Skocz do zawartości

SQL demo


Efendi

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę i próbuję wersję SQL demo bo będę na takiej pracować i tu problemy:

1/ czemu nie drukują się zdjęcia dołączone do zmian konstrukcyjnych? (w rejestrze badań zaznaczona pozycja plik)

2/ gdzie i kiedy wprowadzać dane osobowe klientów daje się tylko wpisać telefon ?

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    20

  • Psuj

    18

  • blakop

    16

  • IVVO

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siedzę i próbuję wersję SQL demo bo będę na takiej pracować i tu problemy:

1/ czemu nie drukują się zdjęcia dołączone do zmian konstrukcyjnych? (w rejestrze badań zaznaczona pozycja plik)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12102&view=newest

2/ gdzie i kiedy wprowadzać dane osobowe klientów daje się tylko wpisać telefon ?

:-?

W lewym dolnym narożniku okna badania jest przycisk [ADRES].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj wgrałem wersje Demo Stacji SQL.Chciałem poćwiczyć.Mam pytanie ,czy ten nowy program nie "gryzie sie ze Stacją 2008 ponieważ dziś rano,po aktualizacji ,skróty ikonek na pulpicie zmieniły mi się na jakies inne w ST-2008?.Nic się nie dzieje niebezpiecznego dla programu 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jakie są zalety nowego SQL w stosunku do starego Stacja 2000

 

Stabilniejszy, szybszy, nie muszę sprawdzać ręcznie raportów z Cepiku - importuję je do stacji i program sam sprawdza, wszystkie dokumenty dodatkowe załączam do badania w formie cyfrowej (skany, zdjęcia lub pliki), dużo udogodnień w module płatności, prostszy w obsłudze (choć z pozoru tak nie jest, trzeba się przyzwyczaić), można zmieniać skórki programu (kolory i style), ma poprawiony i rozbudowany moduł sms...

 

Oj dużo tego jest i niedługo będzie, bo cały czas jest modernizowany pod kątem wygody pracy diagnosty. Ciężko tak wszystko od razu napisać.

 

No i jest TAŃSZY. Choć na początku trzeba zapłacić za przekładkę, ale potem już z górki.

 

Ciężko mi było się przesiąść, ale już mam go ze 2-3 miesiące i jest super. Teraz już bym nie wrócił do starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilniejszy, szybszy, nie muszę sprawdzać ręcznie raportów z Cepiku - importuję je do stacji i program sam sprawdza,

To co Ty kuźwa będziesz robił za rok, dwa ,,,

A tak na poważnie, czy to nie jest argument, że taki program powinien zmonopolizować rynek SKP ? Ja się mogę uczyć od zera, już poznałem trzy różne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć na początku trzeba zapłacić za przekładkę

 

I nowego kompa(kto mi kupi :?:8) ) bo pracuje na ...oooooo lepiej nie pisać :(

słyszę słowo "kryzys" to mnie ......."Ramzes" dopada :) ,

minimalne wymagania też większe -Intel Core i3....

Na razie testuje demo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nowego kompa(kto mi kupi ) bo pracuje na ...oooooo lepiej nie pisać

no szeffff.... :P

to powiedz,że jak system się zwali kto za to weźmie odpowiedzialność,TY :razz:

słyszę słowo "kryzys" to mnie ......."Ramzes" dopada

Nie Ty jeden :-( zaptaj Daniela

minimalne wymagania też większe -Intel Core i3....

To czego chcesz więcej nowego kom.czy 40+

Na razie testuje demo

a ja szukam nowej pracy :sad: po rozmowie dzisiaj z szefem doszedłem do wniosku,że lepiej kopać doły pod znaki drogowe :razz: a szkoda ale cuż To jest P ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pracuje na ...oooooo lepiej nie pisać

 

ja też... i jakoś daje radę...

 

czy to nie jest argument, że taki program powinien zmonopolizować rynek SKP

 

Nieee... konkurencja jakaś musi być, do czegoś trzeba porównywać. :D

 

To co Ty kuźwa będziesz robił za rok, dwa ,,,

 

będę wymyślał kolejne poprawki, żeby nam się lepiej pracowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę kilka rzeczy (kolejność dowolna):

- stabilna praca to wymagania Windows 7, czyli min. 2 GHz, 2GB RAM, 2 rdzenie :-)

- silnikiem bazy jest stabilny i wydajny MS SQL, który ma wyższe wymagania sprzętowe - i tego nie przeskoczymy (niestety)

- można korzystać z serwera MS SQL z dowolnej lokalizacji (udogodnienie dla SKP sieciowych i w firmach typu "jestem dealerem marki X")

- po instalacji wersji SQL skończą się błędy związane z systemem Paradox (proszę Pana, a mi wcięło bazę danych), skończy się "program naprawczy", skończy się słaba wydajność przy pracy sieciowej

- przy badaniach może pojawić się informacja o wystawionych FV i/lub KP (CEPiK) (i vice-versa)

- wszelkie gridy (tabele z danymi) mogą być dynamicznie, tj. w każdym momencie, szeregowane i filtrowane po dowolnej kolumnie i dowolnym polu, w każdym polu można szukać dowolnej informacji

- dane z systemu mogą być automatycznie przesyłane na dowolny serwer zewnętrzny w celu ich dalszej obróbki (zastosowanie w SKP sieciowych)

- do badania, do dowolnej jego części, można podpiąć dowolny plik (dokumentacja, zdjęcia) ze skanera czy aparatu foto

- o niektórych rozwiązaniach czy zamierzeniach pisać na forum nie mogę - przynajmniej jeszcze nie :-)

 

Wiem, Moi Drodzy, że przyzwyczajenie to druga natura człowieka, że Paradox to program wygłaskany i "wylalany" przez tych ponad 10 lat - ale nie możemy zamykać się na nowe rzeczy, które pojawiają się wokół nas.

Widzicie, jaki jest postęp w informatyce (komputerach) w ciągu ostatnich kilku lat, prawda ?

Wiem, że kiedyś królem szos był Mercedes 123 czy 124 - ale to już było i nie wróci.

Są nowe systemy bezpieczeństwa, nowe technologie.

Części rzeczy - nawet, jeśli będziemy bardzo chcieli - nie dołożymy do starego systemu (normy spalin w miastach Europy ? podatki od tego uzależnione ?)

Są wymagania dotyczące poduszek powietrznych, systemów ESP/ABS itp. --> pewnych spraw na starym systemie zrobić programistycznie nie idzie. Kropka. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można wyłączyć funkcję, uzupełniania obowiązkowego, "Wydany przez..."?

v10.2.4 - zachęcamy do aktualizacji.

 

Aktualizacja dostępna jest oczywiście zarówno dla użytkowników licencjonowanych wersji jak i demonstracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

zainstalowałem stację sql wresję demo i nie moge jej uruchomić . Przy starcie programu pojawia ma się komunikat.

 

Nie udało się nawiążać połączenia z serwerem

Serwer nie jest uruchomiony , błędnie podano jego adres lub podano błędne dane użykownika bazy danych. Prosze skontaktować sie z administratorem.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekaw wyniku testu, bo tak się składa, że ciągle pracuje na jednym programie, który na obecny moment wydaje sie być bardzo zacofany :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem już na trzech programach obecne na sql i nie mam do niego zastrzerzeń

 

[ Dodano: 11-01-2015, 20:16 ]

ja też blakop jetem ciekaw wyniku testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.