i po korekcji, więc wiadomo które pozycje były poprawiane, kiedy były dokonane i przez kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radcę prawnego w firmie i on tak kazał nam robić a jak będzie problem to on napisze wyjaśnienie ale nic na słowa jak ktoś będzie miał wonty to pisemnie z podaniem podstawy prawnej i tyle.

Tylko , za to co Ty zrobisz (postawisz "stępel" i podpiszesz się) odpowiadasz Ty , a nie radca prawny..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Wrocławiu stacje wołają PC a jak my

Z OKOLIC damy im kwity od nas bez PC tylko na podstawie KP to przyjmują bez gadania,coś w tym jest.

Czyli nie jest we Wrocławiu tak stanowczo jak nam tu Marek1 mówi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pora jest taka że już się nie dodzwonisz to co nie ma badania

 

Robię i tak jak napisałeś

dopisuję uwagę o identyfikacji z KP (oczywiście jeśli jest)

 

lub jeśli kiedyś był na OBT i jest w rejestrze.

 

Ale jeśli się trafi uparty WK, to nie robię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że są jeszcze WK i nadzory nad stacjami które to jeszcze tolerują. Ale u nas nie ma opcji żeby to przeszło. Po nowych przepisach jeszcze takiego nie robiłem, chociaż miałem klienta na takie badanie -wytłumaczyłem mu, że musi być PC i już się więcej nie pokazał ale problem został jak to sensownie rozwiązać.

 

Podobnie jest u mnie a nawet tak samo bo na ostatniej kontroli w listopadzie sprawa została postawiona jasno: na pokwitowaniu nie możemy wykonywac OBT, tylko badania dodatkowe,poza tym było powiedziane,ze ksero DR za potwierdzeniem zgodnosci to nie to samo co DR,zreszta wczesniej tez nie wykonywalismy badan na pokwitowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa została postawiona jasno: na pokwitowaniu nie możemy wykonywac OBT, tylko badania dodatkowe,poza tym było powiedziane,ze ksero DR za potwierdzeniem zgodnosci to nie to samo co DR,zreszta wczesniej tez nie wykonywalismy badan na pokwitowanie

 

Skoro została postawiona jasno to myślę że jakieś stosowne pismo otrzymałeś od własnego WK , może wrzuć tu jako załącznik poczytamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to myślę że jakieś stosowne pismo otrzymałeś od własnego WK

 

nie żądałem potwierdzenia na piśmie no bo i po co,skoro tak wymagają(a jest to zgodne z przepisami)to tak robimy i jesli gdzie indziej robią inaczej to też nie widzę problemu

 

Często pisze sie na tym forum,że WK przyjmuja BT wykonane na pokwitowaniu bez żadnych problemów i to sie zgadza bo pracownicy przy "okienkach" nie są od weryfikacji tego na podstawie czego zostało wykonane BT, maja zaświadczenie z wynikiem P i to im wystarczy więc wydają zatrzymany DR.Kiedys też dzwoniłem do WK i pytam czy przyjmujecie BT wykonane na pokwitowanie,odpowiedz była,ze tak,ale jednocześnie pani powiedziała,ze wydajemy też PC(w takich przypadkach) jeśli ktoś o to wnioskuje bo takie mają zalecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pisze sie na tym forum,że WK przyjmuja BT wykonane na pokwitowaniu bez żadnych problemów i to sie zgadza bo pracownicy przy "okienkach" nie są od weryfikacji tego na podstawie czego zostało wykonane BT, maja zaświadczenie z wynikiem P i to im wystarczy więc wydają zatrzymany DR.Kiedys też dzwoniłem do WK i pytam czy przyjmujecie BT wykonane na pokwitowanie,odpowiedz była,ze tak

Dokładnie taką samą mam informację, natomiast problem napewno wyniknie podczas kontroli- na podstawie czego identyfikowałem pojazd (tabela 0.2.2). Jaki dokument służy do identyfikacji to na forum było już poruszane X razy.

Ja też nie widzę problemu jeżeli inne WK przyjmują badanie okresowe na pokwitowaniu ale ja chcę chronić własne 4 litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pisze sie na tym forum,że WK przyjmuja BT wykonane na pokwitowaniu bez żadnych problemów i to sie zgadza bo pracownicy przy "okienkach" nie są od weryfikacji tego na podstawie czego zostało wykonane BT, maja zaświadczenie z wynikiem P i to im wystarczy więc wydają zatrzymany DR.Kiedys też dzwoniłem do WK i pytam czy przyjmujecie BT wykonane na pokwitowanie,odpowiedz była,ze tak

Dokładnie taką samą mam informację, natomiast problem napewno wyniknie podczas kontroli- na podstawie czego identyfikowałem pojazd (tabela 0.2.2). Jaki dokument służy do identyfikacji to na forum było już poruszane X razy.

Ja też nie widzę problemu jeżeli inne WK przyjmują badanie okresowe na pokwitowaniu ale ja chcę chronić własne 4 litery.

W przypadku problemów w trakcie kontroli należy otworzyć Dz.U. poz 996 i zacytować:

" 2. Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań."

Skoro rozporządzenie w paragrafie 2 pozwala na sprawdzenie i porównanie z odpowiadającym dokumentem :

"§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,"

To brakujące dane faktyczne dane ustalasz na podstawie oględzin.

Jak jeszcze trochę zaczekacie to taka będzie interpretacja Ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żądałem potwierdzenia na piśmie no bo i po co

 

A jak im się odwidzi za jakiś czas to co, okaże się że do tej pory robiłeś źle :lol: więc lepiej poproś o takie pisemko w celu ochrony 4 liter skoro się boisz :P

Pewnie w WK nie znajdzie taki odważny który takie pismo napisze a w zasadzie się pod nim podpisze , a wiesz na gębę to można dużo ale w razie wpadki każdy się wyprze.

 

napewno wyniknie podczas kontroli- na podstawie czego identyfikowałem pojazd

Nie wyniknie a jak wyniknie bo będzie jakiś nadgorliwy kontrolujący to markes30, dał Wam już odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli2 napisał

Ja też nie widzę problemu jeżeli inne WK przyjmują badanie okresowe na pokwitowaniu ale ja chcę chronić własne 4 litery.markes 30 napisał

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności mu dofaktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym kumencie,"
i o to chodzi,a swoje 4 litery najlepiej ochronisz jak bedziesz miał 30 % negatywów,nie mów tylko,ze wyolbrzymiam z ta ilością :evil: i wtedy bedziesz kryty,no chyba,ze coś odwalisz innego.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak im się odwidzi za jakiś czas to co, okaże się że do tej pory robiłeś źle :lol: więc lepiej poproś o takie pisemko w celu ochrony 4 liter skoro się boisz :P

Pewnie w WK nie znajdzie taki odważny który takie pismo napisze a w zasadzie się pod nim podpisze , a wiesz na gębę to można dużo ale w razie wpadki każdy się wyprze.

 

nie za bardzo rozumiem co miałbym robic zle skoro zrobie BT majac DR lub PC,akurat w druga strone jesliby "na gebe' ktos mi powiedział :rób na pokwitowaniu to wtedy zażadałbym na piśmie albo tego nie wykonywał

 

o to chodzi,a swoje 4

litery najlepiej ochronisz jak bedziesz miał 30 % negatywów

 

to też nie jest prawda,(było już o tym)bo jeśli mam swój serwis i wczesniej pojazdy sa naprawiane przed badaniem to negatywów moge miec mało i to nie swiadczy o złym wykonywaniu badań

 

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,"

To brakujące dane faktyczne dane ustalasz na podstawie oględzin.

 

własnie,tylkoże nigdzie nie pisze co jest tym "odpowiadajacym mu dokumentem",są tylko interpretacje

natomiast jesli chodzi o ustalenie danych na podstawie ogledzin to sam napisałes:

To brakujące dane faktyczne dane ustalasz na podstawie oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.