Skocz do zawartości

Badanie okresowe po zatrzymaniu DR


marceli2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    20

  • JANUSZ60

    10

  • danielg539

    9

  • eborg

    9

nie za bardzo rozumiem co miałbym robic zle skoro zrobie BT majac DR lub PC,

 

No fakt zapędziłem się trochę :D

 

bo jeśli mam swój serwis i wczesniej pojazdy sa naprawiane przed badaniem to negatywów moge miec mało i to nie swiadczy o złym wykonywaniu badań

 

Świadczy, bo jak wykryjesz usterkę to dajesz N i nieważne że serwis jest za ścianą badanie to badanie ma się skończyć wynikiem P lub N i nie ma "jedziemy za ścianę naprawić"

 

własnie,tylkoże nigdzie nie pisze co jest tym "odpowiadajacym mu dokumentem"

Dlatego może nim być wszystko co zawiera jakieś dane po których można jednoznacznie zidentyfikować pojazd (nr rejestr, nr ramy , VIN itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też nie jest prawda,(było już o tym)bo jeśli mam swój serwis i wczesniej pojazdy sa naprawiane przed badaniem to negatywów moge miec mało i to nie swiadczy o złym wykonywaniu badań
u nas tez jest serwis,a i jeszcze sklep,i jakoś nie widze tej "nie prawdy",i wszystkie niesprawne fury tak z checia i ochota podjeżdzają się naprawiac przed BO i wydaja grubą kasiorę :evil: ale przepraszam,nie o tym tu mowa.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest "dokumentem odpowiadającym" to na forum było już trochę sporów

" 2. Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań."

Co prawda na szkoleniu w Trąbkach na ten zapis powoływał się pan G.W ale...powiedz mi jak na podstawie oględzin i badań ustalisz np. datę pierwszej rej. za granicą i/lub w kraju (bo często policja tego nie wpisuje), jak klient ma np.5 miejsc ale wymontował kratkę skąd wiesz czy to s. osobowy czy ciężarowy, skąd wiesz czy ma wpis np. hak,gaz (UD), taxi,L.

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,"

Na pewno KP, pokwitowanie z policji, czy ksero DR nie jest dokumentem odpowiadającym dowodowi rejestracyjnemu. A chyba najprościej było by się o tym przekonać pod czas kontroli drogowej i pokazując policjantom KP, pokwitowanie z policji, czy ksero DR, podejrzewam zero dyskusji z nimi na korzyść kierowcy. :sad:

Jak jeszcze trochę zaczekacie to taka będzie interpretacja Ministerstwa.

No chyba na to wszyscy z utęsknieniem czekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno KP, pokwitowanie z policji, czy ksero DR nie jest dokumentem odpowiadającym dowodowi rejestracyjnemu. A chyba najprościej było by się o tym przekonać pod czas kontroli drogowej i pokazując policjantom KP, pokwitowanie z policji, czy ksero DR, podejrzewam zero dyskusji z nimi na korzyść kierowcy

 

Na pewno to Hitler nie żyje :cool: Gdzie wyczytałeś w przepisach że te dokumenty nie są dokumentami odpowiadającymi DR

I nie mieszaj kontroli drogowej z badaniem technicznym bo to są dwie różne sprawy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyczytałeś w przepisach że te dokumenty nie są dokumentami odpowiadającymi DR

O to samo mogę zapytać Ciebie- gdzie wyczytałeś że są. Chyba nigdzie, są tylko interpretacje. Np. pan A.B z MTBiGM stwierdza że pokwitowanie za zatrzymanie DR może być uznane za taki dokument a np. PISKP, że KP nie może być traktowana jako dokument identyfikacyjny.

I nie mieszaj kontroli drogowej z badaniem technicznym bo to są dwie różne sprawy

Dla mnie, jeżeli jest dokument odpowiadający DR to powinien być równorzędnie honorowany czy to na stacji czy to na drodze.

I może poprzestanę na tym bo zaczynam się bać tego gnata a w temacie chyba najtrafniej mi odpowiedział pentagram. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 2

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Art. 71.

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki tury-stycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warun-kom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowa-ne tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa spe-cjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobież-ny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu.... jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

Tyle to my wiemy,,,

W dyskusji bardziej chodzi o to na podstawie jakiego innego dokumentu można wykonać badanie techniczne, a to już nie jest takie jednoznaczne niestety.

 

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokument, na podstawie którego pojazd może się poruszać, jest dokumentem odpowiadającym DR?

Jeżeli uważacie, że tak, to:

Art 132 PoRD ust 2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie.

Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

 

[ Dodano: 12-12-2012, 17:09 ]

Nie wiem dlaczego miałbym mieć kłopoty mając pokwitowanie w razie kontroli, jeżeli odbyło by się ono w trakcie 7 dni od zatrzymania dowodu, a w pokwitowaniu policja pozwoliła by na poruszanie się tym pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo mogę zapytać Ciebie- gdzie wyczytałeś że są

 

Np. na pokwitowaniu z Policji :lol: a w KP też masz wszystko to co jest Ci potrzebne do identyfikacji, ale wiesz to jest moje zdanie :cool: wg. którego postępuję.

 

Np. pan A.B z MTBiGM stwierdza że pokwitowanie za zatrzymanie DR może być uznane za taki dokument a np. PISKP, że KP nie może być traktowana jako dokument identyfikacyjny.

 

No widzisz i kogo tu słuchać :razz:

 

na SKP zatrzymano DR za USZ ...

to na podstawie czego zrobicie ponowne sprawdzenie ...

 

Rozważ ten przypadek jakże ciekawy :D:D:D

 

I może poprzestanę na tym bo zaczynam się bać tego gnata

 

Nie bój się nie taki straszny jestem ale możemy poprzestać bo i tak się nie przekonamy dopóki bedą takie zapisy w prawie jakie są ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dokument odpowiadający DR to taki, który zawiera dane niezbędne do identyfikacji. Może nie siedzę w BT tak jak Wy, ale skoro nie można przeprowadzić podstawowej czynności to jak robić OBT. A na KP nie można się poruszać, więc pozostaje PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na KP nie można się poruszać

 

I co z tego że nie można się poruszać ale zidentyfikować pojazd można :cool:

Ale celem OBT jest dopuszczenie do ruchu czyż nie tak? A KP w tej części (dopuszczenie do ruchu) nie odpowiada DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale celem OBT

 

Celem OBT jest kontrola stanu technicznego zgodnie z Dz.U. w którym masz identyfikację na podstawie DR lub odpowiadającego mu dokumentu którym może być ................. ???????????? , dopuszczenie do ruchu jest następstwem pozytywnego wyniku BT.

 

A co zrobisz gdy :

 

np na SKP zatrzymano DR za USZ ...

 

to na podstawie czego zrobicie ponowne sprawdzenie ...

 

:evil: Jak wykonasz identyfikację jak nie masz DR :x:lol: bo zabrałeś tydzień temu i wysłałeś do WK :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: Jak wykonasz identyfikację jak nie masz DR :x:lol: bo zabrałeś tydzień temu i wysłałeś do WK :razz:

A przypadkiem nie jest to traktowane jako badanie "niedokończone"? I zaświadczenie człowiek dostał od Ciebie, a badanie poszło w rejestr, więc na tej podstawie jedziemy z koksem dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest to traktowane jako badanie "niedokończone"

 

Jakie niedokończone :D przecież zakończyło się wynikiem N i zatrzymaniem DR :-P

 

I zaświadczenie człowiek dostał od Ciebie

 

No dostał, ale czy to jest dokument odpowiadający DR jak nawet KP nim nie jest :D a co dopiero kartka papieru :lol:

 

więc na tej podstawie jedziemy z koksem dalej.

 

Na jakiej podstawie :shock: Robisz na poprawce badanie takie samo jak to które zakończyło się wynikiem N czyli okresowe a jak okresowe to chyba pasuje przynajmniej zidentyfikować a DR nie ma bo zabrałeś tydzień temu i .............. zonk :shock: trzeba PC i czerwone tablice chyba :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz na poprawce badanie takie samo jak to które zakończyło się wynikiem N czyli okresowe

 

z tego co mi wiadomo to nie bedzie jednak badanie okresowe bo należało by w tym przypadku pobrac oplate jak za okresowe a pobieramy tylko za usterki,wiec coś jednak z tym niedokonczonym badaniem jest na rzeczy-co nie zmienia faktu,ze na poprawce tez by się DR przydał a nawet być powinien(ten przypadek z zatrzymanym DR na OBT chyba jednak nie został do końca rozwiązany w przepisach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przypadek z zatrzymanym DR na OBT chyba jednak nie został do końca rozwiązany w przepisach

 

Nie tylko ten przypadek jest jeszcze trochę innych ciekawych tematów a nawet całe mnóstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy po zatrzymaniu DR po stwierdzeniu USZ czy UI, klient ma 14 dni na naprawę i sprawdzenie pod kątem usunięcia usterek. I z terminem odnosimy się do pierwszego podejścia do OBT. Jeśli "przeoczy" termin to po PC do WK i pełny zakres OBT. Ale mogę się mylić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogę się mylić

Nie mylisz się, badanie z wynikiem N jest niedokończone i może trwać 14 dni,,,

ale co jak nie przeoczy terminu

Nic, masz w rejestrze dane z DR oraz zaświadczenie z badania wykonanego przez siebie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie z wynikiem N jest niedokończone i może trwać 14 dni

 

E chyba nie do końca, przecież to badanie zakończyło się wynikiem N :) zostało wystawione zaświadczenie i kasa pobrana więc chyba koniec.

 

masz w rejestrze dane z DR oraz zaświadczenie z badania wykonanego przez siebie

 

No niektórzy mówią że nawet KP nie odpowiada DR a co dopiero rejestr przecież tam też wszystkiego nie ma a poprawka to jednak badanie okresowe więc przynajmniej trzeba spojrzeć w DR czy to to samo co było wcześniej a DR nie ma.

 

Wiesz sprzeczam się nimi bo ja takich problemów nie mam :) ale jak tak chcą dokładnie się stosować do prawa to niech się chłopaki stosują tylko niech uważają bo można się trochę zapętlić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.